Dilatácia drevenej podlahy.

Dilatácia drevenej podlahy.

Poslaťod edo1 » Sob 12. Nov 2011 14:16:29

Zdravím stavbári. Potreboval by som poradiť. Chcel by som drevenú podlahu /možno kronospan- Unique flooring- mám elektrické podl. kúrenie/ položiť do 3izieb, na časť chodby a do obývačky. Všetky miestnosti sú vzájomne spojené chodbou, na ktorú by tiež mala ísť drevená podlaha. Sú samozrejme vykurované samostatnými okruhni el. podlahovky a sú vzájomne oddilatované. Napadlo ma, či by bolo možné položiť drevenú podlahu jednoliato aj krížom cez dilatáciu, keďže podlaha nebude spojená pevne s podkladom, alebo musím každú miestnosť samostatne dilatovať?
ďakujem E
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat




Re: Dilatácia drevenej podlahy.

Poslaťod Gapson » Ned 13. Nov 2011 11:57:37

Teoreticky to možné je, ale prakticky sú tu dva problémy.
Prvý je pri ukladaní,(neviem, aký máš pôdorys) kde sa ti môže stať, že sa ti pri vychádzaní s parketami na chodbu nestretnú v jednej línii a aj tak budeš potom musieť parkety prerušiť a dať prah alebo prechodovú lištu.Ak by si zasa najprv položil jeden rad v pomyselnom strede na chodbe a odtial postupoval do izieb, zrejme by si jednu časť parkiet musel pokladať opačne(nie pero do drážky ale drážku do pera)
Druhý problém je v hrúbke parkiet, ak správne tipujem, tak hrúbka tvojich je cca 12-15mm, čo má podla mňa v prípade masívu dosť veľký tepelný odpor na podlahové kúrenie. Ale možno už technológia pokročila a toto problém nebude.
Gapson
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Sob 16. Júl 2011 7:57:10
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Dilatácia drevenej podlahy.

Poslaťod edo1 » Ned 13. Nov 2011 19:34:14

Pôdorys- viď. V tomto by som problém asi nevidel, malo by ísť plynule prechádzať z izieb do chodby a obývačky.
Plávačka by mala byť 10mm s uhlíkovou podložkou. V Kronospan- Unique floor sa tasajú tep. odporom: 0,0865 m2. K / W.
Prílohy
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron