Aké parametre zvoliť pri výbere eurookien

Aké parametre zvoliť pri výbere eurookien

Poslaťod segy » Pia 13. Jan 2012 16:33:22

Pozdravujem,
chcem poprosiť veci znalých, ako aj majiteľov euro okien o cenné rady, na čo sa treba zamerať pri výbere eurookien, resp. akých chýb sa vyvarovať. Mám už čo to preštudované, ale privítal by som nejaké zhrnutie na jednom mieste. Otázku by som rozdelil na viac bodov.
1.) Aký profil?
2.) Troj sklo 4-16-4-16-4 ( beriem do úvahy argon) alebo môže byť aj 4-18-4-18-4?
3.) Aký výrobca sklenených výplní?
4.) Aká povrchová úprava?
5.) Stačí aj dvoj tesnenie alebo musí byť troj?
6.) Aký technický detail pomáha k správnemu odvádzaniu prípadnej vlhkosti medzi sklom a rámom?
7.) Aká minimálna hĺbka zasklenia?
8.) Aký dištančný rámik? ( TGI alebo swiss)
9.) Spoj sklo a krídlo so silikónom alebo tesnením?
10.) Aká okapnica?
11.) Aké kovanie?

Tu je pár oblastí, na ktoré je podľa mňa vhodné odpovedať. Kto má skúsenosti, tak môže samozrejme doplniť.
segy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 15:56:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Aké parametre zvoliť pri výbere eurookien

Poslaťod emkac » Pia 13. Jan 2012 17:09:11

velmi vela z tohoto tu uz bolo rozoberane
takze ked pises, ze mas uz co to prestudovane, je v tom zahrnute aj toto forum?

www.ostavbe.sk/vyrobcovia-euro-okien-kt ... t1392.html?
www.ostavbe.sk/ake-hlinikove-profily-tr ... t1878.html
www.ostavbe.sk/eurookno-nazor-t4112.html
www.ostavbe.sk/aky-material-distancneho ... -t879.html
trojskla-krypton-alebo-argon-t735.html

atd atd.....
vpravo hore je vyhladavac.... precitaj si tu nejake temy, a potom sa spytaj to, na co si nenasiel odpoved
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Aké parametre zvoliť pri výbere eurookien

Poslaťod segy » Pia 13. Jan 2012 20:54:13

ňTak dik, možno neuveríš, ale funkciu vyhľadávač poznám. Skôr som očakával reakcie niekoho, kto to nemá iba naštudované. Napr.:
1)Vhodnejší je profil min 92 mm, lebo pri vložení skla, ktoré má 44 mm alebo 48 mm bude tenká zasklievacia lišta a to môže napríklad spôsobiť prechádzanie vlhkosti k sklu.
2)Podľa výpočtov je vhodnejšie sklo v zložení 4-16-4-16-4 (argón) , ale časom plyn z medzier vyprchá a vtedy sklo so zložením 4-18--4-18-4 bude mať lepšie izolačné vlastnosti.
3)Okenné výplne napr. Nitrasklo
4) Povrchová úprava napr Adler, ale dôležitejšia je ako sa povrchová nanáša a v koľkých vrstvách.
5)Lepšie je troj, ale dôležitejšie je kde je tesnenie umiestnené.
6)V krídle pod oknom je vyfrézovaná drážka na prípadný odvod kondenzátu.
7)Minimálna hlbka je 22 mm.
8)Swiss má lepšie parametre, ale horšie sa ohýba v okne.
9)Tesnenie tak nepritlačíš na sklo u eurookien
10) Termookapnica s prerušeným tepelným mostom. Keď má v drážke tesnenie, ktoré dolieha na krídlo, tak je lepšie. Jeden český výrobca začal používať nový spôsob a klasickú mohutnú okapnicu prestal používať. Odvod vody je vyriešený ináč.
11) Veľa majiteľov okien má problém napr. s GU, ROTO. Týka sa to prevažne okien s troj sklom. Ťažko sa nastavujú a ak sa nastavia, tak treba častejšie dolaďovať.

Takže túto teóriu mám naštudovanú aj ja. Ja som chcel ozaj iba praktické zhrnutie a vyvrátenie alebo potvrdenie tejto pre mňa iba teórie . Tak sa vééééľmi ospravedlňujem.
segy
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 13. Jan 2012 15:56:04
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron