Hlbka vodovodnej pripojky

Hlbka vodovodnej pripojky

Poslaťod Hosť » Štv 17. Nov 2011 15:57:27

chcel by som sa spytat na vysku vodovodnej pripojky veducej do domu.Viem ze ma byt cca 1m, ale "majsterkovci" mi ju osadili tak, ze bude asi 60-65 cm pod urovnou zeme a az potom zacne klesat tak, ze asi po 0,5m dosiahne hlbku 1m a viac.Obalili to tym ciernym polystryrenom s tym, ze "to bude stacit" . Dom je v Trnave, cize nejake extremne zimy nehrozia, ale aj tak.Navyse je pripojka na severnej strane.Ma s tym niekto skusenosti? Bude stacit hlbka, alebo im dam zasekat pipojku do zakladu domu?
Hosť
 




Re: Hlbka vodovodnej pripojky

Poslaťod joko » Štv 17. Nov 2011 16:18:20

Teoreticky by si nemal dovoliť vyššie ako - 80 cm. Ak im prakticky odsúhlasíš, tak je to bez záruky a na Tvoju zodpovednosť. Čo je príčinou, že museli až následne klesať? prechod cez základy, vodomerná šachta, betonová prekážka?
Ak je tam LDPE alebo HDPE rúra, tak mráz by to poškodiť nemal, ale ak sa to nebude používať, tak vo výnimočných prípadoch sa to môže zamrznúť. Pravdepodobnosť je iba 0,01%, ale úplne vylúčiť sa to nedá.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Hlbka vodovodnej pripojky

Poslaťod fabka2004 » Štv 17. Nov 2011 16:27:02

plny suhlas s JOKOm, ak mas moznost to spravit tak ako sa ma, tak to tak sprav a to hned teraz na zaciatku ... JOKO ma pravdu pravdepodonost ze to zamrzne je miziva, ale ak sa vyskytnu nepriaznive podmienky, dlhodobejsi silny mraz, tak potom budes robit dvojitu robotu ...

dodrz nezamrznu hlbku
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Hlbka vodovodnej pripojky

Poslaťod ABC » Štv 17. Nov 2011 17:17:44

vysoko je to kvoli tomu, ze to jednoducho odflakli.Zo zakladov vychadza cca v 60 com hlbke a hned na to ide hlbsie do zeme-kritickych je mozno 20-30 cm od zakladov, pokial sa odstane hadica aspon do 80 cm hlbky...co jeden blby pokazi, 10 normalnych neda dokopy :x
ABC
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Štv 17. Nov 2011 17:02:56
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hlbka vodovodnej pripojky

Poslaťod joko » Štv 17. Nov 2011 21:10:15

ABC píše:vysoko je to kvoli tomu, ze to jednoducho odflakli.Zo zakladov vychadza cca v 60 com hlbke a hned na to ide hlbsie do zeme-kritickych je mozno 20-30 cm od zakladov, pokial sa odstane hadica aspon do 80 cm hlbky...co jeden blby pokazi, 10 normalnych neda dokopy :x

Samozrejme nepoznám podrobnosti u Teba, ale často sa stáva, že základové pásy sú hlboko 60 cm, a vodár má minimálnu šancu, že to zapustí hlbšie. Viem to z vlastnej skúsenosti. Ale bežne sa základové pásy ešte zahrnú, tak nebýva problém pri dosahovaní - 80 cm.
Ak Tvoj vodár mal v dispozícii projekty domu , a tým aj terénu, tak ho treba nakopať do rozkroku, ak to nemal , tak ho neviň.
Teraz Ti ostáva iba riešenie, ktorú Ti navrhol. Po opustení stavby treba to zaizolovať, zakopať hlbšie, a z hora prekryť izoláciou, napr plátkom 50 mm XPS pre istotu. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia