vysoka spotreba pri podlahovom kureni?

Re: vysoka spotreba pri podlahovom kureni?

Poslaťod Miro Ke » Štv 09. Feb 2012 9:30:06

ja by som Vas prispevok rozdelil do dvoch oblasti
- spotreba energie
Co sa tyka spotreby tak podla udanych dat vychadza ze celorocna spotreba na UK podla projektu by mala byt na urovni 7000-7500 KWH, pri com teraz mate spotrebu cca. 2.5KW co je ale obdobie najvacsich mrazov, predtym to bolo podstatne nizsie takze by celorocna spotreba mohla byt na urovni projektovanych parametrov.
- naklady na UK
aspon podla cennika VSE mi vychadza ze rocne naklady na UK mozete mat niekde na urovni 720 EUR ak teda som dobre odhadol Vas tarif, pri ZP to vychadza do 400 EUR. Vo Vasom pripade kedze predpokladam ze ZP uz nedate, a spotrebu energie tiez len tak lahko neznizite, tak mate jedinu moznost ako znizit naklady na UK a to maximalne vyuzivanie krbu.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: vysoka spotreba pri podlahovom kureni?

Poslaťod KoMiKo » Štv 09. Feb 2012 10:16:19

borka píše:... chlopaci stale je to v pohode?DAKUJEM...

Ako píše Miro Ke, ak váš domček má má dennú spotrebu na kúrenie 60 kWh, to je teraz pri priemernej vonkajšej teplote cca -14°C a vnútornej +22° C strata cca 2,5 kW, čo pri prepočítaní na normovanú stratu +20 / -12 platnú pre našu oblasť ZS je cca 2,2 kW. toto je celkom slušná strata na domček s plochou cca 120 m2. Treba však zobrať do úvahy, či tá spotreba 60 kWh bola zmeraná pri slnečnom počasí alebo keď bolo zamračené, pretože ak bolo slniečko, slnečné zisky môžu výsledok skresliť kľudne aj o 20-30%, podľa zasklenia.

Aj napriek tomu si myslím, že sa vôbec nemusíte znepokojovať, tepelná strata vášho domčeka je veľmi slušná.

Keďže pri tejto spotrebe je veľká časť straty asi tvorená vetraním, ďalšie možnosti úspor by som videl už v rekuperácii, prípadne by som predsa len zvážil vnútorný termostat. Podlahovka má síce samoregulačnú schopnosť, ale ekvitermika so zapnutým vplyvom vnútornej teploty dokáže pri slnečnom počasí, alebo keď sa vygenerujú vnútorné tepelné zisky (napr z krbu,varenia alebo pozerania 60 palcovej plazmy) predsa ešte veľa ušetriť, keďže pri zvýšení teploty zníži výkon a prípadne aj odstaví kúrenie a nemalo by dochádzať až k takému zvýšeniu teploty na 24° C, ako píšeš.
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť