Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod johnnny1504 » Ned 04. Dec 2011 22:01:54

Ahojte...prosim o radu.Kupil som pozemok,ktory je situovany oproti rodinnemu domu.Tento rodinny dom a moj pozemok su od najblizsich domov vzdialene cca 120 metrov.Majitel toho rodinneho domu si postavil svoje tri stlpy k domu.Ked som sa ho pytal,ci sa mozem na tie stlpy pripojit so svojim kablom(s tym,ze mu preplatim polovicu nakladov,ktore zaplatil on pri budovani stlpov),on suhlasil ,ze ano,ale tym padom by sa tieto 3 drevene museli vymenit za 2 betonove,zevraj to tie sucasne neudrzia...tvrdil,ze on k svojmu domu musel tahat 350 metrov kabla...chcem sa opytat na vas nazor...skutocne tieto stlpy neudrzia zataz dvoch lan? a viete mi poradit kolko asi stoji jeden betonovy stlp a ake by boli zhruba naklady za prevedenie tejto cinnosti?Treba pocitat so 400 metrovym kablom,dvoma betonovymi stpmi a pracu zodpovednej firmy...dakujem
johnnny1504
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 04. Dec 2011 21:41:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod ivvan » Pon 05. Dec 2011 0:10:27

dva káble tie drevené stlpy na betonových patkách znesú ak nie sú prehnité. tie stlpy sú vo vlastníctve suseda, nepodpisoval elektrárňam bezodplatný prevod náhodou pri pripojení?
ja som mal takú situáciu, že pred mojím pozemkom som mal tento drevený stlp, na ňom moja prípojka a susedova, ja som kúpil dom na ktorom bol odpojený elektromer. Pripojiť ma nechceli kým si nespravím meranie do plota, kedže starý elektromer bol na fasáde kedysi. Po obhliadke v teréne mi bolo zdelené že ma pripoja až ked vymením ten drevený stlp za nový betonový, čiže pekná vydieračka od nich, celá vzdušná prípojka z hlavného vedenia ponad cestu a potok, potom na nový betonový stlp, z neho popod cestu do oplotenia a tam ukončenie v skrinke ma stála 40 tisíc nejakých 6 rokov dozadu, dlžka kábla asi 40 metrov, plus revízna správa.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod tienik » Pon 05. Dec 2011 0:57:28

v prvom rade treba dat ziadost o pripojenie. Lebo nie dohoda zo susedom urci dalsi postup, ale poziadavky distribucky napisane v tej zmluve.
Tam je presne bod po bode napisane co a ako pozaduju.
No a nasledne sa da rozmyslat ze ako konkretne a za kolko.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod mendo » Pon 05. Dec 2011 8:02:40

Je to pripad ako umna, len ja idem zemou. Ked sa chcel sused pripojit poziadal o zriadenie pripojky a ja som mu dal suhlas ako vlastnik siete. Mne by ale nemusel nic platit, lebo elektrarne celu siet odkupia, ked sa pripoja 2 a viac uzivatelov.
PS: nebolo byt lepsie ist zemou? Vsetko treba ale riesit s elektrarnami ako pisal aj tienik
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod johnnny1504 » Pon 05. Dec 2011 16:10:53

Dakujem za odpovede ... zatial stejne nemozem informovat elektrarne,pretoze pozemok je v extravilane a co je hlavne,je este 2 roky v stavebnej uzavere,ktoru riesi terajsi platny uzemny plan...ten sa o 2 roky bude menit,takze toto miesto bude zahrnute do intravilanu obce,takze elektrarne by mi poslali jasne stanovisko,pretoze na to asi potrebujem mat uz schvalene stavebne povolenie,vsak?ale tieto informacie ma potesili a nasmerovali tak,aby som sa nemusel zariadit inac(teda kupit iny pozemok) pretoze som sa obaval ozaj dost vysokej investicie kvoli tejto pripojke
johnnny1504
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned 04. Dec 2011 21:41:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Naklady na elektricku pripojku (stlpy, kable...)

Poslaťod mendo » Pon 05. Dec 2011 19:58:37

Podat ziadost o pripojenie môzes aj bez toho aby si mal stavebne povolenie, ved to sa robi vramci vybavovania SP. Praveze SP ti nedaju, kym nebudes mat vsetky vyjadrenia,
Na tvojom mieste by som to zacal po novom roku riesit, ani sa nenazdas a budu 2 roky, taketo vybavovania su fest zdlhave.
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron