Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod stevo318 » Ned 27. Nov 2011 19:52:46

Mám otázku na Vás ktori ste už postavili alebo staviate montovaný dom.Nemohli by ste napisat nejake rady,tipy,vychytávky pri stavbe domu čomu by sa dalo predist načo by som nemal zabudnut?Čo by ste zmenili keby ste stavali ešte raz?Budem mať postavenú hrubu stavbu od firmy a zbytok si budem robit svojpomocne.Bolo by to fajn a pomoho by mi to pri stavbe.A podla mna aj dost stavitelom i ked sa toho popisalo už dost.Velmi pekne dakujem čauu.
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod Jookie » Ned 27. Nov 2011 20:08:44

stevo318 píše:Mám otázku na Vás ktori ste už postavili alebo staviate montovaný dom.Nemohli by ste napisat nejake rady,tipy,vychytávky pri stavbe domu čomu by sa dalo predist načo by som nemal zabudnut?Čo by ste zmenili keby ste stavali ešte raz?Budem mať postavenú hrubu stavbu od firmy a zbytok si budem robit svojpomocne.Bolo by to fajn a pomoho by mi to pri stavbe.A podla mna aj dost stavitelom i ked sa toho popisalo už dost.Velmi pekne dakujem čauu.


Ajajaj, to je asi ako keby si sa spytal, ake chyby neurobit v zivote - od narodenia az po smrt :-D Toto je velmi rozsiahla tema, kazdy na svojej stavbe urcite narobil kopec chyb (ja urcite ;) ), a keby som staval znova, tak by som vyhol chybam co som urobil, ale urobil by som kopec inych. Robil som to tak isto ako ty - hruba stavba firma, zvysok som robil bud s ocom alebo som zhanal firmy / majstrov, ale chybam sa clovek proste nevyhne. Uz len napr. u mna - prva vec co mi firma robila, bola lezata kanalizacia pod zakladmi, a hned to domrdali a zistil som to o 3 roky neskor (vyskocene tesnenie na potrubi -> upchavajuci sa kanal. Riesil som to tu na fore). Vsetkym chybam by si sa nevyhol ani keby si bol cely cas na stavbe, lebo ked si to par krat nevidel ako sa dana vec robi, tak to nespozorujes dost vcas, navyse ak ti nejaky majster povie 'Ja to tak robim 30 rokov a je to dobre.', tiez sa nechas casto krat ukecat a pritom je to mozno somarina.

Urcite ti tu ludia napisu aj konkretne veci comu sa vyhybat, ale moja rada by skor bola:
- venovat sa par tyzdnov citanim fora - casti o priprave stavby - ake mury, aka izolacia, aka dispozicia, atd.
- potom vzdy par dni pred danou castou stavby ktora sa bude robit, studovat dalsie casti a temy na fore, pytat sa, pochopit, a potom denne robotnikov kontrolovat, ci skutocne robia ako to chces ty a tak ako je to spravne.
- nasledne opravit / opravovat pripadne chyby :)

Chybam sa clovek nevyhne - bud to majstri urobia blbo, alebo firma dodavajuca material to pokasle (blbe terminy, blba kvalita, reklamacie, ...), alebo nejake ine komplikacie. Je to len nasledne o tom ako to cele obhospodarit, aby to nazaver dopadlo dobre aj napriek tym chybam.

Miro

S týmto príspevkom autora Jookie súhlasil
MartinH
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod matkoo72 » Ned 27. Nov 2011 22:46:20

Fotit, fotit, fotit...
- priebezne z tych istych miest, cloveka po case tesi ako to mu to rastie a meni sa :-)
- detailne pred zaciatkom kazdej fazy (izolacie, vnutorne siete, omietky, zateplenie...).
- vsetko co zavries a uz nebudes mat sancu jednoducho znova otvorit (krb pred obmurovanim, odkrytu vanu a pod.)
- fotky popisat cim skor, obrazok plny tehal sa po roku a pol tazko rozoznava
- ak treba, kludne na steny az do malovky pisat vyraznou kriedou rozmery, rozostupy, koty velkym pismom

Martin
https://vzahradke.blogspot.com/

S týmto príspevkom autora matkoo72 súhlasil
MartinH
matkoo72
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009 15:16:55
Bydlisko: Vajnory
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod emkac » Pon 28. Nov 2011 0:19:08

co-by-som-robil-inak-t443.html
myslim ze to je vhodna a existujuca tema...
pokracujte prosim tam
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod stevo318 » Pon 28. Nov 2011 1:00:49

emkac,dik za odpoved ale tu temu som precital celu ale moc mi nedala a to hlavne z toho dovodu že 99percent prispevkov je zo stavby klasickych murovanych stavieb.Ja som mal viac na mysli montovane domy preto som dal tuto temu sem.Myslim že je tu dost odbornikov čo postavilo montovane domy a radi by sa podelili o rady....
stevo318
 
Príspevky: 105
Registrovaný: Pia 22. Júl 2011 11:03:31
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod hipi » Pon 28. Nov 2011 1:02:27

ked budes mat dom vo faze hrubej stavby tak si nakresli na papier, kde mas tramy v stenach v kazdej miestnosti. Ono sa to sice da zistit, ale tento papier to pride vhod v buducnosti nespocetne krat.
Ked ti budu robit zateplenie na streche, tak robotu urcite skontroluj, lebo to j strasne zla robota a ti to s velkou pravdeodobnostou okaslu, a ty budes mat tepelne straty.
este pred vybetonovanim zakladovej dosky si zober flasu napustenu voou a nalievaj do kanalizacie a pozeraj, ako sa ti bude vylievat vo vypusti. Mne to tak strasne pokazili, ze doteraz dakujem kamosovi, ze ho to napadlo vyskusat. Urobili mi rury cikcakovito hore a dole, takze som tam nalial liter a az po hodnej chvili sa vylialo cca 2 deci. Po oprave to vyzeralo uplne inac.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Poradte,rady,tipy,vychytavky

Poslaťod ziletka » Pon 28. Nov 2011 8:22:40

k tej kanalizacii. Aby si to zle nepochopil. Treba tam liat vodu postupne po dcl. Hipi tam tiez predpokladam nenalial 1,5l naraz. Nalejes 1. dcl, pockas uvidis, nalejes 2. dcl pockas uvidis. Ak je kanalizacia spravena dobre tak uz po par deci vody musi vytekat (nejaka sa zachyti na stenach).
Ked som sa pytal "kamarata" vodara (zaujimalo ma co mi povie) ako to mam otestovat tak povedal. Nalej tam kybel vody a ked uvidis v sachte tiect vodu tak je to dobre :kill
k tomu ma napada este jedna vec ale ta uz do temy co ma momentalne stve.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat





Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť