Ake mate teploty rekuperovaneho vzduchu?

Ake mate teploty rekuperovaneho vzduchu?

Poslaťod vladoh » Str 01. Feb 2012 12:13:41

Atrea RK2:
pri vonkajsej teplote -18°C na vystupe 22°C a na vstupe (cez 25m dlhy zemny register) 17°C.
(mame novorodenca, tak kurime na 25°C)
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Re: Ake mate teploty rekuperovaneho vzduchu?

Poslaťod MiroM » Str 01. Feb 2012 15:06:36

Musim ta hned na zaciatku sklamat - tvoje delta t = 35°C je v praxi nedosiahnutelne. Robis niekde chybu, bud meras na zlom mieste , alebo mas ZR postaveny na tlejucej uholnej suti :D
S meranim teplot som laboroval dlhsi cas. Snimac som mal umiestneny najskor tesne za stenou potrubia. Teplota vsak bola ovplyvnovana vo velkej miere aj teplotou potrubia(aj ked je dostatocne zateplene v tech. miestnosti). Takisto aj prud vzduchu na okraji nie je taky intenzivny ako v trede (analogia tok rieky).
Snimac som potom umiestnil priamo do stredu potrubia a teraz su merania ovela presnejsie. Povodny snimac som tiez nechal na povodnom mieste, takze viem porovnat. Snimac na okraji ukazuje cca o 4°C vyssiu teplotu ako snimac v strede toku.

Tvoje merania mozu byt tiez zdeformovane tym, ze v ohrievaci ti zostalo zbytkove teplo, ktore pretekajuci vzduch ohreje. Mam v jednotke 6 snimacov tak vidim ako jednotlive procesy sa navzajom ovplyvnuju. Skus vetrat aspon hodinu vkuse, ale predtym by nesmelo ist kurenie (ohrievac by mal mat okolitu teplotu) a potom sem daj vysledky merania.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Ake mate teploty rekuperovaneho vzduchu?

Poslaťod vladoh » Str 01. Feb 2012 16:10:44

Odcital som to zo snimacov, zabudovanych v jednotke na ovladaci CP07. Sondy na rozne miesta davat nebudem.
Keby mal niekto tiez RK2 a v servisnom menu odcital hodnoty, aspon by sme mohli porovnat.
Ty mas asi RK1, vsak? Tam to odcitat nejde, lebo CP05.
vladoh
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 19:07:04
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Ake mate teploty rekuperovaneho vzduchu?

Poslaťod MiroM » Štv 02. Feb 2012 9:15:18

vladoh píše:Atrea RK2:
pri vonkajsej teplote -18°C na vystupe 22°C a na vstupe (cez 25m dlhy zemny register) 17°C.
(mame novorodenca, tak kurime na 25°C)


Mam tiez CP07. Ako som predpokladal, merias teplotu az za ohrievacom (Ta). Takze chladny vzduch zo ZR sa pri prechode cez ohrievac zohreje (je v nom zbytkova teplota). Tie hodnoty na snimacoch su len orientacne a nepresne. Samotne snimace su sice presne, ale ich umiestnenie nie je celkom vhodne(napr. umiestnenie snimaca odpadneho vzduchu Ti2). Preto som si do jednotky umiestnil vlastne snimace.
Vcera som nameral tieto udaje, udaje som odcital az po 1h vetrania, kurenie nebezalo predtym vyse 10h:
Vstup do ZR: -5,5°C
Vstup cerstvy: 9,5°C
Vystup cerstvy: 19,8°C
Vstup odpadny: 21,7°C
Vystup odpadny: 12,4°C
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron