Ako prestat fajcit?

Všetko čo nesúvisi so stavbou

Ako prestat fajcit?

Poslaťod embe » Str 04. Jan 2012 17:03:46

Pre fajciarov, hlavne byvalych, chcel by som prestat fajcit, strasne ma tento zlozvyk sere uz, ale nedari sa mi. Naposledy sa mi to podarilo pred 2 rokmi na cely rok ale potom som tomu prepadol zase. Pred par tyzdnami som to opat skusil a podarilo sa mi nefajcit nejakych 5 dni. Teraz som to skusil zase ale opat som zlyhal :( Neverim na ziadne zuvacky, naplaste, elektronicke cigarety (odskusane, nefunguje, aj podla mojho vseobecneho lekara uspesnost tak do 5%)
Ako ste na tom vy? Ako sa vam podarilo prestat? Serie ma prevelmi, ze som vobec zacal...
Naposledy upravil emkac dňa Str 04. Jan 2012 18:25:24, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Fajcenie"
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Fajcenie

Poslaťod -rq- » Str 04. Jan 2012 17:32:34

mozem poradit nadoraz robit aerobne sporty, najma beh a plavanie. ked zacne chybat kyslik clovek zacne nenavidiet kazdu jednu cigaretu co kedy vyfajcil, mozno mi to potvrdia aj miestni potapaci 8-)
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod matkoo » Str 04. Jan 2012 19:40:18

moj postup je pre teba asik nepouzitelny ale kolega uspesne nefajci uziva lieky champix
Matkoo
Obrázok užívateľa
matkoo
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 15:51:46
Bydlisko: BA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod joko » Str 04. Jan 2012 20:43:39

Iba v tomto momente ma napadlo - ako nefajčiara:
Ak stavebník pri zapálení cigarety si uvedomí, že každou zapálenou cigaretou predlží svoju hypotéku o jednu hodinu, - mohla by byť motivácia. alebo
- každou zapálenou cigaretou ukráti svoje deti a seba o jednu minútu každoročnej dovolenky pri mory.
Asi by som išiel do myšlienkového pochodu, že svojim fajčením ako ubližujem svojim blízkym. Priami dopad na seba menej bolí ako dopad na blízke a milované osoby.

S týmto príspevkom autora joko súhlasili - 2
MartinH, MiroM
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod embe » Str 04. Jan 2012 21:06:19

matkoo píše:moj postup je pre teba asik nepouzitelny ale kolega uspesne nefajci uziva lieky champix


Champix som skusil ale bol som idiot ze som si nesiel pre druhe balenie. Musim povedat, ze to fungovalo. Ako mi hovoril lekar, toto funguje pretoze to blokuje nejake veci v mozgu - narozdiel od naplasti a zuvaciek nedava nikotin...a kedze je to liek tak na to nemoze byt reklama...videl som len elektricky s reklamou "pomozeme vam prestat fajcit" s logom farmaceutickej firmy, ale bez lieku...
Mna skor stve, ze si vzdy najdem vyhovorku preco si zapalit :(

Bohuzial tu nejde ani o peniaze alebo blizkych - nikoho neobmedzujem ani pri nikom nefajcim....

Co sa sportov tyka....ono by to bolo fasa ale donutit sa k niecomu takemu za ucelom prestat fajcit a zvlast pri stavbe a dennom studiu, takmer 100% volneho casu ide na studium....no neviem...

Kua chce to pevnu volu...silnejsiu...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod ivvan » Str 04. Jan 2012 22:16:30

ak nemáš pevnú vôľu tak ti jedine ostáva dopovať sa liekmi.
moja mama fajčila cca 25 rokov a potom zo dňa na deň prestala. žiadne náplaste vtedy ešte neboli, jednoducho si viac nezapálila a pokušenia teda bolo, návštevy u nás si vždy pokúrili ale mama už nie.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod Wlado » Štv 05. Jan 2012 13:45:46

po 14 tich rokoch som stým sekol zo dňa na deň a trvá to už 11ty rok ale priznám niekedy mám veľkú chuť a nedám len kvôli tomu, že by som skončil pri 1a pol krabičke denne a to nechcem. Mimochodom týmto spôsobom prestala fajčiť manželka a komplet celá rodina a to naraz zo dňa na deň. Sila vôle to je to jediné.
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod Josse » Pia 06. Jan 2012 1:17:51

NO ... ja sice stale fajcim uz pekne dlho, ale podarilo sa mi prestat na 3 mesiace pred 6-timi rokmi :D takych zopar 3-5 dnoviek tiez bolo. Ale viem ze prestat musim len vlastnou volou pretoze kadejake hovadiny a vobec nie tabletky neuznavam a to hovorim i z "praxe" mojich znamych ktory boli na vsetky mozne procedury a zrali kadejake pilulky. Niektory fajcia a iny zas uz niekolko rokov nie. Kazdy mi potvrdil {kto prestal} ze peniaze vyhodene za proceduru ci lieky boli zbytocne pretoze aj tak sa musel kazdy k tomu prinutit pevnou volou. Moj brat s tym sekol zo dna na den bez nicoho a uz nefajci 8 rokov. Takto sa chystam aj ja ked dobudujem :D a mozno aj skor...
Josse
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 10. Mar 2010 8:36:32
Bydlisko: LE, KE
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod theb » Uto 10. Jan 2012 9:56:55

Josse, skoro som ti dal ze suhlasim s prispevkom, len si to pokazil poslednou vetou:
a mozno aj skor...


Staci, ked dobudujem ;)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod Ferdo » Uto 10. Jan 2012 10:32:29

Ako hovorí môj sused: "Nie je pravda, že fajčiť sa nedá odnaučiť. Veď sám som to už dokázal - niekoľkokrát".
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod Jano82 » Uto 10. Jan 2012 20:21:39

Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako prestat fajcit?

Poslaťod embe » Uto 10. Apr 2012 20:35:42

Stvrty den uspesne bez cigy. Aj alebo asi hlavne vdaka lieku co spominame vyssie, slape jak hodinky, zatial, v podstate ma ani nenapadne ciga jak je den dlhy. Sa tesim velmi :yahoo
Vdaka bohu za toto forum!!!

S týmto príspevkom autora embe súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Offtopic

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron