Projekt Debora G1

Projekt Debora G1

Poslaťod begby » Sob 31. Dec 2011 11:19:23

Zdravím Vás,

V našom prípade Ide o katalógový projekt Debora G1 od ARCHIPELAG, avšak s malými úpravami. Originál rozmery domu sú 10x10 bez garáže, my ho chceme zmenšiť na 10x9.
Ďalšia zmena je zrušenie balkónov na oboch stranách (nakoľko sa javia ako zbytočné) +/- tu čakám Vaše návrhy.
linka na stránku:
http://www.archipelag.cz/typove-projekt ... debora-g1/




DIKY
begby
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 04. Júl 2011 9:38:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Projekt Debora G1

Poslaťod yoyo » Sob 31. Dec 2011 14:20:37

- dole by som WC dal samostatne
- sprcha by sa mohla presunut do tech. miestnosti
- s tymto rozmerom by tam uz podla mna vysli aj schody s klasickou podestou
- URCITE by som zrusil ten vyklenok pre jedalensky stol
- do toho zadveria tazko uz das nejaku vstavanu skrinu (teda je dost uzke) - kolko m2 to ma?

pises ze ides zmensovat dom o 1m. Mala zmena navonok, ale kedze sa jedna o katalogovy projekt bude treba vsetko komplet prerabat (statika - vykaz zeleza, prepocet statiky a pod.. ) - a takato zmena uz nebude najlacnejsia.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod MartinH » Sob 31. Dec 2011 15:20:11

Na prvy pohlad sa mi to celkom pozdava. Velke plus je poschodie bez sikmin.

Ja by som spravil jednu velku zmenu, vymenil by som vstup a schodisko - hore kupelnu a schodisko. To vsak prinesie cely rad drobnych dodatocnych uprav. Dovodom je, aby sa z garaze vstupovalo do vstupnej "spinavej" zony.

100% suhlas so zrusenim vyklenku.

Obyvacka je na podoryse zvlastne zariadena, neda sa pozerat ani na TV, ani na krb.

A nepochopil som clenitost garaze, preco aj vyklenok aj miestnost 8, aj 9.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod begby » Sob 31. Dec 2011 18:34:00

Páni ďakujem za postrehy. Dopĺňam a informácie.
V našom prípade ide o samostatný projekt nakoľko Debora je česká a podla infomácii nieje možne kúpiť česky projekt a začať stavať. Treba preložit a prepočítať statikom na naše EURO normy atd..
Tak som oslovil projektanta ktorý to spraví na základe projektu Debora.

Tu je náš návrh ktorý má len malé zmeny



Moja odpoveď je červeným.


@yoyo,
- sprcha by sa mohla presunut do tech. miestnosti Tech. miestnosť nebude zrovna čista a vykurovaná miestnosť neviem si predstaviť že by som tam mal sprchu ..hlavne v zime.
- URCITE by som zrusil ten vyklenok pre jedalensky stol Výklenok bude vymurovaný do cca 1m a potom budu klasické okna. Nakoľko je orientovaný na VÝCHOD a JUH pekne presvetli miestnosť. Obyčajne okno by asi nestačilo. (len môj názor)
- do toho zadveria tazko uz das nejaku vstavanu skrinu (teda je dost uzke) - kolko m2 to ma? Dakujem za komentár, navrhol som stavanú skriňu 40cm hlbokú a 1.5m dlhu

@MartinH
Ja by som spravil jednu velku zmenu, vymenil by som vstup a schodisko - hore kupelnu a schodisko. To vsak prinesie cely rad drobnych dodatocnych uprav. Dovodom je, aby sa z garaze vstupovalo do vstupnej "spinavej" zony. Neviem si predstaviť,ako by potom vyzeral dom z pohľadu spredu vchod by bol hneď vedľa garáže ?

Obyvacka je na pôdoryse zvlastne zariadena, neda sa pozerat ani na TV, ani na krb. - Oprava obývačky spravená
A nepochopil som clenitost garaze, preco aj vyklenok aj miestnost 8, aj 9. Asi len oddeliť záhradnú časť od garážovej časiť ..asi kvôli bezpečnosti. Poprípade o stenu môžem dať poličky
z oboch strán.


Dakujem za postrehy očakávam ďalšie. :)
begby
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 04. Júl 2011 9:38:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod yoyo » Ned 01. Jan 2012 10:18:38

>> Tech. miestnosť nebude zrovna čista a vykurovaná miestnosť neviem si predstaviť že by som tam mal sprchu ..hlavne v zime.
preco by technicka miestnost nemala byt cista. Ak som spravne pochopil vyznam technickej miestnosti tak mas tam kondenzacny kotol a povedzme bojler... . A vobec - preco nechces TM vykurovat?

>> Výklenok bude vymurovaný do cca 1m a potom budu klasické okna. Nakoľko je orientovaný na VÝCHOD a JUH pekne presvetli miestnosť. Obyčajne okno by asi nestačilo. (len môj názor)
nehovoril som o zruseni okna v tej casti vyklenku, ale o zruseni nepravidelnosti mura ... teda zrusit to vysunutie vyklenku von z toho mura. Ver mi, ze za tie babracky a problemy s tym vyklenkom ti to nestoji, aj keby ti tam mali svietit 4 slnka naraz a presvetlia ti tu kuchynu/jedalen tak, ze tam ani v noci nebudes mat tmu :D

>> Dakujem za komentár, navrhol som stavanú skriňu 40cm hlbokú a 1.5m dlhu
do 40cm skrine nezavesis kabat na vesiak. Minimun je 60cm .. aj to je len tak tak..
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod MartinH » Ned 01. Jan 2012 13:07:00

begby píše:@MartinH
Ja by som spravil jednu velku zmenu, vymenil by som vstup a schodisko - hore kupelnu a schodisko. To vsak prinesie cely rad drobnych dodatocnych uprav. Dovodom je, aby sa z garaze vstupovalo do vstupnej "spinavej" zony. Neviem si predstaviť,ako by potom vyzeral dom z pohľadu spredu vchod by bol hneď vedľa garáže ?


V novom navrhu uz nevidim prechod z garaze, potom je to bezpredmetne. Myslel som to naozaj tak, ze vchod by bol vedla garaze. Aj ine riesenia vas mozno napadnu, naozaj islo len o to, aby "spinava" cesta garaz(10)-predsien(1) neviedla cez cistu obytnu cast.

yoyo píše:- sprcha by sa mohla presunut do tech. miestnosti

Velmi neutulne miesto, ak si predstavim moju TM :(
Ale kotol zamaskovy niekde v kupelni by sa dal. Aj sprcha v garazi ma vyznam, ak mate psa a ten pride z prechadzky cely od blata.

yoyo píše:nehovoril som o zruseni okna v tej casti vyklenku, ale o zruseni nepravidelnosti mura

Znova suhlas. Uvedomte si, ze ak to bude mat svoju strechu, je to stavebna komplikacia. Ak ma nieco vytrcat, mala by to byt dostatocne velka "hmota", aby sa to dalo prehlasit za architekturu.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod joko » Ned 01. Jan 2012 21:12:11

Tiež by som sprchu nechal tam ako bolo pôvodne plánované. Poznám hotové stavy TM, a nikdy tam neostane miesto na sprchu. Predsa sprcha na WC nemôže vadiť, ak na poschodí je samostatná kúpelka. Dolná sprcha slúži hlavne na letné osvieženie a nie na každodenné použitie. Na to je horná kúpelka. Považujem však za luxus dva WC na poschodí. Asi by malo stačiť jedno hore a jedno dole.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod yoyo » Ned 01. Jan 2012 21:17:06

joko píše:Tiež by som sprchu nechal tam ako bolo pôvodne plánované. Poznám hotové stavy TM, a nikdy tam neostane miesto na sprchu. Predsa sprcha na WC nemôže vadiť, ak na poschodí je samostatná kúpelka. Dolná sprcha slúži hlavne na letné osvieženie a nie na každodenné použitie. Na to je horná kúpelka. Považujem však za luxus dva WC na poschodí. Asi by malo stačiť jedno hore a jedno dole.

suhlas joko. Sprchu som navrhoval presunut do TM jedine z toho hladiska, aby v dome bolo ASPON jedno samostatne WC (na prizemy)!
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod PistaTT » Uto 03. Jan 2012 16:13:25

pridavam par nametov:
asi by som zvacsil TM aj o priestor pod schodiskom - ten je teraz aj tak nevyuzitelny...
dvere do spodneho WC otvarave opacne. okno v tejto miestnosti umiestnit mimo sprchovaci kut. pripadne by sa mohla tato miestnost o nieco malo zvacsit na ukor TM, ktora je dost velka.
tiez by som zrusil ten vyklenok pre jedalensky stol
opatrne s umiestnenim kuchynskeho drezu pod okno - aby bateria nezavadzala pri otvarani okna. zvladnut sa to samozrejme da, no je dobre na to mysliet vopred.
satnik v predsieni je prilis plytky, zasluzil by si hlbku aspon 65-70 cm...
Prílohy
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod begby » Str 04. Jan 2012 23:54:42

Zdravím páni,

V príspevku od @MartinH je vymeniť schodisko za vstupnú halu pre získanie vstupnej a obytnej časti domu. Trochu som to prekresľoval a vyšlo mi toto.
@PistaTT využiť schodisko (priestor pod ním) je dobrý nápad. Keď som prehodil schodisko tak s jednej časti vznikla "špajza" a s druhej aspoň botník.
Chýbajúci šatník by som dal do TM za dvere(stena s kúpelnou).
- Vstupnú halu som zmenšil,aby vznikol priestor za dvojitými dverami v dome smerom do spálne. Schodisko by mohlo byť v prvých 2-3 schodoch zalomené na dve strany a potom by pokračovalo hore.
- Dolná spálňa mi stále príde zbytočne veľká, mohla by sa zmenšiť na úkor kúpelne, alebo zmenšiť celý dom na 10x8.
- výklenok .. sorry ale stále tam je :)
- garáž Aký je Váš názor kúpiť PANELOVÚ garáž a oprieť ju o dom. A potom ju vkusne zastrešiť ?? nebude to lacnejšie ako to stavať ??






schody sú zle nakreslené, spodné 2-3 budú mať našlapnú plochu s dvoch strán.

ĎAKUJEM za komentára a rady !!!
begby
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 04. Júl 2011 9:38:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod MartinH » Štv 05. Jan 2012 0:51:18

Skoda, ze po zvacseni kuchyne spajza vysla tak zle. Vchod nie je z kuchyne, bez vetrania.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt Debora G1

Poslaťod PistaTT » Sob 07. Jan 2012 22:48:24

begby píše:- garáž Aký je Váš názor kúpiť PANELOVÚ garáž a oprieť ju o dom. A potom ju vkusne zastrešiť ?? nebude to lacnejšie ako to stavať ??

prefabrikat by mal vyjst vyrazne lacnejsie ako vystavba murovanej garaze. urcite bude treba riesit viacere detaily, v pripade, ze sa rozhodnes ho "prilepit" k domu, no asi by sa to malo dat zvladnut.
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť