Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Poslaťod Lubo NR » Pia 01. Jan 2010 14:12:11

Skúste do diery napchať obyčajný drátok na čistenie podláh, sú to vlastne ocelové spony. Hlodancom sa to nedá krísť lebo to režie. Potom to normálne penou zapente. Cez drátok sa k pene nedostanú.
Lubo NR z Nitry
Lubo NR
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 01. Jan 2010 14:09:02
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Poslaťod bazilka » Sob 02. Jan 2010 15:02:38

deko píše:ma na tom webe: "využívajú pri týchto prácach vysokoúčinné a humánne zahraničné materiály a chemické prípravky,"

takze nic pre mna. uz len z principu odmietam bojovat proti prirode niecim inym ako prirodnymi prostriedkami.

jedine zeby ten kamarat pouzival zive macky :) lebo boj pomocou bakterii by asi povoleny nemohol mat...


Fúha, dávaš vysokú latku... Ale to sa potom bije s tvrdením, z Tvojho prvého príspevku - rady ako kúp si psa/mačku mi ani nedavajte... Inak, mnohé prípravky fungujú spôsobom, že myš/potkan v konečnom dôsledku umierajú na starobu, ibaže tá straoba prichádza cca do týždňa od spapania prípravku... :yahoo To sú tie novodobé. Alebo staršie - že umierajú na vykrvácnie (praskne najslabšia cieva v tele) - ale potkany sú príliš múdre, tie pošlú jedného a ten keď do určitého času neprežije, tak daného produktu sa Ti už nechytia. Myši sú "sprostejšie" - tie to zožerú, nečakajú...
Humánne? Skúšal si obyčajnú pascu na myši? Lepidlo? Alebo ich vychytaj - v paneláku sme dali 5l zavaraninový pohár, podopreli sme orieškom, a čakali sme... A myšička putovala potom na pole.. Snáď by Ti to pomohlo :D Polí máš okolo dosť, nie? Lebo ani to, že dieru zacpeš sklom a sadrou nie je zrovna humánne... :nie:
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Poslaťod deko » Sob 02. Jan 2010 15:17:26

heh bazilka predviedla si ukazkove vytrhnutie vety z kontextu :) pisal som "nedavajte mi rady kup psa/macku" ale v dalsej vete som pisal ze pre nich nemam podmienky :ano:

zapchatie diery humanne je. nezabijem tym ziadnu mys, iba vytvorim barieru medzi svetom mysi a svetom ludi - na povale letnej kuchyne si mozu robit co len chcu (ak chcu) :ano:

velmi presne viem ako funguju tie jedy. problem je, ze ked takto otravenu mys/potkana zozerie pes, macka, ci liska alebo iny divozijuci predator/mrchozrut, zdochne aj ona :nie: preto ich nechcem pouzivat.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!

S týmto príspevkom autora deko súhlasil
atik
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Poslaťod bazilka » Sob 02. Jan 2010 15:43:46

A to si kde počul, že keď takto otrávenú myš zožerie iná zver, že aj tá skape? Podľa info, čo mám od DDD ľudí, vraj už potom prípravok nemá ten správny účinok, resp. ak by sa také aj stalo (hlavne ak pes/mačka priamo zožerú otravu), treba im dať K vitamín - takto sme zachránili nejdeného psa, čo si pochutnávali na myšacích otravách... A na margo oddelenia sveta hlodavcov a sveta ľudského - nevadí mi oddeliť tieto dva svety, ale z humánneho hľadiska mi vadí oddeliť ich spôsobom skol v sadre, a keď sa hlodavec prehryzáva... Bŕŕŕ... Ale ak to vieš nejako humánne, prosím... Ja som v tomto smere nehumánna... Necheš sa ísť pozrieť do kanálov? Vieš ako sú myši a potkany premnožené? Nehorázne... Za pár rokov nás doslova zožerú... vieš, že potkan, keď sa množí, môže ročne dať až 1200 mláďat??? Prepáč, tu nie som humánna... Jedine ak by si každého potkana vycvičil na potkana domáceho a poslušného ;)
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam?

Poslaťod deko » Sob 02. Jan 2010 23:52:19

bazilka píše:A to si kde počul, že keď takto otrávenú myš zožerie iná zver, že aj tá skape?


priamo od veterinara. a nie jedneho. navyse - potvrdzuje to aj logika. mys/potkan musi zozrat kvantum jedu, ktory navyse posobi az po nejakom case. takze jed koluje v celom krvnom obehu. nehovoriac o tom, ze v traviacom trakte ho maju nesmierne mnozstvo (kedze ho prakticky neustale zeru do "poslednych chvil ich zivota" a maju ho rovno "pod nosom"). dobre, domacu macku alebo domaceho psa zachranis tym vitaminom K. lenze, musis vediet ze tu otravu/mys/potkana zozrali. a moji psovia behaju po celom dvore, takze ak zdochne nejaka mys kdekolvek, hrozi velke riziko ze tu mrtvolu zozeru a ja o tom ani vediet nebudem. pripadne, skonavajuceho hlodavca sami zabiju a zozeru (co sa im raz za cas podari). zrazu zacnu mat klasicke priznaky chripky a po nejakych 8 dnoch do nich mozem vitamin K liat po litroch a uz ich nezachranim :nie:

dalsia vec - co ked toho hlodavca zozeru lisky, kuny, nebodaj sokoly ci jastraby, ktorych je tu neurekom? tym uz zarucene nikto nepomoze...

a k tym potkanom v kanaloch. ano, je ich tam mnozstvo a ano, viem, kolko jedincov dokaze vyprodukovat par v reprodukcnom veku. LENZE - keby niektori ludia neboli prilis pohodlni a nevylievali do wc kuchynsky odpad, z (s prepacenim) hovien by sa tie krysy neuzivili a prirodzenou selekciou by tam ostalo niekolko malo jedincov, ktori by to mozno casom aj sami zabalili (lebo by nemali co zrat). takze keby sme chceli byt dosledni v tej nehumannosti, nemali by sme nicit potkany (dosledok) ale ludi co splachuju kuchynsky odpad (pricinu). ale to sa asi nestane, lebo by brutalne zacalo klesat HDP. ale aj tak si myslim, ze taky katastroficky scenar ako v niektorych horroroch nehrozi.

koniec-koncov - potkan je na Zemi uz niekolko milionov rokov, clovek trochu kratsie. a stale tu koexistujeme. :ano:

no a "last but not least" - crepiny v sadre alebo lepidle mysi nijako neublizia. mys totiz nie je tak blba, aby sa zakusla plnou silou do nejakej neznamej hmoty. najprv ju dobre ocucha, potom ju zacne jemne obhryzat a pri tom obhryzani ju aj doslova jemnym tlakom ochutnava. a sama musis uznat, ze sklenenu crepinu pokojne mozes oliznut a porezes sa az ked jazykom pritlacis. co sa samozrejme nestane, lebo uz prvy naznak mozneho zranenia ta varuje :ano:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam

Poslaťod matkoo72 » Uto 22. Nov 2011 1:03:44

Rad by som nadviazal na tuto temu... v garazi mam mys a mozno ich je aj viac. Zial je garaz momentalne jeden velky binec, ako zvycajne po stavbe a k vyprataniu sa teraz nedostanem.
Ako na ne? Klasicky slopec, lepidlo, nieco ine?

Vdaka
Martin
https://vzahradke.blogspot.com/
matkoo72
 
Príspevky: 93
Registrovaný: Ned 13. Sep 2009 15:16:55
Bydlisko: Vajnory
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Rychlotuhnuce lepidlo alebo ako ucpat dieru proti mysiam

Poslaťod ziletka » Uto 22. Nov 2011 8:16:21

my sme mali 4 mysi (zatial). Nemame este interierove dvere a boli asi 2 miesta kadial mohli vojst dnu. jedno uz je poriesene a druhe potencionalne je cez garaz. Kedze mame montovany drevodom a este to neni uplne dorobene tak nam behali aj medzi podlaziami.
Pouzili sme lepidlo. nalepili sme ho na karton z plavacky (cca 120x26cm) a ten bol este zatazeny pivom lebo ked sa ta mys ma kde zapriet tak sa z toho moze este vyvliect.
Z mojej skusenosti Ti mozem poradit ze vacsinou behali popri stene, takze lepidlo treba dat na nejaky potencionalny prechod a zvlast dokladne ho treba nagebrit popri stenach. Ako lakadlo sme pouzivali syr a orechy. Jedna bola taka presibana ze nam tieto navnady normalne mizli z lepidla a ona sa nie a nie chytit. Nakoniec jej bol osudny jeden velky orech. Ale kedze tam mas binec tak to bude urcite problematickejsie (opat z vlastnej skusenosti). Drzim palce.
P.S. a tie pluhy vedia aj cosi preskocit popripade prebehnut trochu po stene tak na to bacha.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron