upchatie odvodu kondenzu v komine

upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod Miro Ke » Pia 16. Jan 2009 22:30:45

KK kotol je napojeny do komina, teraz som zistil vodu pri komine, problem jemnymi necistotami sa mi upchal odtok, nejak som to momentalne vycistil, samozrejme ze som nemal poruke nic vhodne tak som trocha poskodil hadicu pri napojeni do komina a budem to musiet pretmelit. Ale zasadna otazka znie moze sa to opakovat alebo je to dan za uvedenie komina do prevadzky. Nebol to hruby sajraj ake uplne jemna usadenina.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat




Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod joko » Pia 16. Jan 2009 22:49:35

Mohol si tento príspevok dať ku komínom ,aby Emkac nemal s tým robotu. K téme: Som vodár nie kominár, i keď tému kondenzu a jej odvedenie som inicioval. Tak len laicky. KK by nemal produkovať splodiny ako kotol na tuhé palivo. V Tvojom prípade by si mal rozpoznať, či to boli zvyšky zo stavby, napadané nečistoty z vrchu komína :?: ( ak kúriš to by nemalo biť) atd. Máš nad komínom hlavicu , alebo neaký kryt? Kondenz by si mal brat ako samozrejmosť, dažďová voda v komíne už samozrejmosťou nieje, a upchatie odvodu už vôbec. Najprv rozanalizuj príčinu, a ak je predpoklad, že by sa to mohlo opakovať, odporúčam na dno komína nad vývod položiť hustú mriežku /hoci aj zo starého sitka, sieť na komáre atd./, aby si čiastočne chránil odtok od nečistôt. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod MiroM » Pia 16. Jan 2009 22:53:32

joko píše:Mohol si tento príspevok dať ku komínom ,aby Emkac nemal s tým robotu. K téme: Som vodár nie kominár, i keď tému kondenzu a jej odvedenie som inicioval. Tak len laicky. KK by nemal produkovať splodiny ako kotol na tuhé palivo. V Tvojom prípade by si mal rozpoznať, či to boli zvyšky zo stavby, napadané nečistoty z vrchu komína :?: ( ak kúriš to by nemalo biť)atd. Máš nad komínom hlavicu , alebo neaký kryt? Kondenz by si mal brat ako samozrejmosť, dažďová voda v komíne už samozrejmosťou nieje, a upchatie odvodu už vôbec. Najprv rozanalizuj príčinu, a ak je predpoklad, že by sa to mohlo opakovať, odporúčam na dno komína nad vývod položiť hustú mriežku /hoci aj zo starého sitka/, aby si čiastočne chránil odtok od nečistôt. ;)


Mne upchali odtok komina hrdlicky :shock: Jednoducho mi tam nasrali, asi ma maju rady :lol:
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod joko » Pia 16. Jan 2009 23:01:00

Preto som sa pýtal na hlavicu, lebo mimo vykurovacej sezóny tieto prípady hrozia. A lepšie, ak tam naserú, než tam padnú a upchaju. / pri revízii ma technik na to upozorňoval/ Chalupu mám pri lese a vtáci hladajú miest hniezdenia všade. :lol:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod Miro Ke » Pia 16. Jan 2009 23:09:23

to Joko to nie vec kurenia, je to cista vodarcina, to ze je kondenz v komine je OK problem bol len s upchatim ale diky za ten napad zo sitkom hned to aplikujem, co ma najviac prekvapilo bolo to ze ta usadenina sa sustredila v casti napojenia odtkovej hadice na komin a nie v ohnutej casti hadice, ktora sluzi ako sifon a ktoru by som vedel rukou stlacit a a tu usadeninu uvolnit
P.S. dufam ze mna ziadna hrdlicka v komine nebude cakat
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod joko » Pia 16. Jan 2009 23:20:10

Miro Ke píše:to Joko to nie vec kurenia, je to cista vodarcina, to ze je kondenz v komine je OK problem bol len s upchatim ale diky za ten napad zo sitkom hned to aplikujem, co ma najviac prekvapilo bolo to ze ta usadenina sa sustredila v casti napojenia odtkovej hadice na komin a nie v ohnutej casti hadice, ktora sluzi ako sifon a ktoru by som vedel rukou stlacit a a tu usadeninu uvolnit
P.S. dufam ze mna ziadna hrdlicka v komine nebude cakat

Ak už takto píšeš, napadla ma jedna kacírska myšlienka. Nemohlo sa stať, že tie nečistoty sa tam dostali z druhej strany, od vývodu. Nemáš to napojené do kanalizácie, a žeby odtial niečo :?: :oops: Samozrejme vymýšľam, len hľadám príčinu. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: upchatie odvodu kondenzu v komine

Poslaťod Miro Ke » Pia 16. Jan 2009 23:34:59

nie podla mna je to cerstva prevadzka cca 1 mesiac a v komine bol usadeny bezny prach a kondenz to postupne zmyval a usadenina ten otvor postupne upchavala. to by mohlo mat logiku, islo mi to ako tomu v zabranit, cize musim vyrobit filter o priemere 14 cm a dat ho tam, samozrejme obcas to kontrolovat a filter prepláchnut.
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron