velkost postele do spalne

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod zahradnik » Pia 25. Nov 2011 21:08:24

vyska 165, zena kusok nizsia...
mame postel 180x200.... deleny madrac... ja mam tuhsi madrac ako zena... a mam na tom aj podlozku proti poteniu kedze sa halvne v lete viac potim...
deleny madrac je praktickejsi na prenasanie, vynasanie vetranie... a je praktickejsi na plachtu... a hlavne... ked je niekto, kto v noci sa mrvi, cestuje a pod. a ten druhy ma pokojny spanok az do rana, tak sa navzajom neovplyvnujete... uznavam, ze v strede na delenom madraci sa zle spi :) ...

z vlastnej skusenosti ale viem, ze ked spi s nami aj mala dcera, tak moje miesto je na doske na kraji, nie v strede na mieste kde je deleny madrac:) a som rad, ze sa na doske vyspim aj na boku, nieto este na chrbate :)

S týmto príspevkom autora zahradnik súhlasili - 2
laco910, pepa
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: velkost postele do spalne

Poslaťod tomas_fashion » Pon 19. Dec 2011 9:41:48

Jookie píše:
matkoo72 píše:Kupili sme si 160x200 a mame pocit, ze by sme kvoli pohodliu kludne zniesli vaecsiu.


No, ked uz ste kupili mensiu, tak snad kupovat vacsiu by ste sli az za par rokov, nie? Resp. ak by ste po par tyzdnoch / mesiacoch zistili, ze sa tlacite. Podla mna jednoznacne vyskusajte a sami uvidite. Ci este mate moznost vratit, resp. posunut niekomu dalej?

Je tu este ina vec, a to... ze draha pani manzelka sa roztahuje po posteli a aj nasu postel o sirke 200 cm dokaze efektivne a samovolne v spanku zaplnit (roztiahnute ruky, nohy, navalena na moju stranu) a tak sa ja tlacim na krajicku :-D Tej je uplne jedno ci je postel na jednu osobu alebo na 4, vzdy ona vyplni a ja sa tlacim. Niekde som na to videl aj meme (teraz neviem najst), takze predpokladam ze to bude bezna vec aj u dalsich ;)


jasné - toto je najväčšia pravda! baby by si do postele najradšej ľahli "šrígom" :nie: ... ale všeobecne sa prikláňam k tvrdeniu, že radšej najskôr vyskúšať a až potom rozmýšľať nad väčšou posteľou..

______________________________________________
outlet
Naposledy upravil MartinH dňa Pon 19. Dec 2011 10:23:10, celkovo upravené 1
Dôvod: zmazana reklama
tomas_fashion
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia 02. Dec 2011 4:56:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod buduci mukl » Pon 19. Dec 2011 10:18:28

180* 200 masiv z brezy kedze som nechcel drevotriesku s foliou a rozmer to bol dobryyy veru :))) :drink
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod Josse » Uto 20. Dec 2011 22:16:51

180x200 masiv buk deleny matrac a pevny rost, ale vyskusali sme si lahnut obaja s manzelkou asi do 10-tich posteli :D s roznymi matracmi a rozne rosty. Najlepsie vyskusat.
Josse
 
Príspevky: 66
Registrovaný: Str 10. Mar 2010 8:36:32
Bydlisko: LE, KE
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod matkoo72 » Str 21. Dec 2011 0:27:14

no, vyskusat by bolo treba aspon na dva tyzdne spanku. my sme predali povodne matrace (drahe jak prasa, samozrejme so stratou) a kupili nove. tvrdsie, sirsie.

martin
https://vzahradke.blogspot.com/
matkoo72
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009 15:16:55
Bydlisko: Vajnory
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod jezo » Str 21. Dec 2011 8:00:51

matkoo72 píše:... a kupili nove. tvrdsie, sirsie.

Pokial ide o tvrdost, su vyrobcovia co umoznuju zmenu. My sme kupovali postel od Jelinka aj s ich matracmi a ak dobre pamatam, do jedneho roka bolo mozne poziadat o bezplatnu vymenu nosnikov urcujucich charakter pruzenia za ine.
Inak kupovat postel bol vesely zazitok. Postel (bukovy masiv) mala v obchode cenovku 18000Sk. Potesili sme sa ze celkom fajn cena. Akurat ze ked prislo na lamanie chleba, tak plus rosty, matrace, nocne stoliky a perinace a zrazu to cez 60000 :-)
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod ziletka » Str 21. Dec 2011 8:12:47

jezo píše:
matkoo72 píše:... a kupili nove. tvrdsie, sirsie.

Pokial ide o tvrdost, su vyrobcovia co umoznuju zmenu. My sme kupovali postel od Jelinka aj s ich matracmi a ak dobre pamatam, do jedneho roka bolo mozne poziadat o bezplatnu vymenu nosnikov urcujucich charakter pruzenia za ine.
Inak kupovat postel bol vesely zazitok. Postel (bukovy masiv) mala v obchode cenovku 18000Sk. Potesili sme sa ze celkom fajn cena. Akurat ze ked prislo na lamanie chleba, tak plus rosty, matrace, nocne stoliky a perinace a zrazu to cez 60000 :-)

to vazne?
Ja idem postel vyrobit a teda budeme kupovat len rosty a jeden velky matrac. Rosty 2x cca75 EUR a matrac dormeo 260 EUR. Material neratam, Ten mi lezal na zahrade a teraz stoji v garazi.
+ este bude treba nocne stoliky ale to tiez ratam ze zbucham z nejakeho dreva na zahrade. Nebude to vyzerat ako origos postel z obchodu ale hadam bude pekna. potom dodam foto.
Velkost uz som pisal. 180x200
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod jezo » Str 21. Dec 2011 9:43:42

ziletka píše:to vazne?

Zial ano. Ale aspon sme s nou spokojni. Urobena je slusne a myslim ze uz inu potrebovat nebudeme. Vtedy som vsak ani netusil, ze budeme za par rokov stavat dom. Vcera som platil zalohu za okna, takze uz by som viacej rozmyslal, ci az tolko :-)

Ak mas moznost urobit si sam, urcite je to cesta kde sa da usetrit.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod mendo » Str 21. Dec 2011 10:59:36

Rozmery postele su mi viac menej jasne, kedze spalnu mame 20m2 tak niesu ziadne obmedzenia. Skôr ma trapi vyber. Hladam postel z masivu, vyrobcovia typu Brik,Polana, Jelinek kvôli cene neprichadzaju do uvahy. Ma niekto dobry typ na postel z masivu ( nie cink,ktore vyzeraju ako postel z parkiet) za rozumnu cenu?
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod Ludo » Str 21. Dec 2011 11:27:32

este mozno javorina, postel z duboveho masivu tam kupis od 500 do 900 eur- to neni zla cena :D

takze, ked chces masiv a nie za vela penazi, mas len 4 moznosti:
1.bude to masiv, ale z makkeho dreva - borovica, smrek....
2.pohladas stolara, co ti to spravi lacnerjsie ako jelinek, javorina....
3.kupis nejaku v super-mega-bomba vypredajovej akcii...
4.zlavis zo svojich narokov na postel ako taku a kupis si radsej kvalitnejsi rost a matrac....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod tramo » Str 21. Dec 2011 13:32:15

Prave nam doviezli postel :). Kupoval som masivnu z kosic : http://www.nabytokmirek.sk/sk/moderny-n ... a-123.html. Tato sa nam pacila hned po Javorine ale bohuzial javorina stoji az 1200e a to uz niesom ochotny dat za postel.
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod mendo » Štv 22. Dec 2011 19:10:43

Troska som sa sekol v nazve vyrobcu, myslel som javorina a napisal polana
U javoriny som samotnu postel akosi nenasiel pod 1000euri.
tramo: tie postele co si dal link som pred tyzdnom pozeral, ta rosii sa aj mne paci, len s postelou z brezoveho dreva som sa nestretol, chcelo by to vidiet na zivo, aj kvoli vyberu farby.
Bol si u nich kuknut osobne , alebo si to riskol cez net?

nasiel som este jednu stranku http://www.beds.sk/ su to Poliaci, ale maju dost siroky export. Vcelku slusne ceny, aj by som si veel vybrat. Ma niekto postel od nich?
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod Ludo » Štv 22. Dec 2011 19:32:18

javorina cennik v linku
podla toho co tam citam, maju postele 160 cm siroke od 649 do 909 euro
a 180 cm siroke od 659 do 923 euro
ceny idu postupne od prirodnej, cez morene az po orechovu tmavu-ta je najdrahsia, ceny su to maloobchodné, teda aj s dph
ja som sice kupoval viac veci, ale z ceny dali aj zlavu, aj ked za dopravu si uctovali 5 percent ceny tovaru-to bola aj tak dobra cena-tak neviem.... :netusim
akych 1200 ??? kde???
http://www.javorina.sk/cennik.pdf
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod tramo » Štv 22. Dec 2011 23:21:35

to mendo: Zatial ju mam zabalenu, ale podla nohy postele co som rozbalil sa mi pozdava. Ja som si od nich vyziadal vzorky dreva podla morenia a potom som si vybral farbu (so suhlasom gazdinej :)) Javorina ma aj pod 1000 eur ale uz aj 1000 eur je vela pre mna. Ta rossi stala 620 s dovozom. Inak sme mali vybranu aj v http://www.beds.sk odkial nam tiez poslali vzorky, ale podla dizajnu sa nam pacila viac rossi.
Z beds.sk sa mi nepozdavalo to ze je dost na moj vkus velka spara medzi celom a kostrou postele.



to Ludo: Takze kukni lepsie do cennika postel NBL180 v orechu 1259e a to je bez stolikov zo stolikmi 1721e, aj tych 899 za prirodnu sa mi zda vela, preto sme isli do tej rossi. Ano nepytali sme sa v javorine na zlavu ale asi 50% by nam urcite nedali :), len dufam ze ta co sme kupil nieco vydrzi :)
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: velkost postele do spalne

Poslaťod Ludo » Pia 23. Dec 2011 0:20:45

o.k., presvedcil si ma... :dash

naozaj nie som hadavý,ale len male infookienko o posteliach pre dalsich, aby ked kupuju, sa zorientovali- a tak trocha som upravil famy o drahych posteliach , pripadne aby sme zistili, co je vlastne drahe :idea:
a aby sme porovnavali porovnatelné, tak si spravme prieskum medzi ozaj podobnými postelami:

material masiv dub-javorina DB 180, v zakladnej farbe, t.j. dub natur , v sirke 180 cm, len postel bez stolika,
za 659 euro bez zlavy, vyzera takto:
http://www.javorina.sk/index.php?lng=sk ... DB180&st=1
a
material masiv breza - rossi, tiez sirka 180 cm, ano-vsetky farby v cene- vyhoda, len postel bez stolika
za 659 euro beznej ceny, v akcii za 599 euro, vyzera takto:
http://www.nabytokmirek.sk/sk/moderny-n ... a-123.html

podla mna obe vyzeraju fantasticky, su podobneho typu aj velkosti a aj ceny....
ale ak chces farbu, tak rossi je jasna volba - vsetky farebne upravy su v jednej cene-to je obrovska vyhoda-a podla mna jediná :!:
cena, hmmm, ano, rossi je aj lacnejsia, lebo javorina stoji AŽ 659 eur a rossi stoji LEN 659 eur :yahoo
teda neni lacnejsia , dokonca ani o cent...len na nu je zlava....
zopakujem co som uz pisal - na javorinu som dostal zlavu....20 percent....
/a ked od 659 e odratam 20%, tak mam 527 e, nie 599 e a uz je zrazu potvora javorina jedna - dokonca lacnejsia/
postel, z javoriny, s ktorou operujes v predchadzajucom prispevku s cenou cca 1200 e - tak to je ina trieda postele, a tuto postel nemozes s postelou rossi porovnavat ani nahodou,
sa kuknime s cim sme chceli porovnavat rossi:
postel NBL180, rozmer 302x35/76x222 cm
http://www.javorina.sk/index.php?lng=sk ... BL180&st=1
zopakujem prvy rozmer /sirka cela postele / :302cm, slovom tri metre a dva centaky!!! mnohým tu - sa takato postel nezmestí do spálne :netusim a ano, tato postel uz stoji vela penazi-a ani sa nedivim...
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Interiér, dizajn, nábytok, kuchyne, kúpelne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron