Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod retep » Pon 05. Dec 2011 0:58:17

Ahoj,

na fóre som nič podobné nenašiel, preto poprosím o pomoc. Mám navrhnutú plochú strechu v skladbe - betón, parozábrana BPM200, tepelná izolácia 35-45 cm, EPDM fólia, geotextília a štrk. Vzhľadom na klimatické podmienky nebude možné urobiť strechu v uvedenej štruktúre, preto uvažujem provizórne nataviť asfaltové pásy, resp. modifikované a na jar na to položiť strechu.
Keďže má byť na betóne parozábrana uvažujem nie nad najlacnejšími pasmi typu PARABIT VS 35 ale nad pásmi PARABIT GS (PARAELAST GS) alebo PARABIT AL VS (PARAELAST AL VS), resp. výrobkami od Icopal (GLASBIT alebo FOALBIT AL), resp. iného výrobcu.
Poprosím o radu, či má význam ísť do vyššie uvedených pásov a ak, tak ktorý je vhodnejší ako základná vrstva na betón - strecha (GS alebo AL VS) alebo stačí dať základný typ pásov, ktoré sú lacnejšie a pri zhotovovaní celej strechy na to ešte položiť parozábranu? Bude mať potom význam?

Keďže teploty klesajú, asi bude treba uvažovať nad modifikovanými pásmi. Ak existuje iný variant poprosím návrh. Ďakujem
retep
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 16. Nov 2010 16:47:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bladerunner » Pon 05. Dec 2011 2:31:40

A preco si myslis, ze sa tvoja skladba neda teraz realizovat?

Ja som nemal na casti domu, kde je plocha strecha jednu zimu nic, potom 1.5 roka obycajny hydrobit v60s35.
Za parozabranu sa povazuju pasy s Al vrstvou.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod boro » Pon 05. Dec 2011 11:57:30

Mám rovnakú skladbu, dokonca aj hrúbku EPS. Ako parozábrana je použitá 0,2 mm hrubá PE fólia, geotextília je aj pod EPDM fóliou. Podľa vyjdrenia firmy, čo robila strechu by miesto parozábrany mohol ísť aj základný asfaltový pás (PE fólia však bola podstatne lacnejšia). Prestup pár cez betón by mal byť obmedzený a EPDM je čiastočne paropriepustná. Inak limitom na realizáciu strechy je dážď a rosa (t.j. voda). Ak by sa vystihla perióda suchého počasia, tak by sa to malo dať zrealizovať aj teraz v zime.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod retep » Pon 05. Dec 2011 14:48:38

Ahoj,

pre realizáciu je nevyhnutné suché počasie, ako sa píše, čo momentálne neočakávam a navyše cez strechu sa budú ešte robiť strešné zvody a komíny (krb, plyn), preto zvažujem, či to siliť a dať urobiť strechu v konečnej úprave, čo by trvalo tak 2 týždne (týždeň výber dodávateľa a príprava a následne týždeň realizácia) alebo túto zimu urobiť len základ_pásy, ktoré by som tam dal zrejem tak či tak ako poistku (ak by sa pretrhla vrchná fólia) a keď budú urobené zvody, komíny a iné prestupy dám na jar urobiť strechu komplet.

Zatiaľ som nikde nenašiel odpoveď, najmä v tech. popisoch Parabit GS proti AL vyzerá lepšie na strechu, AL je najmä protiradón, ale ak by neboli nevyhnutné, tak by som tam dal len základný pás, napr. hydrobit v60s35 alebo Parabit v60s35.

Dík
retep
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 16. Nov 2010 16:47:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bruno75 » Pon 05. Dec 2011 15:08:57

Mam tiez plochu strechu v skladbe, dreveny tramovy strop, OSB zaklop, parozabrana, 2x100mm EPS100/150S, geotextilia a hydroizolacia.
Prave v tychto dnoch este stale prebiehaju prace na dokonceni celej plochy vratane garaze. Nevidim najmensi problem to robit v tomto pocasi pokial doslova neprsi alebo nemrzne. Pri plusovych teplotach a suchu sa da HI v pohode zvarat takze no problem. Aj v mraze sa da zvarat ale nie je to uz bohvieco a treba si dat na vyssiu teplotu teplovzdusne zvaracie masinky a dlhsie nahrievat. Pytal som sa majstrov aky by mohol byt problem ak by sa pocas prace dostala pod foliu voda a tvrdia, ze ak by to bolo len z mrholenia tak nie je problem, kedze HI je ciastocne paropriepustna a ta voda/para ma teda kade odist von.

P.S.: V mojom pripade ako hydroizolaciu davam Rhenofol CV 1,5mm mechanicky kotvenu
bruno75
 
Príspevky: 98
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 26. Apr 2011 6:58:23
Bydlisko: Trnava
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bladerunner » Pon 05. Dec 2011 18:29:59

môj názor - ak to chceš ako dočasnú ochranu, tak stačí v pohode v60S35.

samozrejme, že ak to dávaš ako parozábranu, mal by si použiť pás s Al vrstvou - pásy s al vrstvou sa používajú ako parozábrana v strešných konštrukciách a ako ochrana spodnej stavby proti radónu.

oxidovaný alebo modifikovaný pás - kvalitnejší a drahší je modifikovaný + môže sa aplikovať pri nižších teplotách.

ja som dal ako dočasnú ochranu v60s35, potom keď sa išla robiť strecha, tak sa mi už nechcelo natavovať pás s Al vrstvou, chlapci čo mi mali položiť fóliu EPDM, hovorili, že už netreba dávať nič /strop je železobetón 20 cm/.
nakoniec som predsa dal normálnu parozábranu JUTA, potom EPS 2x10 cm + spádový EPS, chlapci položili geotextíliu a EPDM fóliu /bez spojov/. na vrch išla na jednu časť geotextília a štrk, druhú časť ešte nemám dokončenú - pôjde tam dlažba z vymývaného betónu na plastové terče.

bruno75: EPDM fólia sa dokonca ani nezvára. ak sa použije balastovaný systém /priťaženie štrkom, dlažbou a pod./ tak pri strechách bežných rozmerov môže ísť celý kus fólie bez spojov /položenie je veľmi rýchle/, detaily sa riešia lepením /lepidlá, pásky/
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bladerunner » Pon 05. Dec 2011 18:42:44

retep píše:...... čo by trvalo tak 2 týždne (týždeň výber dodávateľa a príprava a následne týždeň realizácia) .....

neviem aké sú rozmery strechy, ale podľa mňa si asi v prvej časti uvažovania optimista /za jeden týždeň urobiť výber dodávateľa + aby bol ešte voľný :? / a v druhej časti možno pesimista /ale tu zas neviem všetky detaily, čo chceš vlastne robiť/
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod boro » Pon 05. Dec 2011 23:25:16

bladerunner píše:neviem aké sú rozmery strechy, ale podľa mňa si asi v prvej časti uvažovania optimista /za jeden týždeň urobiť výber dodávateľa + aby bol ešte voľný :? / a v druhej časti možno pesimista /ale tu zas neviem všetky detaily, čo chceš vlastne robiť/


Na EPDM až tak veľa dodávateľov nie je, takže ak má jasno v tom čo chce, môže to za týždeň stihnúť. A realizácia je otázkou dvoch - troch dní.

Ešte čo sa týka vody - ono nevadí až tak, keď sa pár kvapiek dostane pod fóliu (ale veľký dážď by bol problém, to by mohol EPS aj odplávať), voda je skôr problém pri lepení.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bladerunner » Uto 06. Dec 2011 2:28:09

boro píše:.....Na EPDM až tak veľa dodávateľov nie je......

však práve preto...
aj keď si dodávateľa vyberie, tak je otázka či bude voľný do týždňa :netusim
realizácia závisí od toho čo presne chce
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod bladerunner » Uto 06. Dec 2011 2:35:24

boro píše:.......Ešte čo sa týka vody - ono nevadí až tak, keď sa pár kvapiek dostane pod fóliu......

ja som si ukladal eps sám večer predtým, ako ráno mali prísť položiť fóliu. samozrejme sa to natiahlo až do cca 23.00-23.30, takže som robil pri halogénke, medzitým 1 výpadok elektriny /v celej štvrti/, večer spadla rosa a hmla, na položenom eps sa začala tvoriť námraza /iba na eps, nikde inde/, tak som potom zametal "prvý tohtoročný sneh", zároveň sa to pekne šmýkalo- čo na streche nie je až taká sranda :mrgreen:
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Plocha strecha_aké asfaltové pásy

Poslaťod retep » Uto 06. Dec 2011 10:26:36

Dakujem za info, rozhodol som - V60S35 staci a potom sa uvidi, ci aj parozabrana.

Pokial ide o dodavatela, predbezne zistene, strecha je cca. 150m2. Ulozenie kompletnej strechy je realizovatelne, ale nasledne by som ju musel rezat kvoli kominom a pod., co by cez celu strukturu strechy bolo pracne. Preto asi tento rok dam len ten asfalt.
D
retep
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 16. Nov 2010 16:47:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia