Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod juraj.babec » Pia 09. Dec 2011 23:31:25

Ahojte,

chcel by som Vas poprosit o Vas nazor na nasledovny podorys domu. Tento dom je nami upraveny katalogovy dom od spolocnosti Anchor urceny pre stvor-clennu rodinu. Pozemok mame 27m siroky a 35m dlhy. Pristup nan je v pravom dolnom rohu o sirke 3 metre (polovica s pristupovej cesty). Tiez by som sa Vas chcel popytat ako najlepsie postupovat ak by sme chceli upravit katalogovy projekt ( ci kontaktovat katalogovu spolocnost, alebo ist za individualnou cestou)

Vopred dakujem za Vase postrehy a rady.

S pozdravom,
Juraj Babec

Popis jednotlivych izieb:
1- Vstupna chodba
2 - Kotolna
3 - WC
4 - Kupelna
5 - Izba
6 - Spalna
7 - Izba
8 - Obyvacka s rohovym krbom
9 - Jedalen spojena s kuchynou
10 - Spajza
11- Sklad
12 - Vonkajsia terasa
Obrázok
juraj.babec
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 09. Dec 2011 22:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod embe » Sob 10. Dec 2011 22:35:23

Ja by som potiahol mistnosti 6 a 7 vyssie, teda by som zrusil ten vyklenok. Vysunutou obyvackou si zatienite juzne slnko do miestnosti 7. Podla mna aj zbytocne komplikovana strecha. Zjednodusenim podorysu resp tvaru domu dosiahnete jednoduchsiu strechu - menej problemov - menej penazi.
Naopak k plusom by som zaradil ze tam je zadverie a kratke rozvody vody.
Co sa tyka zmeny projektu, myslim ze treba ist za firmou ktora ten projekt robila a poziadat ich o zmeny, samozrejme to nebude zadarmo. Zvazil by som teda individualny projekt - naco sa prisposobovat niecomu co nevyhovuje na 100% a este za to aj platit...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod MartinH » Ned 11. Dec 2011 1:03:33

Jasne rozdelenie na dennu a nocnu cast :ano: Na prve pozretie:
- prepojenie jedalne a obyvacky je prakticky cez chodbu, to by som riesil nejakou priamejsou cestou
- okno za postelou. Kto by sa tesil z nocneho dazda bubnujuceho do skla?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod juraj.babec » Ned 11. Dec 2011 17:36:06

embe píše:Ja by som potiahol mistnosti 6 a 7 vyssie, teda by som zrusil ten vyklenok. Vysunutou obyvackou si zatienite juzne slnko do miestnosti 7. Podla mna aj zbytocne komplikovana strecha. Zjednodusenim podorysu resp tvaru domu dosiahnete jednoduchsiu strechu - menej problemov - menej penazi.
Naopak k plusom by som zaradil ze tam je zadverie a kratke rozvody vody.
Co sa tyka zmeny projektu, myslim ze treba ist za firmou ktora ten projekt robila a poziadat ich o zmeny, samozrejme to nebude zadarmo. Zvazil by som teda individualny projekt - naco sa prisposobovat niecomu co nevyhovuje na 100% a este za to aj platit...


Dakujem za postreh. Ten vyklenok som tam dal preto aby dom nevypadal ako krabica od topanok. Som si toho vedomy ze to bude stat aj viacej penazi => viacej problemov. Zatienenie miestnosi 7 mi ani nenapadlo. Myslis si ze ak bude mat ten vyklenok do max do 2 metrov bude to velmi tienit miestnost cislo 7?

Dakujem,
Juro
juraj.babec
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 09. Dec 2011 22:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod juraj.babec » Ned 11. Dec 2011 17:40:15

MartinH píše:Jasne rozdelenie na dennu a nocnu cast :ano: Na prve pozretie:
- prepojenie jedalne a obyvacky je prakticky cez chodbu, to by som riesil nejakou priamejsou cestou
- okno za postelou. Kto by sa tesil z nocneho dazda bubnujuceho do skla?


Jedalen/kuchynu a obyvacku sme chceli oddelit z dovodu:
- sirenia voni z kuchyne
- aby ked pride k nam navsteva (hlavne neohlasena) nevidela ten "poriadok", ktory urcite bude v kuchyni.

Za ten postreh ohladne postele a okna dakujem. Opravim to v nasledujucej uprave.

Dakujem,
Juro
juraj.babec
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 09. Dec 2011 22:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod MartinH » Ned 11. Dec 2011 23:26:39

juraj.babec píše:Jedalen/kuchynu a obyvacku sme chceli oddelit z dovodu:
- sirenia voni z kuchyne
- aby ked pride k nam navsteva (hlavne neohlasena) nevidela ten "poriadok", ktory urcite bude v kuchyni.


To je velmi subjektivne a spravne riesenie je pre kazdeho ine. Nemam nic proti oddelenym obyvackam. Naopak, som plne za oddelenie, ak sa tam pozera TV. Ja mam obyvacku spojenu s jedalnou a kuchyna je oddelena len opticky, bez dveri, ale TV je u nas v obyvacke vyslovene nezelany az zakazany.

Moja pripomienka smerovala k tomu, ze trasa jedalen - obyvacka by nemala viest cez chodbu, aby sa dali priestory prepojit, ked si to zelate. Obed pri stole, kava v kresle .... skratka, je to miesto, kde rodina stravi vela casu, oplati sa nad planmi pouvazovat.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod juraj.babec » Uto 13. Dec 2011 0:45:52

Doplnil by som este priblizne rozmery jednotlivych miestnosti:
Obrázok
Popis jednotlivych izieb:
1- Vstupna chodba(+vstup na povalu-cez zosuvny rebrik) - 7.9m2
2 - Kotolna - 3.7m2
3 - WC - 2.9m2
4 - Kupelna - 11m2
5 - Izba - 19 m2
6 - Spalna - 17.5m2
7 - Izba - 13m2
8 - Obyvacka s rohovym krbom - 30m2
9 - Jedalen spojena s kuchynou - 24m2
10 - Spajza - 3.7m2
11- Sklad - 2.9m2

Dopredu dakujem za vase postrehy a navrhy
Juro
juraj.babec
 
Príspevky: 5
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 09. Dec 2011 22:49:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod sigma » Uto 13. Dec 2011 9:19:21

MartinH píše:- prepojenie jedalne a obyvacky je prakticky cez chodbu, to by som riesil nejakou priamejsou cestou

My to tak mame a nie je to uplne zle. A neocakavane navstevy aj tak idu do kuchyne:-)
MartinH píše:- okno za postelou. Kto by sa tesil z nocneho dazda bubnujuceho do skla?

Nie do skla, ale na parapet. Do skla v podkrovi.
juraj.babec píše:Doplnil by som este priblizne rozmery jednotlivych miestnosti:

Rozmery vyzeraju takto: šxd, to čo si napisal su plochy.

Mne pripada zbytocne delenie 10|11 a 2|3.
10|11:Pridem s plnym kufrom s nakupom, 40% ide do spajze, 25% do kuchyne, zvysok su nepotraviny. Dvere na 10 a 11 by som dal oproti sebe, a regal pod okno na studene vecia a oproti regal na veci, co nepotrebuju taky chlad. Spajzu zateplit zvnutra.
2|3:Okno vo WC nie je zle. Kotol mam tiez vo WC.
1:Zadverie sa mi zda uzke. (to zavisi od rozmerov, mozno to je len zdanie, lebo dvere su siroke ako chodba, kde bude skrina?)
Drevo do krbu budes nosit cez terasu, chodbu do obyvacky? Chybaju mi dvere z obyvacky na terasu.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod embe » Uto 13. Dec 2011 19:56:56

juraj.babec píše:Dakujem za postreh. Ten vyklenok som tam dal preto aby dom nevypadal ako krabica od topanok. Som si toho vedomy ze to bude stat aj viacej penazi => viacej problemov. Zatienenie miestnosi 7 mi ani nenapadlo. Myslis si ze ak bude mat ten vyklenok do max do 2 metrov bude to velmi tienit miestnost cislo 7?

Dakujem,
Juro


Ad krabica - ja dom staviam pre seba resp pre rodinu a nie pre okoloiducich aby sa im pacil. Je mi jedno co si myslia okoloiduci, buduce navstevy a podobne - je mi to jedno. Staviam poschodovu krabicu a usetrene peniaze radsej investujem do interieru a rodiny resp nizia hypo - nizsie splatky resp kratsia doba splacania. Napriek krabici si myslim, ze bude pekna.Urcite sa da postavit aj pekny krabicovy bungalov, narychlo som nasiel toto aj ked neviem ci z druhej strany je to tiez rovne: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/marlon-iii-bialy/

Ad tienenie: treba si to namodelovat v google sketchup, nakreslite si dom na vas pozemok tak ako to je a namodelujte si svietenie slnka pocas roka v akukolvek rocnu dobu a hodinu...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Upraveny katalogovy dom od Anchor-u

Poslaťod robov » Str 14. Dec 2011 8:24:53

juraj.babec píše:Zatienenie miestnosi 7 mi ani nenapadlo. Myslis si ze ak bude mat ten vyklenok do max do 2 metrov bude to velmi tienit miestnost cislo 7?

Áno, bude celkom dosť. Môžeš si to overiť na http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/54-osluneni-zastineni-okenni-plochy, netreba nič modelovať. Ja mám francúzske okná na juh a mojich 1,2m je len tak akurát.
robov
 
Príspevky: 38
Obrázky: 2
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 9:56:41
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia