Montaz okien Januar/Februar

Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod embe » Pon 21. Nov 2011 23:06:39

Ahojte, prave finisujem s vyberom okien. Montovat by sa mali v druhej polke Januara +/-. Aj ked sa to tu uz zcasti rozoberalo, trapia ma minusy montovania okien v tomto termine, no lakaju ma plusy.

Medzi hlavne plusy by som zaradil:
- nadskok oproti planu, povodne som planoval zacat az niekedy na jar po hrubej stavbe. S osadenymi oknami a dverami sa moze vnutri pokracovat s kanalizaciou, elektrinou a podobne
- ochrana stavby pred poveternostnymi podmienkami

Medzi najvacsie minusy by som dal:
- zvysene riziko kradeze okien, kym stavba nebude uplne ochranena a vnutro neomietnute, atd
- kvalita prevedenia montaze vzhladom na moznost velkej zimy a minusovych teplot - nevhodne podmienky pre monterov
- komplikovana svojpomocna motaz pasok taktiez kvoli nevhodnym poveternostnym podmienkam
- vyhotovenie podlozenia dveri a terasovych dveri podla vzoru Mira - tiez zima, zle podmienky atd
- rozbitie alebo poskodenie vandalmi

Co ma najviac trapi je predsalen ta mozna kradez okien. Keby nebolo toto riziko tak nevaham ani sekundu. Stavba stoji viacmenej medzi domami, ktore su uz obyvane, ale stale sa naokolo stavia a v noci este stale nesvieti poulicne osvetlenie, aj ked nejake domy su uz skolaudovane :kill

Pocul som, ze ku kradezi okien dochadza tak, ze si monteri okna pripravia a vnoci ich rovno potom demontuju. To sa vraj moze ale stat len v pripade, ked okna nepripevnia k murom kotvami. Pokial tak urobia, tak uz by potom museli zvesit kridla, rozobrat ram a znova vysrobovat ramy zo steny alebo tak nejak...neviem presne.

Ako ste postupovali vy, co by ste odporucali? Dakujem...
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod mendo » Pon 21. Nov 2011 23:47:16

Mal som podobnu dilemu, tak napisem môj pohlad.
Ak sa bojis ze veci zo stavby chytia nohy, tak musis stavbu uzaviet, ak chces poistit.
K plusom:
Nadskok je znacny, cez zimu si vies dnu co to porobit a daju sa v pohode stihnut instalacie + nemusis az tak zhanat majstrov, kedze cez zimu je to volnejsie ako hned z jari.
stavbe bez okien neako neublizis, to by som ani nepokladal za vyhodu.
Ku kradezi okien, aj ja som sa toho obaval, ale ako si spominal. Ked okna ukaradnu tak je za tym z casti montazna partia a rami sa len zapenia, aby ich potom len vyrezali. Ajpolicajti mi spominali ze mali taketo pripady.
Monteri , ked chcu mat robotu tak ti namontuju , kedy to bude môzne. existuje aj zimna Pur pena a kopu dni v zime je fajn pocasie.
Jedine ked sa davaju pasky by mala byt teplota nad +5st. lebo tmel nezaschne.
Podlozenie dveri, franc.okien mas robotu na slabsi den a takych dni co sa bude dat robit s lepidlom este bude
rozbitie a poskodenie vandalmi sa da tiez poistit .To by som nebral ako neaky dôvod preco nenamontovat okna. Ked chcu ti robit zle, tak ti budu ci to bude teraz alebo ci neskôr....

Kludne si daj namontovat cim, skôr a daj si stavbu poistit. Ja mam najblizsieho suseda 100m a poulicne pred domom svieti do polnoci. Hn
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod pepa » Uto 22. Nov 2011 8:17:31

rovnaky strach ako ty som mal aj ja ... ale vela veci som robil tak, aby to uz bolo napevno a komplikovalo to zlodejom robotu ... dvere, vchodove, terasove, balkonove som uz mal presne podmurovane ytongovou tvarnicou ... pasky lepila firma, takze to bola dalsia komplikacia pre zlodejov ... a ked montaznici odisli, tak som si zarobil poriadnu davku rychlo tuhnuceho kleberu a vsetky kotvy som nasiroko presiel, nech to maju zlozitejsie, museli by ich odtial vysekavat ... ale prvu noc som aj moc nespal ... pred polnocou som este bol na obchodzke, presiel som sa okolo autom ci tam nie je nieco podozrive ... rano o stvrtej som tam uz bol zase, aj napriek tomu, ze dom je 20km od bytu ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod fefe30 » Uto 22. Nov 2011 8:26:49

embe píše:Ahojte, prave finisujem s vyberom okien. Montovat by sa mali v druhej polke Januara +/-. Aj ked sa to tu uz zcasti rozoberalo, trapia ma minusy montovania okien v tomto termine, no lakaju ma plusy.


Ahoj môžem sa spýtať aké okné a pásky si objednal ? Plastové, euro, hliník, aký profil, kovanie, 2 - 3 sklo .... a tiež výrobcu pásky?

Ja tiež práve vyberám okná a mám poriadnu dilemu, čo kúpiť. Diky

emkac: vyber okien sa riesi v inych temach... prosim neodbocujte a rieste vyhody/nevyhody montaze v zimnom obdobi
Obrázok užívateľa
fefe30
 
Príspevky: 133
Registrovaný: Pia 14. Jan 2011 14:35:19
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod embe » Uto 22. Nov 2011 12:23:16

fefe30 píše: Ahoj môžem sa spýtať aké okné a pásky si objednal ? Plastové, euro, hliník, aký profil, kovanie, 2 - 3 sklo .... a tiež výrobcu ásky? Ja tiež práve vyberám okná a mám poriadnu dilemu, čo kúpiť. Diky


No na 100% este nie som rozhodnuty, finalizujem ponuky. Aj vdaka foru som nasiel vselijake moznosti. Teraz cakam este na ponuku od "okna Macek" z CR, profil VEKA Alphaline plus 90 ale uz pri plastoych su drahsi ako moj favorit (Rehau Geneo). No stavebna hlbka je sirsia o 4mm, maju v rame izolacne vlzoky....taktiez sa mi paci profi pristup, sice zatial len cez mail ale profi spracovanie ponuky je super. Minusom je ze okno 150x150 nevedia kvoli trojsklu spravit z jedneho kusu :( Kazdopadne cakam na ponuku este na hlinikove okna. No najpravdepodobnejsie to bude Rehau geneo, na 100% bezohladu na profil to bude trojsklo, prebrousuj tu v sekcii a dozvies sa comu sa vyhnut a co ziadat...je tu toho popisaneho celkom dost.

Tiez mam dilemu stale, nie je to lahke, cena, kvalita, vlastnosti a podobne, ale sumar, ktory som posielal do firiem ze chcem:

- plastove okna + hlinikove vchodove dvere, na garaz plastove dvojsklo + platove dvere tiez dvojsklo (garaz samostatne stojaca)
- prosim uviest typ pouziteho profilu (lebo toto sa neunuvaju uvadzat viaceri, aj ti najvacsi vyrobcovia, nazyvaju to vselijakymi svojmi nazvami)
- trojsklo
- pohľadová šírka rámu cca 115mm
- uviest vyrobcu pouziteho skla, kazdopadne 44mm-ove skla, so 16mm vzduchovou medzerou, medzery vyplnene Argonom. (4-16-4-16-4, nie viac, ani menej – toto je moja podmienka)
- dve pokovene vrstvy (nemusia byt na 2. a 5., mozu byt aj na 2. a 4.)
- 3 tesnenia. Ramy so stredovym tesnenim s pevnym dorazom
- typ distancnych rámikov medzi sklami – najlepsie Swisspacer
- Kovanie.....ake su na vyber? Maco, Roto,WinkHaus?
- vsetky otvarave okna by som chcel aj vyklopne
- okna budu zarovno s vonkjasim murom.
- Montaz ochrannych pasok v cenovej ponuke – prosim uviest cenu aj montaze aj pasok zvlast a este ake pasky pouzivate
- farba dveri a okien – zvnutra biele, zvonka RAL 9006 str – detaily a presny odtien by sa dohodli neskor
- parapety: budem brat neskor
- žalúzie: budem brat neskor

Takze dvere budu na 100% hlinikove, okna plastove na 95%, predsalen cena za hlinikove okna je znacna...
Vcera som dostal zaujimavu cenovu ponuku, kde zdoraznovali, ze okna nedovazaju, ale ze ich vyrabaju tu, nejaky nemecky profil. Zabudli vsak v samotnej cenovej ponuke prepisat nejake veci z polstiny :lol:

Jo, a pasky budem riesit asi tak, ze ich vezmem od Fenestry (tam kde budem brat okna) a sam si ich nalepim...snad to zvladnem, nepokazim, nezmrznem a podobne :)
Vdaka bohu za toto forum!!!

S týmto príspevkom autora embe súhlasil
fefe30
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod emkac » Uto 22. Nov 2011 16:58:35

rozhovor sa presunul a pokracoval tu: ake-okna-by-ste-si-vybrali-incon-schuco-rehau-t919-90.html#p55581

v tejto teme prosim pokracujte ohladom montaze v zimnom pocasi

dakujem
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod embe » Str 23. Nov 2011 0:17:55

pepa píše:rovnaky strach ako ty som mal aj ja ... ale vela veci som robil tak, aby to uz bolo napevno a komplikovalo to zlodejom robotu ... dvere, vchodove, terasove, balkonove som uz mal presne podmurovane ytongovou tvarnicou ... pasky lepila firma, takze to bola dalsia komplikacia pre zlodejov ... a ked montaznici odisli, tak som si zarobil poriadnu davku rychlo tuhnuceho kleberu a vsetky kotvy som nasiroko presiel, nech to maju zlozitejsie, museli by ich odtial vysekavat ... ale prvu noc som aj moc nespal ... pred polnocou som este bol na obchodzke, presiel som sa okolo autom ci tam nie je nieco podozrive ... rano o stvrtej som tam uz bol zase, aj napriek tomu, ze dom je 20km od bytu ...


No dobre, ale co druhu noc, tretiu a potom dalsiu? Ved predsa okna podla mna nemusia zobrat hned prvu noc...?
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod bladerunner » Str 23. Nov 2011 0:59:57

Postupne si zvyknes....
Zacnes rozmyslat nad niecim inym.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod pepa » Str 23. Nov 2011 8:28:08

dalsia noc ma uz tak netrapila, kleber na kotvach a paskach uz bol zaschnuty, uz by sa im s tym asi nechcelo trapit ... a o 3 dni som tam uz mal namontovany alarm ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod tienik » Str 23. Nov 2011 9:31:59

Vidim ze nie som jediny z takymi "bojovymi" myslienkami.
Ja som alarm montoval pocas samotnej montaze okien :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod embe » Str 23. Nov 2011 13:27:12

To znamena, ze je najlepsie hned co najskor namontovat alarm? To znamena ze do domu natiahnut elektrinu, rozvodnu skrinu a pod? Alebo sa to da bez rozvodnej skrine? Ako ste postupovali chalani? Nebude to vadit pri montazi kanalizacie?
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod fabka2004 » Str 23. Nov 2011 13:52:29

embe píše:To znamena, ze je najlepsie hned co najskor namontovat alarm? To znamena ze do domu natiahnut elektrinu, rozvodnu skrinu a pod? Alebo sa to da bez rozvodnej skrine? Ako ste postupovali chalani? Nebude to vadit pri montazi kanalizacie?

ano co najskor idelane hned mat namontovany alarm ...

v dome mas urcite potiahnuty privodny kabel ukonceny niekde blizko buduceho domoveho rozvadzaca (da sa to aj bez rozvodnej skrine), na ten kabel si napojis dva kable na predlzovacku a do jednej z predlzovaciek, napojis aj alarm ... je to docasne riesenie kym nebudes mat neskor plnohodnotnu finalnu verziu elektriky, rozvodov, rozvadzaca, isticov a vsetkeho co k tomu patri ...

takze potrebujes oslovit ludi co robia alarmy, vybrat design sireny, typy snimacov, a oni sa postaraju o montaz, cena cca 1200 az 1500 € podla poctu a typu zvolenych senzorov...

inac aj priamo v danej dedine montuje jeden chlapik alarmy (cislo vsak nemam - ukradli mi mobil, ale viem na neho pozhanat), pripadne Ti mozem posunut chlapika co ma na to opravnenie a robil alarm mne, sestre a dalsiemu co ho poznam ... spokojnost 100%
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod tienik » Str 23. Nov 2011 14:15:04

Ono tento "prvoplanovy" alarm nemusi byt este v tom osadeni ako bude final.
Nikde nemas napriklad interierove dvere, takze vhodnym rozmiestnenim cca 4ks. PIR vies uplne v pohode pokryt co potrebujes.
Elektriku som riesil tak, ze uz pocas stavby som mal natiahnuty kabel RE - dom.
Doma som mal predpripravenu rozvodnicku z par isticmi a zasuvkami (1x 400V/32A 2x230V/16A) a dvoma isticmi 10A naviac.
Takze ako prva vec bola ze som odpojil vonkajsiu zasuvku 400V/32A na rozvadzaci RE v plote a pripojil tam kabel do domu - ten bol zakopany cca 10 cm zeminy vedla neho.
Nasledne som v dome pripojil tu minirozvodnicku a hura system - v dome bolo svetlo a elektrika :-)
Na jeden volny istic siel hned alarm, na druhy garazovka. A zasuvky zostali pre potreby stavby.
Po stavbe sa tato rozvodnicka prestahuje do garaze - takze celkove riesenie ma nevyslo ani o € viac ako rozne provizoria.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod tienik » Str 23. Nov 2011 14:16:26

embe píše:To znamena, ze je najlepsie hned co najskor namontovat alarm? To znamena ze do domu natiahnut elektrinu, rozvodnu skrinu a pod? Alebo sa to da bez rozvodnej skrine? Ako ste postupovali chalani? Nebude to vadit pri montazi kanalizacie?


vidim ze sidlime v tej istej casti BA, takze ak by si velmi potreboval, mozem Ti s tam helfnut aj ja :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Montaz okien Januar/Februar

Poslaťod sopecmario » Str 23. Nov 2011 21:17:18

Ja mam na elektromer v skrinke na stlpe. Na tej skrinke su aj zastrcky 400/230V. Odtial som si napojil vzduchom 230V do domu kablom tusim 3x2,5. Zabezpecovacka bezi v pohode. Rozvody uz mam na stavbe porobene, a aj do zabezpecovacky vyvedeny kabel z rozvadzaca v dome. Hlavny privod do domu este nemam pripojeny.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron