Para

Para

Poslaťod zahradnik » Ned 11. Dec 2011 22:11:37

Zdravim,
neviem kam to pisat... neviem ako to opisat...

sedim dnes rano pri ranajsej kave, bolo asi tak 9hod... nedelna pohoda... pozeram von oknom... a skoro som sa oblial tou kavou... z obvodoveho mura okolo okna odspodu asi do vysky cca 1m od spodu okna sa pari... prejdem do obyvacky, ktora ma okna na tu istu stranu (na vychod)... a aj z toho mura okolo okna sa pari.. a aj z toho vedlajsieho... prejdem k oknu na inu svetovu stranu... z juhu nic... zo zapadu nic... zo severu mam len okienko na kupelni a na komore a jedno na kuchyni, ale tam ziadna para nevidiet...

tak som vysiel von na terasu k tym oknam... a pozeram ako pozeram, pari sa.. proste vystupuje para.. vonku asi tak +1st... v dome cca 22-23st.... vlhkost cca 55-60%... byvame cca 2mesiace
prejdem rukou okolo okna... ziadne prudenie vzduchu som necitil... prejdem svieckou okolo okna... nic, ziadne prudenie vzduchu...
prejdem zvnutra okolo okna.. nic, ziadne prudenie okolo okna... ani pod parapetom... aj svieckovy test nepreukazal ziadne prudenie vzduchu...

obvodovy mur, Porfix 37,5, zvnutra sietka+kleber, omietka... zvonka EPS 15cm, sietka+kleber, bez fasadnej vrchnej vrstvy
okna trojskla (RI-OKNA), okna osadene na XPS, montaz na pasky (EX aj IN)...
doplnenie: okna osadene nie celkom na vonkajsiu stranu muru, ale cca 9cm dovnutra.. teda v jednej tretine celkoveho muru (po zatepleni su vlastne v polovicke celkevj sirky mura)

tak co sa to deje?
Obrázok užívateľa
zahradnik
 
Príspevky: 216
Obrázky: 2
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 21:21:33
Bydlisko: kedysi to bol Assakurt
Dal súhlas: 15 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Para

Poslaťod boro » Ned 11. Dec 2011 23:27:41

Žeby sa slnko oprelo do skla/rámu/fasády/parapetu a odparuje nočnú námrazu?

S týmto príspevkom autora boro súhlasili - 4
joko, Ludo, MartinH, sigma
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron