čo ma prekvapuje

Všetko čo nesúvisi so stavbou

čo ma prekvapuje

Poslaťod jan45 » Pon 06. Jún 2011 8:44:06

sledujem stavebné fóra a prekvapuje ma orientácia záujmov. Cez tritisíc záujemcov kliklo na rekuperáciu,krby a závlahy, ďalšie tisíce na kladenie dlažby, ale aj keď polovica má žumpu alebo čov, málokto sa pýta ako na to, predtým ako to postaví. Riešia statiku, ktorú môžu ovplyvniť minimálne, pretože tá je dôsledkom architektúry a do života im už bude zasahovať minimálne, ale nezaujímajú sa o vec, ktorá im bude ovplyvňovať život desiatky rokov. Statiku zaplatia raz, čov a žumpa si bude vyžadovať náklady stále. Kúrenie sa snažia obmedziť až premrštenými izoláciami, ale náklady na odvoz a likvidáciu odpadu ich zaujíma minimálne. V čom to asi je?
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod day » Pon 06. Jún 2011 9:10:42

moj pohlad:

statika, podla mojho nazoru, je dolezitejsia ako COV, naklady na opravy pri zlom zalozeni, poskodeni domu su nasobky ceny COV.

kurenie, predpoklad je: naklady na energie budu len stupat, izolovat a "stlacit" naklady na ne je nutnost.

likvidacia odpadu :) u nas nie sme schopny zaviest triedenie odpadu uz roky, tie nase odpady, zatial, nie su az taky problem
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod fabka2004 » Pon 06. Jún 2011 16:48:41

v pristupe, je to dane pristupom a tym ze energie zdrazeli a ludia vidia kolko minaju na tepelnu pohodu ... preto riesia izolacie ... ze preco riesia statiku?, lebo ich dom sa lisi od domu suseda, a tym ze uz sa nestavaju len slize ci len kocky, a preto ze nemaju riesenu statiku ale vobec a uz vobec nemaju realizacny projekt v drvivej vacsine
ze preco krby a rekuperaciu, krby preto ze drevo je lacne a vedia si ho zohnat tak precvo nemat lacno energiu a tepelnu pohodu a este aj romantiku, a preco rekuperaciu, jednak je to in, jednak ludia su uz pohodlnejsi, jednak chcu systemove riesenia, jednak sa boja plesni a jednak pri dobre utesnenom dobe je uz potreba rekuperacie vyrazna aby nebolo len teoplucko a smradecek ... a zavlahy preto lebo ti co maju pekne travniky pochopili ze inak to nejde, a ti co sa zaujimaju o travniky zistuju ze inak to nejde ... a COV ci zumpu, neriesia lebo tam nie je co riesit, proste zberna nadoba ktora sa raz za cas odcerpa, resp COV-ka ktora funguje pokial tam niekto nenaleje litre oleja ci Sava


je to v pristupe a uhle pohladu na danu "vec"
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod jan45 » Uto 07. Jún 2011 7:11:51

takže je to o počtoch, nebudem rozoberať nebezpečia rekuperácie, ani dopady statiky, ale že naše odpady nie sú nebezpečné nesúhlasím. Vedia o tom niečo tí, čo si urobili studňu a zistili, že voda je nepoužiteľná. Družstvá už nefungujú alebo obmedzili činnosť, ale znečistenie sa nezmenšilo. Že sa dá ušetriť kúrením v krbe už ľudia zistili, ale na otázku koľko stojí prevádzka čov alebo žumpy, neodpovedal nikto. Chýba celková koncepcia, po prístupových rokovaniach s EÚ preberáme predpisy, ale aplikácia je ešte v začiatkoch. Aj tak sa domnievam, že je len otázka času, kedy sa zmení legislatíva a tlaky na ochranu životného prostredia sa zvýšia.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod tienik » Uto 07. Jún 2011 7:41:38

no neviem, myslim ze urcovat cenu za prevadzku zumpy, alebo COV je scestne. Pretoze, mas k tomu pouzitelnu alternativu? Su to veci, co jednoducho nutne potrebujes. Mylim ze legislativa toto riesi - aby si ich nemohol budovat, ked je pri tebe aj kanalizacia - takze ak uz ich niekto stava, urcite to nie je preto aby sa vytahoval nad suseda.
Ze je voda znecistena, bohuzial vsetci vieme, pretoze tu bol pristup aky bol - ale opat to nie je vec co stavebnik RD sposobil, alebo moze nejak zmenit.
Ja som za to, aby sme ku vsetkemu pristupovali citlivo a hlavne ROZUMNE. Ale lezu mi na nervy tie pristupy "chranime" nech to stoji co to stoji. Krasnym prikladom toho su vraj ekologicke FVE, len ja bohuzial tam ziadnu ekologiu nevidim - ale bohuzial skor je kazdemu vo fachu jasne kolko noveho znecistovania to prinieslo. Ale vsetci to platime, lebo EU povedala ze je to dobre....
Musime si uvedomit, ze voda hore kopcom netecie, to znamena ze kazda takato "zelena" myslienka ma sancu len vtedy, ak bude vyhodnejsia ako "nezena" alternativa.
Napriklad, v niektorych obciach funguje separovany zber na tej baze, ze roztriedeny odpad je vyvazany zdarma, za bezny komunalny odpad sa plati. Skuste hadat, co robia vsetci uplne v pohode a bez vymyslania? triedia.....
A tak nejak si predstavujem ten rozumny pristup, inac to podla mna nema sancu na fungovanie.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
pohodak
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod emkac » Uto 07. Jún 2011 10:25:00

jan45, okrem toho, co tu uz zaznelo, je podla mna este jeden dovod na slabsiu citanost tem ohladom COV
a to je realny pocet ludi, ktori ju maju resp. budu mat
vacsina ludi, co tu pristupuje, je z oblasti, kde existuje funkcna kanalizacia
a ti riesit COV nepotrebuju

a tych par (neverim ze je to polovica) to moze riesi menej, kedze tam toho vela nenavyberaju... ako sa pise v tej reklame, ked musis, tak musis
myslim ze tienik to vystihol presne
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod jan45 » Str 08. Jún 2011 7:24:58

pri poslednom sčítaní bolo na Slovensku 550 tis. žúmp a čov, takže keď ku každej priradíme 3 ľudí je to tretina obyvateľstva. V činžáku platí rodina za odpadovú vodu priemerne 100 eur , v dome pri použití čov 200 a viac a pri funkčnej žumpe 500. Žiaľ, aj výrobcovia ponúkajú žumpy "s odtokom". to prirovnanie k separovanému zberu je dobré, práve takúto osvetu treba robiť aj v tejto problematike.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod Jookie » Str 08. Jún 2011 8:33:55

jan45 píše:Žiaľ, aj výrobcovia ponúkajú žumpy "s odtokom". to prirovnanie k separovanému zberu je dobré, práve takúto osvetu treba robiť aj v tejto problematike.


Na vychode sa to vola ze 's trativodom' a robi sa to 5 minut po kolaudacii krompacom do dna zumpy, ktora tam ma 3 cm hruby beton len na oko a na ucely kolaudacie :-D
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod Mich » Ned 15. Jan 2012 22:01:45

Mňa prekvapuje politicka reklama na ostvabe.sk.
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod emkac » Ned 15. Jan 2012 23:12:06

normalne som zostal v soku, kedze ja som ten posledny, ktory tu pripusta akekolvek reci o politike
normalne som sa pozrel z ineho browsera ako neprihlaseny user a mas pravdu, nasiel som reklamu v tej spodnej modrej liste, co je furt vidiet -tzv. inDock reklama
bohuzial, my sme si nepovedali, aku reklamu tam chceme, tuto obcas zobrazia a basta
nastastie sa reklama nezobrazuje registrovanym uzivatelom

napriek tomu poziadam admina, aby skusil nakontaktovat firmu, co naplna dany inDock banner, nech nam tam nedavaju politicku reklamu, a ak je to co i len trochu mozne, tak odtialto zmizne
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
Mich
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod nový prispivateľ » Pon 16. Jan 2012 0:43:01

Platí zákon zachovania hmoty (ospravedlňujem sa adminom):
Množstvo hovien do zeme vypustených rovná sa množstvu hovien raz zo zeme vytiahnutých.
nový prispivateľ
 
Príspevky: 171
Obrázky: 1
Registrovaný: Sob 06. Dec 2008 22:59:58
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod sigma » Pon 16. Jan 2012 9:33:20

Na tom ma nic neprekvapuje, ale plati aj toto:
Ušetrené náklady vypustením sa nikdy nevyrovnajú nákladom spojenými s čistením.

S týmto príspevkom autora sigma súhlasil
Wlado
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod emkac » Štv 19. Jan 2012 23:47:34

emkac píše:napriek tomu poziadam admina, aby skusil nakontaktovat firmu, co naplna dany inDock banner, nech nam tam nedavaju politicku reklamu, a ak je to co i len trochu mozne, tak odtialto zmizne


tymto dakujem adminovi, politicka reklama by sa uz na nasu stranku nemala posielat
kedze viem, ze toto je uz druhy pripad, kedy na nasu (adminovu) ziadost blokovali politicku reklamu, tak vas chcem poprosit - ak nahodou niekde politicku reklamu uvidite, dajte nam prosim vediet, skusime to znova nechat blokovat
bez ohladu na stranu, na nasom fore politika nema co robit
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasil
Mich
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod emkac » Pia 20. Jan 2012 0:04:46

tak nakoniec sme tu reklamu vyhodili celu, kedze sme mali pocit, ze je otravna (aj ked iba neprihlasenym userom)
:mrgreen:
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 3
Dodo, Mich, MichalV
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: čo ma prekvapuje

Poslaťod Dodo » Pia 20. Jan 2012 0:11:34

emkac píše:ak nahodou niekde politicku reklamu uvidite, dajte nam prosim vediet, skusime to znova nechat blokovat
bez ohladu na stranu, na nasom fore politika nema co robit


Politika by si urcite nasla svoje miesto v rubrike - fekalie a ich odstranovanie. :ugeek:
Per aspera ad astra

S týmto príspevkom autora Dodo súhlasil
Mich
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Ďalší

Späť na Offtopic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron