Ako zabezpecit RD

Ako zabezpecit RD

Poslaťod pepa » Ned 20. Nov 2011 7:33:24

embe píše: To co mi pise kamos z fenestry, urobi to az taky rozdiel, a hlavne, treba pouzit nejake extra bezpecnostne sklo a tisic bodovy system ako v panelaku? Ved zlodej sa dostane do domu cez terasove okno a podobne....co vy nato?



to je presne aj moj problem ... super bezpecnostne vchodove dvere ma nezachrania ... kedze to by som musel mal potom take aj okna na prizemi a terasove dvere ... a dostat sa na balkony tiez nie je problem ... a hlavne naco by kto zlozito otvaral dvere, ked staci rozbit sklo ... a este navyse, vchodove dvere su smerom na ulicu, takze tie riesit nebude a skusat to bude skor zozadu, zo zahrady ...




emkac: tato tema vznikla rozdelenim z inej temy, vid: co-ma-momentalne-stve-t666-660.html#p55565
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat




Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod mendo » Ned 20. Nov 2011 8:08:17

Ked som objednaval vchodove dvere a chcel som odolnost WK2 , tak ma hned predajca upozornil ze na RD je to blbost. Argumenty podobne ako pisal Pepa. Ak by so dal aj super spica najbezpecnejsie vchod. dvere kcomu by mi to pomohlo, ked stacil jeden suter rozbili mi sklo na zasuvackach a kluckou si pekne otvorili a mali to odost jednoduchsi ako sa prelamovat cez Al dvere.
Pri AL profiloch si treba porovnat aj Uf. Neviem co ponuka fenestra ale pred rokom robili Aliplast pre male zakazky aked som porovnaval tak tam boli profily s vysim Uf, aj u Heroalu.
Schuco je trocha drahsi, ale je to spicka v Al profiloch
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Ned 20. Nov 2011 8:41:23

pepa píše: ... super bezpecnostne vchodove dvere ma nezachrania ... kedze to by som musel mal potom take aj okna na prizemi a terasove dvere ... a dostat sa na balkony tiez nie je problem ... a hlavne naco by kto zlozito otvaral dvere, ked staci rozbit sklo ... a este navyse, vchodove dvere su smerom na ulicu, takze tie riesit nebude a skusat to bude skor zozadu, zo zahrady ...


No a potom poistovna odmietne zaplatit, co ukradlo cez okno, lebo si nemal super bezpecnostne dvere :kill. Odstavec X, bod Y, pismeno Z vseobecnych poistnych podmienok.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 20. Nov 2011 9:36:32

MartinH píše:No a potom poistovna odmietne zaplatit, co ukradlo cez okno, lebo si nemal super bezpecnostne dvere :kill. Odstavec X, bod Y, pismeno Z vseobecnych poistnych podmienok.


sa tvaris jak keby niekedy niekomu poistovna nieco preplatila ... maximalne tak zlomok skutocnej hodnoty ... poistku mam len preto, ze to vyzadovala banka pri HU ... ale nie som naivka, dobre viem, ze ta poistka aj tak nic neriesi ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pohodak » Ned 20. Nov 2011 12:27:43

osobne neplanujem riesit bezpecnostne okna ci dvere vobec, treba si uvedomit ze ak sa niekto do toho domu dostat naozaj chce tak sa tam aj dostane a je uplne jedno ci mam dvere v zakladnej vybave alebo s neviem akymi bezpecnostnymi doplnkami za tazke eura...poriadny alarm je z mojho pohladu ovela lepsia ochrana...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol

S týmto príspevkom autora pohodak súhlasil
jan45
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 20. Nov 2011 13:22:05

ani alarm neriesi vobec nic ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ziletka » Ned 20. Nov 2011 13:43:43

pepa píše:ani alarm neriesi vobec nic ...

to malo skor zniet ze alarm neriesi vsetko
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Ned 20. Nov 2011 14:35:06

pepa píše:sa tvaris jak keby niekedy niekomu poistovna nieco preplatila ...


Ale ano, preplatila a v plnej sume. Ale komunikoval s nou pravnik. Ked sa nechas odbit, tak Ti treba.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pohodak » Ned 20. Nov 2011 14:37:57

ja netvrdim, ze riesi vsetko, ale riesi ovela viac ako "päť bodový samozarigľovací zámok" ci "bezpecnostne trojsklo"...ak si myslis ze alarm neriesi vobec nic (i ked by ma celkom zaujimalo ako si na toto bohorovne tvrdenie prisiel) tak si ho nedas, tvoja volba...
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod tienik » Ned 20. Nov 2011 14:45:01

Prakticky vzate, jedno bez druheho nema velky zmysel.
Takze treba venovat patricnu pozornost mechanickemu zabezpeceniu a k tomu vhodne navrhnut alarm.
Ono az sucinnost oboch zabezpeceni nam da aku taku istotu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 20. Nov 2011 14:51:23

moj optimizmus nad alarmom skoncil po tom ako mi uz dvaja znami povedali, ze ich vybrali bez ohladu na to, ze mali alarm ... cize je to fajn vecicka, asi to zafunguje pri ciganoch, ale inak je to len taky kapitalisticky vynalez na zvysovanie hospodarskeho rastu ... kto chce kradnut, ten si sposob najde ... a najma to dost zvysuje spotrebu elektrickej energie ... zvlastne, ze to este EU komisia nezakazala ... neviem ako tie vase, ale ten moj sa neda vypnut a stale zerie elektrinu, 24h denne, 7 dni v tyzdni ... bez ohladu na to, ci ho potrebujem, alebo nie ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod ivvan » Ned 20. Nov 2011 15:16:01

podla tej tuším dvojampérhodinovej baterky čo tam je v ústredni vopchatá u mňa by som povedal, že nejakú hrozivú spotrebu to zariadenie mať nebude, vydrží na nej aj celý deň bez elektriky, ešte sa mi nestalo aby tá baterka došla.
ja som po inštalácii alarmu nechal pár krát prevrieskať externú sirénu, nech si okolie uvedomí že sa do toho domu liezť nemá, naokolo pár stavieb povykrádali, ja som mal zatial štastie (klopklop;-), mám tam aj gsm modul.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pohodak » Ned 20. Nov 2011 15:56:03

pepa píše:moj optimizmus nad alarmom skoncil po tom ako mi uz dvaja znami povedali, ze ich vybrali bez ohladu na to, ze mali alarm ... cize je to fajn vecicka, asi to zafunguje pri ciganoch, ale inak je to len taky kapitalisticky vynalez na zvysovanie hospodarskeho rastu


to nie je argument proti alarmu, ak sa spravi zle tak nezachrani nic a nikoho...alebo inak - mali ti ludia aj bezpecnostne skla a zamky? ;)
stadium: zateplovanie podkrovia a sadrokarol
pohodak
 
Príspevky: 322
Obrázky: 4
Registrovaný: Ned 29. Aug 2010 10:05:33
Dal súhlas: 17 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod pepa » Ned 20. Nov 2011 16:17:35

to je vsetko len taky pociatocny optimizmus ... tu okolo vrieskaju sireny dost casto, aj za bieleho dna ... uz ma ani nenapadne, aby som siel k oknu pozerat co sa deje ... ked vrieska sirena, tak to znamena, ze profik to tam nevykrada ... to bude len nejaky plany poplach ...

ja mam v alarme 7.2Ah bateriu ... inak ma alarm odber asi 10W ... a teda 90% casu je to uplne zbytocnych 10W ...odoberat elektrinu by mal len vtedy, ked je v aktivovany ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Co ma momentalne stve

Poslaťod MartinH » Ned 20. Nov 2011 16:48:15

K "zbytocnosti" alarmu: nikdy sa nedozviete, kolkokrat sa uz stalo, ze si zlodeji isli planovat pracu, ale ked videli alarm, vytipovali si niekoho ineho. Mozte mat pesimisticky alebo optimisticky odhad, ale presne cislo ostava nezname.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
salwator
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron