Zlý stavebník

Zlý stavebník

Poslaťod milos64 » Sob 02. Apr 2011 18:33:14

Vie mi niekto poradiť ako sa vysporiadať - donútiť stavebníka, ktorý realizuje stavbu rodinného domu na kľúč a po poslednej, mnou odvedenej splátke už viac ako rok nič na dome neurobil? Na moje pripomienky, vyhrážky, doporučené listy, maily a telefonáty len sľubuje, že stavbu dokončí. Toto jeho jednanie má totiž jasné prvky pyramídových hier alebo podnikanie nebankových skrachovaných subjektov. Získané peniaze zrejme využíva pre uspokojovanie svojich potrieb alebo pre založenie a kúpu nových stavebných objektov, kde zrejme v tomto spôsobe podnikania pokračuje a zavádza, podvádza a klame ďalších klientov, ktorí mu naletia. Za progresívne riešenia budem povďačný.
Naposledy upravil emkac dňa Sob 02. Apr 2011 19:46:37, celkovo upravené 1
Dôvod: Tema presunuta
milos64
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia 22. Máj 2009 10:33:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zlý stavebník

Poslaťod raven » Sob 02. Apr 2011 18:50:32

Napadla ma možnosť zaplatenia 2-3 chlapcov z posilky, alebo kixboxového oddielu, ktorí by sa s ním porozprávali a napravili mu chrup...
S takými "ľuďmi" sa asi ináč nedá... :kill
Podľa toho, že si s ním neviete rok rady, si myslím, že ste skôr pacifistickejší typ človeka. A takým pomôžu len mnou zmieňovaní ľudia...
S tým, že peniaze už asi neuvidíte, sa môžete rovno zmieriť...
Vymožiteľnosť práva na SVK je totiž na bode mrazu...

P.S.: Ešte ma napadlo - za vaše peniaze si ten dotyčný isto kúpil nejaké drahé fáro, ktorým ohuruje pipinky. Pár litrov brzdovej kvapaliny, s ktorým ho pokropíte, ho isto poteší... 8-)

Následne si môžete najať partiu, ktorá vám dom dokončí. Alebo keď je peňazí pomenej, tak len svojpomoc...

V akom štádiu je teraz domček? Kde staviate?
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod milos64 » Sob 02. Apr 2011 22:26:21

Raven, máš pravdu v tom, že vymožiteľnosť práva v tejto republike je nulovááááá. Naviac firemník okradne spústu zákazníkov, zruší sro-čku a založí v pohode ďalšiu bez straty desiatky. A je to preto, lebo aj somotní politici robia to isté. Bohužiaľ. Navrhovaný spôsob odplaty považujem zatiaľ za podradný ale aj keby som chcel, tak ver, že nemám komu poliať tú káru, lebo skutočný konateľ je dokonale utajený a na oficiálne účely má nasadených picmochov a bielych konateľov. To je tiež jeden z prúserov. Bližšie o domčeku a firme sa zatiaľ nebudem zmieňovať, ale ďakujem aj za takýto názor na vec.
milos64
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia 22. Máj 2009 10:33:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod raven » Sob 02. Apr 2011 22:44:57

Áno - odplata je podradná, ale pocit, že vám niekto ujekradne váš majetok, vaše peniaze, je si myslím horšia... :kill
Verím tomu, že nie ste jediný, kto im naletel, takže by ani nevedeli, že od koho, za čo, prečo...
A tí "bieli konatelia" tiež musia vedieť, že čo sa deje - a keď s tým nič nerobia, tak s tým morálne súhlasia, takže nie je o čom...
To meno firmy aj konateľov by pomohlo aspoň niekomu, kto to tu prečíta, aby nenaletel...
Možno by ste to tu fakt mohli zverejniť - podľa mňa o nič neprídete...
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod majko » Ned 03. Apr 2011 7:01:16

Na toto plati len jedno, platit len za odvedenu robotu.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod milos64 » Ned 03. Apr 2011 21:21:02

Tie platby boli odvádzané presne v tom duchu - niečo za niečo. Avšak v zmluvách nebýva podrobne rozpísané za čo ale len etapy. A tak sa stalo, že v polovičke poslednej etapy, keď to išlo ako po masle a nikto nedúfal, že stavebník je sviňa, som zaplatil za poslednú etapu a stavebník po prijatí platby prestal stavať a doteraz ma len naťahuje. Ak by som uviedol meno firmy, nikoho neupozorním, pokiaľ nie sú zverejnené mená konateľov, ktorí pod inou firmou ojebabrávajú ďalších ľudí a pokiaľ platia z týchto podvodov dane, tak tento super štát sa na to len pozerá. Bohužiaľ, máme tu právne mizérium.
milos64
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Pia 22. Máj 2009 10:33:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod raven » Ned 03. Apr 2011 22:01:08

Skús zadať meno firmy sem - http://foaf.sk/
Potom môžeš napísať aj meno firmy, aj konateľov, aj všetkých, čo sú do toho zapletení...;-)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod maniny » Ned 03. Apr 2011 23:12:39

Tiez som mal v ramci stavby jedneho hajzla, co ma okradol. Pri prvom stretnuti prisiel na stavbu a uviedol sa ako super spolahlivy a seriozny pan, vsetko prislubil poradil ako mam veci pripravit a vypytal si zalohu na material ktory som nemal a on ho mal zabezpecit. O platbe mi dal riadny doklad, tak som nemal dovod neverit a pochybovat. Na prace mali jeho ludia nastupit o dva dni. Islo o potery, ktore mali robit. Vybral som dovolenku cakal ho na stavbe, ale nic. Nedosiel, tak mu volam, ze co sa deje, telefon uz nebral na SMSky neodpovedal. Tak to bolo po cely den. Na druhy den rano mi napisal smsku, ze robi na ukrajine a nepride. Po dalsie dni mi uz nebral telefon. Po tyzdni som zacal hladat ineho dodavatela na potery. Zalohu zobral 100€, co je suma, kvoli ktorej sa clovek nebude pustat do sudov, lebo ten chren je z Vranova ja som z Kosic a chodit na pojednavania, na ktore on bude kaslat, no proste ... Pred casom bola o nom uz na filipovi zalozena diskusia, kde sa ozvalo viac ludi, ktorych takymto alebo velmi podobnym sposobom okradol ale ta diskusia zahadne po par dnoch zmizla. Stale sa mu snazim dovolat, ale vo vacsine pripadov neberie telefon alebo zodvihne a polozi alebo povie, ze je na jednani a polozi. Takze take kulturne jednanie.
Rozmyslal som, ci tu dam aj kontakt o koho ide. Mne je to uz aj jedno, ale nechcem aby niekto dopadol ako ja alebo aj horise. Ak moderator usudi, ze to tu nepatri, tak nech spravi kroky podla vlastneho zvazenia.
Teda urcite sa z daleka vyvarujte od
Ing. Milan Kmec - JOMI
IČO 34328696
Vranov nad Topľou, Sídlisko Okulka 12/13
t.c. 0905414967

S týmto príspevkom autora maniny súhlasil
bulko_
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod Jookie » Pon 04. Apr 2011 0:38:26

maniny píše:Tiez som mal v ramci stavby jedneho hajzla, co ma okradol. ...uviedol sa ako super spolahlivy a seriozny pan... ...O platbe mi dal riadny doklad... Nedosiel,... Po dalsie dni mi uz nebral telefon. .... Zalohu zobral 100€, co je suma, kvoli ktorej sa clovek nebude pustat do sudov, lebo ten chren je z Vranova ja som z Kosic... zalozena diskusia, kde sa ozvalo viac ludi, ktorych takymto alebo velmi podobnym sposobom okradol ale ta diskusia zahadne po par dnoch zmizla....


Trochu suvisiace a nesuvisiace zaroven, ale toto mi pripomina moju skusenost s fotografom na svadbu, scenar takmer ako tvoj - najprv seriozny, ja z Kosic, on od Vranova, zaloha 100 Evri, riadny doklad, potom odbijanie po telefone... Napisal som to na viacere diskusne fora, chlapik sa na niektorych ozval verejne a poodpisoval ze su to bludy, podarilo sa mu vybavit nejake zrusenie tem, niekde zamknutie temy, a v sukromnej poste na diskusnom fore sa mi vyhrazal, ze ak to nestiahnem, ze ma bude zalovat / hlasit na policii za ohovaranie (fuha, to aj to je trestny cin??), ze zo mna vysudi strasne peniaze... Ak by nahodou niekoho zaujimala moja story s tymto panom, tak si to mozete precitat tu: http://labanic.kie.sk/
Eventualne tam od Vranova je to isty druh biznisu, ze 'slusne posobiaci podnikatel beruci zalohu, vyzerajuci a spravajuci sa slusne len do prveho pruseru, ktory sam sposobi'.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod k+k » Pon 01. Aug 2011 13:47:35

pekna a uspesna story, jookie. tych 70 ecok si utratil na toho pravnika ?
som v podobnom stave, az na to, ze mne ide o 100ky EUR :( tak zvazujem, ze sa pravnikom tomu debilovi prestanem vyhrazat a realne nejakeho pohladam. :kill
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod Jookie » Pon 01. Aug 2011 13:51:47

k+k píše:pekna a uspesna story, jookie. tych 70 ecok si utratil na toho pravnika ?
som v podobnom stave, az na to, ze mne ide o 100ky EUR :( tak zvazujem, ze sa pravnikom tomu debilovi prestanem vyhrazat a realne nejakeho pohladam. :kill


Ja som mal to stastie ze jednak sa ten fotograf po jednom telefonate od pravnika pokakal a peniaze konecne poslal, a za druhe v tom, ze ten pravnik je moj kamarat / sused od rodicov, takze mi za ten jeden telefonat neuctoval nic. Tych 70 ecok navyse bolo tomu povodnemu fotografovi, kedze bol drahsi ako podvodnik.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod k+k » Pon 01. Aug 2011 15:27:39

Jookie píše:Ja som mal to stastie ze jednak sa ten fotograf po jednom telefonate od pravnika pokakal a peniaze konecne poslal, a za druhe v tom, ze ten pravnik je moj kamarat / sused od rodicov, takze mi za ten jeden telefonat neuctoval nic. Tych 70 ecok navyse bolo tomu povodnemu fotografovi, kedze bol drahsi ako podvodnik.

hm stale plati, musis mat znameho doktora, automechanika a pravnika :)

S týmto príspevkom autora k+k súhlasil
marko182
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod Wlado » Pon 01. Aug 2011 21:17:14

Alebo bezkrkého, Zásadne si nič neobjednávam mimo okres kvôli cestovaniu keď sa niečo potentuje.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Zlý stavebník

Poslaťod maniny » Uto 07. Feb 2012 23:12:22

maniny píše:Tiez som mal v ramci stavby jedneho hajzla, co ma okradol. Pri prvom stretnuti prisiel na stavbu a uviedol sa ako super spolahlivy a seriozny pan, vsetko prislubil poradil ako mam veci pripravit a vypytal si zalohu na material ktory som nemal a on ho mal zabezpecit. O platbe mi dal riadny doklad, tak som nemal dovod neverit a pochybovat. Na prace mali jeho ludia nastupit o dva dni. Islo o potery, ktore mali robit. Vybral som dovolenku cakal ho na stavbe, ale nic. Nedosiel, tak mu volam, ze co sa deje, telefon uz nebral na SMSky neodpovedal. Tak to bolo po cely den. Na druhy den rano mi napisal smsku, ze robi na ukrajine a nepride. Po dalsie dni mi uz nebral telefon. Po tyzdni som zacal hladat ineho dodavatela na potery. Zalohu zobral 100€, co je suma, kvoli ktorej sa clovek nebude pustat do sudov, lebo ten chren je z Vranova ja som z Kosic a chodit na pojednavania, na ktore on bude kaslat, no proste ... Pred casom bola o nom uz na filipovi zalozena diskusia, kde sa ozvalo viac ludi, ktorych takymto alebo velmi podobnym sposobom okradol ale ta diskusia zahadne po par dnoch zmizla. Stale sa mu snazim dovolat, ale vo vacsine pripadov neberie telefon alebo zodvihne a polozi alebo povie, ze je na jednani a polozi. Takze take kulturne jednanie.
Rozmyslal som, ci tu dam aj kontakt o koho ide. Mne je to uz aj jedno, ale nechcem aby niekto dopadol ako ja alebo aj horise. Ak moderator usudi, ze to tu nepatri, tak nech spravi kroky podla vlastneho zvazenia.
Teda urcite sa z daleka vyvarujte od
Ing. Milan Kmec - JOMI
IČO 34328696
Vranov nad Topľou, Sídlisko Okulka 12/13
t.c. 0905414967


Takze spominany podnikatel hajzel Milan Kmec - JOMI sa prebojoval dnes do vecerneho spravodajstva na TV Markiza, kde bolo povedane, ze ma na krku 4 zaloby za niekolko tisic € sprenevery. Na jednej stavbe na plynovej pripojke pouzil lesenarske rurky a bolo tam toho spomenute na tohoto zlodeja viac. Ale tiez bolo povedane, ze aj napriek vsetkemu si takto veselo podnika dalej a kradne kde ho este nepoznaju. Toto je mozne skutocne len na Slovensku. Preto vsetkym velky POZOR, odpoveda na dopyty dava vyborne cenove ponuky, tvari sa seriozne, zoberie zalohu a to je vsetko.
maniny
 
Príspevky: 196
Registrovaný: Str 17. Mar 2010 14:25:18
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron