zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod buduci mukl » Pon 05. Dec 2011 11:15:11

dobry den , len otazka mam 2 hypoteky prva na pozemok cca 50K eur ,rucena rodic domom v odhad.cene cca 140K, 2ha na 40 K rucena majetkom v cene cca 150K neskolaudovanym novopostavenym domom. Vyplatil som ex partnerku=nie manzelku a v LV na katastri som sa stal vlastnikom 1/1 s a s tarchou banky zostavajucej. V zmluve u notara som cas zmluvy zapracoval ze vsetky zavezky prechadzaju na mna. Banke som to zatial neoznamil, aj ked viem ze by som mal...fixacia je na 5r, uz 3 roky platim vsetko na cas, teraz uz asi pol roka sam. Kedze bola ako dlznik v 2hom rade , momentalne sice zvladam platit ale ziv minimum mi nezostava, co mne neprekaza ale banke by asi hej urcite. Ako cim najjednoduchsie vyriesit danu situaciu kedze banke to asi stacit nebude? Nehnutelnost predavat urcite nechcem. vdaka za info. stretli ste sa niekto s takouto situaciou?
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod embe » Pon 05. Dec 2011 22:28:58

Toto je skor otazka na ozaj kvalitneho financneho poradcu, ktoreho cielom nie je len provizia (za akukolvek cenu), ale ma realny zaujem pomoct a poradit (zariadit veci) klientovi, samozrejme nie zadarmo, pripadne bezplatne pomoze s takymto problemom a na revans vy u neho uzavriete nejaku kvalitnu a hlavne potrebnu poistnu zmluvu podla vasich a nie jeho potrieb, pripadne pravidelne investovanie do akcii al. fondov a pod. Bez kalerabov, slubov, nerealnych ziskov - max spokojnost na oboch stranach. Zialbohu takych je naozaj velmi malo, no o jednom viem - max spokojnost! Nechcem robit reklamu ani nic podobne, takze kontakt cez SS, ostatne je na vas, nezavazne stretnutie.
P.S. narazil som nanho tiez na fore, ziadny kamarat ani nic podobne.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod day » Pon 05. Dec 2011 23:00:46

predpokladam, ze pokial platis a budes platit banke to nevadi,
bankari su uz taki ....
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod buduci mukl » Uto 06. Dec 2011 9:07:26

ja som pocul take ze banka muoze zaziadat o predcasne splatenie uveru...

ale na druhej strane si vravim, platim uz 3 a pol roka stale nacas a aj mam v plane, ani raz mi neemskala splatka... no uvidime kazdopadne dokial mi neskonci fixacia nemma v plane s tym nic robit, to im potom muozem rovno povedat ze platil som 5 rokov z toho 2 sam a vsetko bolo v poriadku...na :drink k mikulasovi a prec s takymito situaciami
buduci mukl
 
Príspevky: 337
Registrovaný: Uto 24. Feb 2009 13:55:30
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod ziletka » Uto 06. Dec 2011 9:48:50

neviem do akej miery je to pravda v realite ale zo zopar zdrojov mam info ze banky maju vzdy zaujem sa s klientom dohodnut. A ked nebude problem so splacanim tak nevidim dovod preco by banka mala robit problemy. Pre banky su uroky ktore im platime za pozicky urcite prinosnejsie ako sa s niekym natahovat po sudoch a podobne. A ako hovorim, ked platis, tak je banka spokojna.
A ked nebudes vladat platit tak ti banka znizi splatky a zvysi uroky a zas bude spokojna.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod mirusik » Uto 06. Dec 2011 10:27:38

Tvoja otázka je skôr právnická a má dve roviny:
1/ V prvom rade (pred prevodom 1/2 z priateľky na teba) bolo potrebné pozrieť do úverových zmlúv a záložných zmlúv. Väčšina bánk má v zmluve uvedené, že pokiaľ sa nakladá s nehnuteľnosťou (sa prevádza) je potrebný predchádzajúci súhlas banky, ktorý v tomto prípade nemáš. Niektoré banky tu majú aj zmluvnú pokutu za nedodržanie tejto podmienky. Tu už však nič nezmeníš a pokiaľ nebude problém so splácaním nepredpokladám, že by si banka naúčtovala pokutu.
2/ Pokiaľ ste boli obaja ako dlžníci, vo vzťahu k banke sa nič nemení a ste stále obaja dlžníci. T.j. pokiaľ nebudeš splácať, môže banka žiadať zaplatenie aj po bývalej partnerke. Ak chceš byt dlžníkom len Ty, musíš rokovať s bankou. Tu je jedno, čo ste si uviedli v zmluve, ktorou bývalá priateľka prevádzala na teba 1/2.

Stav môže zostať aj tak ako je, pre teba by to nemal byt problém, ak budeš splácať. Problémom to môže byť pre ex-priateľku, pokiaľ by chcela inú hypotéku, nakoľko bude stále vedená v bankovom registri, že už hypotéku má.

S týmto príspevkom autora mirusik súhlasil
Londoner
mirusik
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Uto 06. Dec 2011 9:52:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod Londoner » Str 07. Dec 2011 17:05:14

Trosku ma zaujalo, ze kataster vobec povolil zmenu vlastnickych pomerov na LV bez suhlasu banky... V minulosti som mal skusenost, ze to velmi neslo. :?
Ale bez ohladu na tuto skutocnost je pravdou, ze partnerka je stale dlznikom voci banke aj ked uz nie spoluvlastnikom nehnutelnosti. Riesil som par pripadov presne opacnych, tj novy partner sa stal spoluvlastnikom nehnutelnosti, bol potrebny dodatok k uverovej zmluve -pristupenie k dlhu a dodatok k zaloznej zmluve- zmena vlastnickych pomerov. A bol tam samozrejme poplatok... :(
Najlepsie by asi bolo ist sa nenapadne poinformovat do banky, mozno uviest, ze je to len teoreticka otazka ;)
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: zrusenie spoluvlastnictva z 2/1 na 1/1 pri hypoteke

Poslaťod Stefan BA » Štv 08. Dec 2011 23:47:26

tak ako pisal vyssie mirusik, pokial si vyplatil ex a zmenu aj tak neoznamil banke, banka ju nadalej vedie v uverovom registri. Pokial by si chcela v buducnosti vziat hypo, v hocijakej banke,tak im to ukaze ze uz nieco ma... Moja byvala bola vedena ako spoludlznik , vsetko som si od zaciatku platil sam, nakolko som ju potreboval kvoli navyseniu hypo... Po rozchode sme vsetko dali na papier, banka ju vymazala z uveru,aj vyskrtla z uveroveho registra... Dovi dopo... Pokial ale platis,tak vsetko v poriadku,avsak vztahy klient banka by mali byt zalozene na pravde. Drzim palce ...
Stefan BA
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Pia 02. Jan 2009 20:38:46
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 1 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron