podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod joko » Pon 18. Apr 2011 22:37:51

jvatelier píše:
PistaTT píše:suhlasim. tu vymenu som vsak spravil inac - vanu a umyvadla.
kotol nebude (kurenie elektricke odporove), bude teda iba elektricky bojler.

Myslim, ze kludne mozes celu kupelnu preklopit, aby boli umyvadla chrbtom k sebe na jednej stene. Skryta logika je v tom, aby si mal od zdroja teplej vody kratke rozvody k umyvadlam, ktore su intenzivnejsie a kratkodobo vyuzivane.

S logikou súhlasím ale :!: inštalatér sa zblázni, ak do takej priečky bude musieť všetko natlačiť. Nehovorme o nosnosti steny, či unesie tri umývadla, bojler :?: :oops: plus rozvod vody do sprchy, pračky. atd.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod PistaTT » Uto 19. Apr 2011 9:43:08

co sa tyka nosnosti - bojler moze visiet na obvodovej stene, umyvadla vo vacsej kupelni mozu byt polozene na skrinke pod nimi, takze jedine zavesene na stene bude to mensie v mensej kupelni.

co sa tyka rozvodov vody, to bude musiet povedat projektant zdravotechniky.
laicky si to vsak predstavujem tak, ze budu dve horizontalne trubky vedene vo vyske cca 50 cm nad podlahou a znich budu odbocky na obidve strany a v mieste sprchoveho kuta bude koleno smerom hore k baterii sprchaca. asi v podlahe bude odpadova trubka s pripojmi z umyvadiel, sprchy a pracky...
tu vodu si teda predstavujem nejako takto...
voda.png
voda.png (4.44 KiB) Zobrazené 1538 krát

ak sa nebude dat inac, bude musiet byt hrubsia priecka...
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod joko » Uto 19. Apr 2011 19:53:45

PistaTT píše:co sa tyka nosnosti - bojler moze visiet na obvodovej stene, umyvadla vo vacsej kupelni mozu byt polozene na skrinke pod nimi, takze jedine zavesene na stene bude to mensie v mensej kupelni.

co sa tyka rozvodov vody, to bude musiet povedat projektant zdravotechniky.
laicky si to vsak predstavujem tak, ze budu dve horizontalne trubky vedene vo vyske cca 50 cm nad podlahou a znich budu odbocky na obidve strany a v mieste sprchoveho kuta bude koleno smerom hore k baterii sprchaca. asi v podlahe bude odpadova trubka s pripojmi z umyvadiel, sprchy a pracky...
tu vodu si teda predstavujem nejako takto...
voda.png

ak sa nebude dat inac, bude musiet byt hrubsia priecka...

Pozdravujem Ťa. Ak to raz skúsiš fyzicky spraviť, tak už to viac takto kresliť nebudeš. Najprv platí to čo som včera písal, že inštalatér sa zblázni, a dnes k tomu pripíšem, že aj majiteľ sa zblázni.
Iba pre Tvoju informáciu - pripomínam to čo aj Ty vieš: sprcha a pračka či WC je na jednom konci, a bojler na druhom konci tej priečky. Ak takto "podrežeš" po celej dlžke tak to celé padne ako karty. Zabudol si tam ešte nakresliť tých 4 -5 odpadov (Pračkový sifón, 3X umývadlo a poistný ventil na bojler) a začni to zasekávať do tej priečky . :dash Toto by som ani najväčšiemu nepriateľovi neradil.
Ale farebne to pekne vyzerá.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod PistaTT » Str 20. Apr 2011 8:41:32

jedine co ma napada je tie trubky "prilepit" na priecku na strane z vacsej kupelne - toto potom zakryt sadrokartonom a obkladom - rozsiri to tu priecku o cca 10 cm , no iba pod umyvadlami, co bude iba na ukor priestoru v skrinke pod umyvadlami...
podla mna sa vsak priskoro zaoberame takymito detailami, ktore tak ako tak bude musiet vyriesit projektant.
tu na tomto fore by som sa rad dostal k finalizacii dispozicie a orientacie...
zacinam teraz viac zvazovat ci to cele neotocit o 90° s vchodom zpredu, ako pisal fefe30... teoreticky to este aj zrkadlovo otocit (spalna na SV, detske izby na JZ, vstup,obyvacka a kuchyna na JV)
na aktualnej dizpozicii sa mi znepacila prave pozicia pre auta. ak by som tam totiz dal pristresok, tak bude zbytocne tienit akurat J smer... to ale budem musiet vyrazne pomenit dispoziciu co sa tyka vychodu na terasu (neviem ci je vhodne dat terasu na SV, v lete by to asi vyhovovalo, no na jar/jesen by tam bolo dost chladno|
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod MartinH » Str 20. Apr 2011 8:49:21

PistaTT píše:jedine co ma napada je tie trubky "prilepit" na priecku na strane z vacsej kupelne - toto potom zakryt sadrokartonom a obkladom - rozsiri to tu priecku o cca 10 cm , no iba pod umyvadlami, co bude iba na ukor priestoru v skrinke pod umyvadlami...


A co je zle na hrubej priecke? Ma pevnost, utlmi zvuky vody v rurach. Moze byt dole hruba, hore normalna a vznikne prakticka nika.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod Majo 2 » Str 20. Apr 2011 23:28:03

je tu niekto kto využíva naraz dve umývadlá pri sebe ?
S nahotou pred deťmi doma problém nemáme, ale pri umývadle som radšej sám.
Asi to bude kvôli upratovaniu nosa. :oops:
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: podorys bungalovu PistaTT, novy pokus

Poslaťod PistaTT » Pon 06. Feb 2012 21:32:09

po dlshsej odmlke sa znova vraciam k teme projektu s dalsim navrhom podorysu. v tejto variente zatial nemame dorieseny tvar strechy.
pristresok pre auta je umiestneny co najblizsie k pravej hranici pozemku (teda sa dostavam blizsie k hranici pozemku oproti verzii s garazou)
satnik v spalni bude este zmenseny v prospech kupelni a TM

poprosim Vas o komentare.
Prílohy
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Predchádzajúci

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron