dan za plynovy kotol

dan za plynovy kotol

Poslaťod yoyo » Sob 21. Jan 2012 12:52:11

naozaj som spravne rozumel, ze zaviedli dan za plynovy kotol? to ako co ma byt.. ?

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/ekonom ... u-dan.html
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat




Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod ppan » Sob 21. Jan 2012 13:52:11

Niektore media ber s velkou rezervou. Tato dan sa od noveho roku tyka bytoviek, ktore maju vlastnu kotolnu, nie idnidividualnych domacnosti v rodinnych domoch - a je jedno, ci maju kotol v pivnici alebo na streche.

Vid napr.

http://byvanie.pravda.sk/dan-za-plyn-za ... eniaze_p01
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod pohodak » Sob 21. Jan 2012 16:27:23

najlepsi je ten titulok o krutej dani a strasnych uctoch a v clanku z nich vylezu zvysene naklady 60eur ROCNE :roll: ja proste milujem slovenske media, to uz sa ani zumpou neda nazvat :grc
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod Jookie » Sob 21. Jan 2012 16:58:21

pohodak píše:najlepsi je ten titulok o krutej dani a strasnych uctoch a v clanku z nich vylezu zvysene naklady 60eur ROCNE :roll: ja proste milujem slovenske media, to uz sa ani zumpou neda nazvat :grc


Vsetko je to o kontexte. Ak ma 60 evri dat clovek s (nad)priemernou slovenskou mzdou, tak to nie je problem. Ak to vsak ma dat dochodca, slobodna matka, alebo mlada rodina z podpriemernou slovenskou mzdou a s najmom alebo hypotekou na krku, tak ti asi budu viac skripat zubami.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod pohodak » Sob 21. Jan 2012 17:48:55

150 korun mesacne je asi tak 2.5% z dochodku priemernej babicky v panelaku...a to je uplne niekde inde ako "kruta dan" a "strasne ucty"...slovenska novinarcina je jeden cisty :grc samy bulvar, klebety, bombasticke nadpisy a oblbovanie ludi klamstvami (v lepsom pripade polopravdami) denno denne...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod yoyo » Sob 21. Jan 2012 17:56:50

no podla toho videa (ktore je v rozpore s linkom ktory uviedol ppan) ktore je tam, je zrejme ze dan za plynovy kotol by mali platit:

1. bytove domy, ktore maju umiestnene plynove kotle v pivnice resp. v spolocnych priestorch
2. rodinne domy, ktore maju kotol v garazi alebo v pivnici, ktora NIE je zapisana na katastry ako obytna plocha

takze ked mam kotol v pivnici (co budem mat) tak tym padom do toho spadam. neviem o tom, ze by som mal pivnici napisanu ako obytnu plochu (tu by som rad vedel co sa pod tym presne mysli)
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod deko » Sob 21. Jan 2012 18:49:54

yoyo píše:no podla toho videa (ktore je v rozpore s linkom ktory uviedol ppan) ktore je tam, je zrejme ze dan za plynovy kotol by mali platit:

1. bytove domy, ktore maju umiestnene plynove kotle v pivnice resp. v spolocnych priestorch
2. rodinne domy, ktore maju kotol v garazi alebo v pivnici, ktora NIE je zapisana na katastry ako obytna plocha

takze ked mam kotol v pivnici (co budem mat) tak tym padom do toho spadam. neviem o tom, ze by som mal pivnici napisanu ako obytnu plochu (tu by som rad vedel co sa pod tym presne mysli)

nie je to pravda, Markiza naletela lobingu SPP. ved si precitaj ten clanok, ktory sem linkoval ppan...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod ppan » Sob 21. Jan 2012 19:53:25

deko píše:
nie je to pravda, Markiza naletela lobingu SPP. ved si precitaj ten clanok, ktory sem linkoval ppan...


presne tak, Markiza vychadzala z toho, co jej povedali v SPP. SPP je vsak iba "vyberca" tejto dane pre stat, nezostane mu v rukach, takze nepotrebuje vymyslat ziadne pravne klucky a bude sa riadit usmernenim ministerstva financii - minfin z toho rodinne domy vylucuje. Co vsak nie je teraz, mozno v buducnosti, statny rozpocet nie je nikdy dost naplneny ;)

S týmto príspevkom autora ppan súhlasil
deko
ppan
 
Príspevky: 34
Registrovaný: Ned 21. Jún 2009 21:13:32
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod Jookie » Sob 21. Jan 2012 20:20:10

pohodak píše:150 korun mesacne je asi tak 2.5% z dochodku priemernej babicky v panelaku...a to je uplne niekde inde ako "kruta dan" a "strasne ucty"


Skus sa na nazor spytat mojej babky, ktora ma mesacny dochodok ~200 Euro, zije v panelaku a jej mesacne vydaje na byt a jedlo zhltnu skoro vsetko z tych 200 Euro, ze ci jej nebude vadit davat este 5 Euro prec...

S týmto príspevkom autora Jookie súhlasili - 4
deko, Dodo, Jošo, Ludo
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod pohodak » Ned 22. Jan 2012 11:59:18

tocime sa v kruhu, ak je 150 korun podla teba kruta dan a znamena strasne ucty v poriadku, podla mna je to len dalsi pripad novinarskej manipulacie
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: dan za plynovy kotol

Poslaťod Jošo » Ned 22. Jan 2012 12:29:39

Ak sa bude štátna kasička aj naďalej vyprázdňovať,tak je len otázka času kedy budeme platiť tieto nezmyselné dane všetci. A bude jedno či budem mať kotol aj v posteli.
A nielen kotol. Voda dražie,lebo sa jej málo míňa.. :netusim .... Takže to treba nejako vyriešiť,aby prílev peňazí neklesal.... A takto to je bohužial so všetkým. :grc
Kto sa pýta-->je hlúpy. Kto sa nepýta -->hlúpy aj ostane! :idea:

S týmto príspevkom autora Jošo súhlasil
WYSIWYG
Obrázok užívateľa
Jošo
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 19:09:40
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron