zamykanie posuvnej brány

zamykanie posuvnej brány

Poslaťod rybka » Pia 11. Nov 2011 12:28:19

Prosím vás, ako na takej posuvnej bráne na diaľkové ovládanie funguje "zamykanie"? Muž mi vraví, že podľa neho sa zatvorená brána bude dať bez problémov odtlačiť ručne. Mne sa to ale nezdá, veď potom by sa mohol ktokoľvek dostať na pozemok, len čo vytiahneme päty z domu (heh, alebo aj keď budeme doma). A aby zamykanie fungovalo na visiaci či iný ručne zamykateľný zámok.... to snáď nie :dash
Podľa pár popisov, čo som našla na webe sa mi vidí, že brána je ručne neposunuteľná, až kým sa motor ručne neodblokuje (kľúčikom, páčkou,tlačítkom... neviem). Či?....
Vďaka!
rybka
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Ned 21. Nov 2010 0:28:36
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zamykanie posuvnej brány

Poslaťod Jookie » Pia 11. Nov 2011 14:17:29

rybka píše:Prosím vás, ako na takej posuvnej bráne na diaľkové ovládanie funguje "zamykanie"? Muž mi vraví, že podľa neho sa zatvorená brána bude dať bez problémov odtlačiť ručne. Mne sa to ale nezdá, veď potom by sa mohol ktokoľvek dostať na pozemok, len čo vytiahneme päty z domu (heh, alebo aj keď budeme doma). A aby zamykanie fungovalo na visiaci či iný ručne zamykateľný zámok.... to snáď nie :dash
Podľa pár popisov, čo som našla na webe sa mi vidí, že brána je ručne neposunuteľná, až kým sa motor ručne neodblokuje (kľúčikom, páčkou,tlačítkom... neviem). Či?....


Sice nemam posuvnu branu, ale podla mna to bude fungovat rovnako ako na garazovej brane (ci uz roletovej alebo vyklopnej) - cely ten mechanizmus (motor, kolieska, teraz, ...) proste v zavretej faze nepusti branu len tak, jedine za velkej sily a poskodenia brany alebo toho celeho mechanizmu. Pri posuvnej brane by som skor vsak dbal na to, ako upevnit samotny motor - v predoslej praci im tyzden po montazi ukradli motor, ktory bol ku betonu priskrutkovany (preliezli plot, odskrutkovali, odisli cez volnu branu); jeho nahradnik uz bol potom prizvarany :-D

Napadla mna este rovno 'skuska spravnosti' - najdite si dom v okoli ktory to ma a skuste im to tlacit rukami :-D Pre korektnost mozete skusit najprv zazvonit majitelovi a dohodnut sa, ci to smiete vyskusat, nech nekuka jak puk a nevola policiu :-D
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: zamykanie posuvnej brány

Poslaťod WYSIWYG » Pia 11. Nov 2011 16:16:46

V mechanizme motora by mala byt zapadka. Tato sa uvolni po poziadavke z riadiacej jednotky, ktora prijme signal z DO na otvorenie brany.
V pripade vypadku elektrickej energie musi byt nudzovy sposob, ako tuto zapadku odblokovat (napr. mechanicky kluc). Po odblokovani sa da brana odtlacit.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zamykanie posuvnej brány

Poslaťod emkac » Pia 11. Nov 2011 17:24:28

mam posuvnu branu, takze mozem zodpovedat
samozrejme to plati len pre ten typ motora, ktory mam ja
ine motory mozu mat ine nastavenia a vlastnosti

ked je brana neuvolnena specialnym klucom, cize ked je pocas bezneho normalneho stavu (a je jedno, ci je alebo nie je elektrika), tak motor je zaseknuty a brana sa da otvorit iba elektronicky - ergo zapnutim motora
rucne sa brana otvorit neda. ani pri vypnutej elektrike nie
muselo by sa tak silno trhnut branou, aby to zlomilo nieco v motore
potom by bol motor pokazeny a brana by sa dala otvarat
(priznam sa, ze definiciu slova "silno" nedokazem inak popisat... nikdy som to neskusal a nikdy to neplanujem skusit) :)

ak sa ma brana otvorit rucne, je potrebne specialnym klucikom na motore nieco uvolnit a otocit, potom je motor od toho ozubeneho kolieska odpojeny, cize brana nejde otvarat elektronicky, jedine rucnym posuvanim
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: zamykanie posuvnej brány

Poslaťod sigma » Pia 11. Nov 2011 18:26:31

Mam motor came BX strong na 800kg branu.
Pridte si to skusit, pridte si to skusit zastavit - pohnúť keď stojí.
Je to ako pohnúť s ozubeným šnekom.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron