Vrtana studna

Re: Vrtana studna

Poslaťod filipino » Uto 02. Aug 2011 13:26:11

OT - Spotreba vody naopak klesá a jej cena stúpa. Pri "výrobe" vody nemáš náklady ako pri "výrobe" elektriky. Napríklad uhlie, urán, plyn a podobne, ktoré sú vstupmi na výrobu elektrickej energie. Voda sa ani nemíňa a nedochádza (u nás) ako ropa, uhlie, plyn. Náklady sú len na samotnú distribúciu. A spotreba naozaj klesá.
Ytong 25+20EPS/14EPS podlaha/26-36 spadovy EPS v streche+25 ŽB strop/rekuperácia/trojsklá
filipino
 
Príspevky: 269
Registrovaný: Pon 31. Aug 2009 14:38:58
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 11 krat




Re: Vrtana studna

Poslaťod WYSIWYG » Uto 02. Aug 2011 14:36:33

filipino píše:OT - Spotreba vody naopak klesá a jej cena stúpa. Pri "výrobe" vody nemáš náklady ako pri "výrobe" elektriky. Napríklad uhlie, urán, plyn a podobne, ktoré sú vstupmi na výrobu elektrickej energie. Voda sa ani nemíňa a nedochádza (u nás) ako ropa, uhlie, plyn. Náklady sú len na samotnú distribúciu. A spotreba naozaj klesá.


Spotreba naozaj klesá. Pred pár rokmi sa hovorca BVS nechal počuť, že budú musieť zdvihnúť cenu vody, pretože ľudia brutálne šetria. A vodárne nemajú na rozvoj technológií... :!: :?: :roll:
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod embe » Uto 03. Jan 2012 22:28:00

prosim o radu, kde co najlacnejsie a najlepsie a ako dat spravit rozbor vody zo studne? okres SC. Uz studniari vraveli ked to vrtali ze smrdi, murari tiez, no odvtedy sa precerpalo vody na stavbu celej hrubej stavby atd...voda sa mi zda cista na pohlad a smrad...co ja viem...

Chcem pred zacatim vodarenskych prac (februar/marec) mat jasno, ci vodu zo studne do domu ano alebo nie, chcel by som ju do wc, sprchy, atd...ale pkoial je to ozaj humus, aj preto, ze sme 30m od potoka cierna voda, tak ju budem vyuzivat jedine na polievanie zahrady...

jeden zo susedov hovoril (jpp) ze s tym polieval travnik a ciastocne mu to oblievalo aj branku a ta mu po case zhnedla nejako aj s tym travnikom....tak neviem ci to vobec bude dobre na polievanie...

dik
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod jan45 » Str 04. Jan 2012 8:43:26

SNAS vedie zoznam laboratórií, ÚVZ to robí bežne a raz do roka zadarmo. Vodárne to robia tiež, treba sa dohodnúť na spôsobe a termíne odberu ak nie je požadovaný akreditovaný odber.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod k+k » Str 04. Jan 2012 9:30:51

Ja som bol prednedavnom vo firme Aquaseco Ivanka pri Dunaji. Rano som priniesol vzorku, na druhy den boli vysledky. Rozbor stal cca 60 EUR (mali akciu do 31.12.2011). Teoreticky ale mozes preskumat tuto ich stranku, mozno sa tam najdes: http://www.aquaseco.sk/index.html?rozbory.htm
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod fabka2004 » Str 04. Jan 2012 10:42:09

rozbor vody spravia skoro vsade, staci zadat do googlu ... vlasnosti studnovej vody nie su konstantne ... menia sa casom, menia sa pod vplyvom znecistovania okolia (COVky, netesne zumpy od susedov aj tych vzdialenejsich), faktom je ze voda v danej lokalite ma vela manganu, ostane je v norme, mangan je taky ruzovucky az hnedasty ... casom urcite spravi povlak (WC, baterie, atd), povlak sa da mechanicky aj chemicky odstranovat, podobne ako pri tvrdej vode ... zapach, testovane vzorky boli bez zapachu, aje niekedy ho je citit ... polnohospodari danu vodu pouzivaju na zavlazovanie ... ako pitnu by som ju nechcel, ako uzitkovu na vsetko okrem pitia a varenia, ale na premytie spagiet kludne, na polievanie travnika urcite ano, a aj na vsetko ostatne ...

k studni v tvojej lokalite: mas tam stabilnu vysku vody a silny pritok a to je podstatne

Inac, mam jeden rozbor z 2009 studnovej vody ak chces poslem ho, aml som aj jeden z 2006 od jedneho zo susedov, ale po nastahovani je niekde zalozeny, co si pamatam boli skoro rovnake ... posielam ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod embe » Str 04. Jan 2012 12:05:52

k+k píše:Ja som bol prednedavnom vo firme Aquaseco Ivanka pri Dunaji. Rano som priniesol vzorku, na druhy den boli vysledky. Rozbor stal cca 60 EUR (mali akciu do 31.12.2011). Teoreticky ale mozes preskumat tuto ich stranku, mozno sa tam najdes: http://www.aquaseco.sk/index.html?rozbory.htm


Tak som tam volal, cena za chem. rozbor je 48 EUR a ako zaklad vraj staci...denne prijimaju od 07:30 do 16:00, staci do plastovej flase od cistej mineralky, ktoru treba vyplachnut tou vodou, ktora sa ma testovat. Nechat vypusit cerpadlo....fabka pise ze 10min aspon...a nabrat vzorku a hotovo...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod joko » Str 04. Jan 2012 15:36:25

Medzi Vašimi pozemkami je dosť vážny rozdiel, nakoľko Fabka má stavbu na bývalých polnohospodárskych pôdach, ďaleko od povrchových vôd, ale Embe to má kúsok od povrchovej vody, ktorého kvalitu dlhodobo ovplyvňovala nedaleká rafinérka a celé sídlisko Dolné Hony. Do dnes je tá lokalita Malého Dunaja a Čiernej vody dotovaná z vyčistenej vody z ČOV Vrakuňa - Ivánka. Bohu žial tá 40 ročná koncentrácia v tých pôdach ešte dlho bude lokálne ovplyvňovať kvalitu spodných vôd. Pre kvalitnú vodu tam treba hlboko vrtať, aby si dostal Spodnú vodu Dunaja. Na Sihoti, Slovanskom nábreží, v Čunove, Hamuliakove a Galánte, kde sú hlavné zdroje vody, tak všade majú 90 metrové vrty. Samozrejme majú iné poslanie, ale princíp je rovnaký.
Pre EMBE: v Ivánke za križovatkou na Zálesie v lesoparku za kaštielom je ten spomínaný laboratórium. Máš to na trase na stavbu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod embe » Str 04. Jan 2012 16:56:50

joko píše:Medzi Vašimi pozemkami je dosť vážny rozdiel, nakoľko Fabka má stavbu na bývalých polnohospodárskych pôdach, ďaleko od povrchových vôd, ale Embe to má kúsok od povrchovej vody, ktorého kvalitu dlhodobo ovplyvňovala nedaleká rafinérka a celé sídlisko Dolné Hony. Do dnes je tá lokalita Malého Dunaja a Čiernej vody dotovaná z vyčistenej vody z ČOV Vrakuňa - Ivánka. Bohu žial tá 40 ročná koncentrácia v tých pôdach ešte dlho bude lokálne ovplyvňovať kvalitu spodných vôd. Pre kvalitnú vodu tam treba hlboko vrtať, aby si dostal Spodnú vodu Dunaja. Na Sihoti, Slovanskom nábreží, v Čunove, Hamuliakove a Galánte, kde sú hlavné zdroje vody, tak všade majú 90 metrové vrty. Samozrejme majú iné poslanie, ale princíp je rovnaký.
Pre EMBE: v Ivánke za križovatkou na Zálesie v lesoparku za kaštielom je ten spomínaný laboratórium. Máš to na trase na stavbu.


Ahoj Joko, upny suhlas, hlavne s tou rafinerkou...preto mam obavy...takze zajtra rano to idem vybavit. Sam som zvedavy. Vodu kazdopadne nebudem pouzivat na pitie ale len na WC, sprchy, vane a pod...v podstate to iste riesenie ako ma Fabka...dam potom vediet ako to dopadlo.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod joko » Str 04. Jan 2012 20:25:12

embe píše:
joko píše:Medzi Vašimi pozemkami je dosť vážny rozdiel, nakoľko Fabka má stavbu na bývalých polnohospodárskych pôdach, ďaleko od povrchových vôd, ale Embe to má kúsok od povrchovej vody, ktorého kvalitu dlhodobo ovplyvňovala nedaleká rafinérka a celé sídlisko Dolné Hony. Do dnes je tá lokalita Malého Dunaja a Čiernej vody dotovaná z vyčistenej vody z ČOV Vrakuňa - Ivánka. Bohu žial tá 40 ročná koncentrácia v tých pôdach ešte dlho bude lokálne ovplyvňovať kvalitu spodných vôd. Pre kvalitnú vodu tam treba hlboko vrtať, aby si dostal Spodnú vodu Dunaja. Na Sihoti, Slovanskom nábreží, v Čunove, Hamuliakove a Galánte, kde sú hlavné zdroje vody, tak všade majú 90 metrové vrty. Samozrejme majú iné poslanie, ale princíp je rovnaký.
Pre EMBE: v Ivánke za križovatkou na Zálesie v lesoparku za kaštielom je ten spomínaný laboratórium. Máš to na trase na stavbu.


Ahoj Joko, upny suhlas, hlavne s tou rafinerkou...preto mam obavy...takze zajtra rano to idem vybavit. Sam som zvedavy. Vodu kazdopadne nebudem pouzivat na pitie ale len na WC, sprchy, vane a pod...v podstate to iste riesenie ako ma Fabka...dam potom vediet ako to dopadlo.


Musím pochváliť túto následnosť poradia, teda studňa hneď na začiatku stavby , a pri rozhodovaní o inštalácii už mať relevantné výsledky o kvalite vody, aby sa následné využitie vody dalo premietnúť na jeho využitie v dome a pri závlahách. :ano:
Na šťastie dnešná normy na zaťaženosť životného prostredia sú tak tvrdé , a sankcie za ich porušenie tak vysoké, že znečisťovatelia už skôr sanujú pozostatky starých "hriechov", a aktuálna záťaž na povrchové vody v tejto lokalite sa znížil na minimum, tak "detoxikácia" vo Vašom regióne sa postupne vylepšuje, aj keď je to na dlhé obdobie. Viem o čom píšem, lebo každodenne na tom pracujem. :cry:

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
embe
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod MartinH » Str 04. Jan 2012 23:10:29

Bojite sa rafinerie? A susedov nie?

Znama hladala pozemok a pri jednej obhliadke jej len tak medzi recou ukazali, ze zo studne si spravili zumpu :grc. Ako keby to bolo uplne normalne. Ziadny trativod, rovno do spodnej vody :kill. Pozemok viac nechcela.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod joko » Štv 05. Jan 2012 21:09:57

MartinH píše:Bojite sa rafinerie? A susedov nie?

Znama hladala pozemok a pri jednej obhliadke jej len tak medzi recou ukazali, ze zo studne si spravili zumpu :grc. Ako keby to bolo uplne normalne. Ziadny trativod, rovno do spodnej vody :kill. Pozemok viac nechcela.

Už dom stojí, tak cesta späť nieje, len ide o perspektívu studne.
Čo sa rafinérky týka, tak ich dnešné produkty na podzemnú vodu sú takmer nezávadné, PH 6,6 - 7,0 , ale spomínaná lokalita v minulosti dostávala aj splašky z Dolných Honov asi 15 rokov bez čistenia. Dnes sa už sedimenty sanujú povrchové vody sa istia, polnohospodárské družstvá rozkradli, tak výhliadky sú relatívne optimistické ale máš pravdu, že " suseda si nevyberieš"
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod embe » Štv 05. Jan 2012 22:07:47

MartinH píše:Bojite sa rafinerie? A susedov nie?

Znama hladala pozemok a pri jednej obhliadke jej len tak medzi recou ukazali, ze zo studne si spravili zumpu :grc. Ako keby to bolo uplne normalne. Ziadny trativod, rovno do spodnej vody :kill. Pozemok viac nechcela.


Dvaja susedia, rovnaky pocet obyvatelov domu, zhruba rovnaky datum nastahovania. Sused s pasivnym domom pocas leta 0x vyprazdnena zumpa, sused s normalnym domom 3x vyprazdnena zumpa...co dodat...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod day » Štv 05. Jan 2012 22:38:40

tak pasivny dom ma aj taketo vyhody, mozno by sa tato informacia zisla aj na mestkom, obecnom urade
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Vrtana studna

Poslaťod embe » Str 11. Jan 2012 23:45:16

Tak rozbor vody nedopadol prave najlepsie, vela zeleza, zapach, zafarbenie, a podobne, voda nevyhovuje, ani do WC...:(
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron