ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod martin2412 » Uto 08. Nov 2011 22:27:15

dnes som skúsil natrieť SDK strop penetračným náterom. podľa rady svokra - maliara vo výslužbe :ugeek: som do penetráku zriedeného 1:1 vodou pridal aj bielu farbu (Esmal). Vraj tým ušetrím jeden náter a napenetrujem to zároveň. Natieral som to valčekom s dlhšími vláknami. Problém nastal hneď ako som začal natierať. Pri natieraní valcom som videl, že sa robia "cmúlance" alebo "cencúle". dúfal som, že sa vpijú, ale nie. zostali :(. tento problém, pri nátere štetcom okolo stien nebol. naštastie to je iba sklad. :oops: v čom je podľa Vás problém? kde som urobil chybu? mali ste aj vy takéto problémy? (ja si myslím, že to je možno pridanou farbou, bolo to príliš husté ?? alebo je vina v aplikácii valcom??) dík za každú radu
martin2412
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Uto 29. Mar 2011 11:23:14
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod tienik » Str 09. Nov 2011 16:27:35

v principe si tam mohol dat aj tmel a mal by si 3 operacie v jednom :-)
Ale vazne, ak by to tak bolo dobre, nevyrabala by sa tak farba hned?
Ono asi zo srandy nie je jedna skatula penetrak, jedna skatula farba,.....
Ja som sice elektrikar a nie maliar, ale ked ma prikvaci malovanie postupujem podla navodu na vyrobku a tam to nepisu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod rumcajz » Str 09. Nov 2011 16:52:07

ja som sa tiez uz s tym stretol ze sa farba riedila penetrakom, dokonca som raz tak aj maloval SDK strop v kupelke tak isto s valcom a nebol ziaden problem (ale nebol to esmal), SDK sa nemaluje stetkou (stetcom) lebo tam budu vidiet ryhy po stetke
rumcajz
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 27. Jan 2009 20:42:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod ski555 » Str 09. Nov 2011 20:17:49

Určite to bolo príliš riedke,preto z valca farba respektíve mix stekal.Najprv treba napenetrovať penetrákom,pozor stekance riadne rozotrieť na SDK sú príliš viditeľné a po maľovke všetko vidno výraznejšie,navyše farba zostáva v tých miestach lesklá.
ski555
 
Príspevky: 134
Registrovaný: Sob 18. Júl 2009 20:33:18
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod martin2412 » Str 09. Nov 2011 20:59:36

neviem, na stene sa efekt týchto cmúlancov či ako to nazvať pri nanášaní valcom zvykne skôr objavovať keď farba hustá. SDK je ale príliš hladký povrch a správa sa inak. ďalšie stropy zrejme najskôr napenetrujem a uvidí sa. možno som mal príliš namočený valec. preto sa pýtam na skúsenosti tých čo to už riešili.
martin2412
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Uto 29. Mar 2011 11:23:14
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod pepa » Str 09. Nov 2011 21:30:49

ja som pekne najskor natrel cistym primalex penetrakom a potom dvakrat primalex polarom a mam take stropy, ze mi ich moze kazdy zavidiet :-)))
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod Mirek z Ke » Štv 10. Nov 2011 21:16:05

Môžeš mať problém aj s tými dlhšími vláknami. Ja keď som kupoval valček, tak mi radili, že čím hladší povrch tak tým kratšie vlákna.
Mirek z Ke
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 29. Apr 2009 17:57:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod martin2412 » Štv 10. Nov 2011 22:51:32

Mirek z Ke píše:Môžeš mať problém aj s tými dlhšími vláknami. Ja keď som kupoval valček, tak mi radili, že čím hladší povrch tak tým kratšie vlákna.


to by mohlo byť, tiež ma to napadlo. ty si mal aký valec pepa? ty máš všetko naj. ;)
martin2412
 
Príspevky: 61
Registrovaný: Uto 29. Mar 2011 11:23:14
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod opus » Pia 11. Nov 2011 8:56:22

mne tie kvapky tiez robilo ked som pouzil vales na sadrokarton - huste a kratke chlpky, pri malovani 1. bielej som musel viac krat prejst valcom aby zmizli, napenetrovane som mal penetrakom pre sadrokartony. ked som pouzil valec na omietnute steny - dlhsie a riedsie chlpky uz sa tie kvapky nerobili ale aj tak som sa dost natrapil cena valcov 3-5 eur. Mal som este jeden valec dlhe riedke z ovcej vlny (valec stal 750sk) a stymto valcom to ide krasne nic neostavalo ani na stene ani na sadrokartone, netrebalo ani prechadzat vela krat po tom istom mieste proste parada.
opus
 
Príspevky: 259
Registrovaný: Str 04. Feb 2009 14:56:49
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod diry » Pia 11. Nov 2011 12:44:53

Ja mam stropy v podkroví z osieťkovaného sadrokartónu a pretože je to veľká plocha, tak som si kúpil striekaciu pištoľ na maľovanie - Paint Zoom a penetrovanie som spravil s roztrekovačom na postrek a maľbu s Primalexom standart. Celé mi to trvalo tri dni (1xpenetrák, 2xmaľba). Vrátane stien! Pri maľovaní stropu pritom neboli žiadne kapance na zem a pri maľovaní stien trebalo akurát podložiť kartón na zem. Údržba po maľovaní je jednoduchá - umyť vo vode a hotovo. Som max. spokojný nie len s prácou, ale hlavne s výsledkom! Spotreba Primalexu bola 2 x 15 kg z ktorých mi ešte asi 5 kg ostalo.
Prílohy
Obrázok užívateľa
diry
 
Príspevky: 87
Registrovaný: Pon 23. Feb 2009 23:16:15
Bydlisko: Košice
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod kriloter » Pon 15. Dec 2014 21:58:11

Zdravim, zneuzijem aj tuto temu :-).
Chystam sa pomaly malovat (striekat), len by som potreboval poradit s vyberom farby, nemyslim odtiena :-). Vsetky steny aj stropy mam sdk.
Do vyberu sa dostali znacky dulux, tikkurila, jupol, spektra a het. Dulux a tikkurilu pravdepodobne vylucim kvoli cene, maximalne na nejake specialne aplikacie, vid kupelna ...
Ake mate skusenosti s jupol, spektra, het? Ktoru by ste odporucili? Predavac mi na stropy odporucal het, vraj ani spektra ani jupol nie su snehobiele. Kazda znacka ma zas rozne kategorie farieb, napriklad jupol ma economy classic gold atd., oplati sa priplacat za lepsiu farbu? Predpokladam, ze sa to lisi hlavne v oteruvzdornosti a umyvatelnosti, do ktorych priestorov su vhodne umyvatelne? Oteruvzdorne su hadam vsetky, tie drahsie hadam viac, ale treba to riesit? Nechcem setrit na nespravnom mieste ale ani vyhadzovat peniazky zbytocne do luftu, taky nejaky zlaty stred. Asi este skusim navstivit nejaku specializovanu predajnu, ci ma budu vediet rozumne smerovat, zatial som trosku sklamany, cakal som od nich trosku viac a nie len kydy o dychani.

aby som to nejako zhrnul ...
ktore znacky su overeny kvalitativny cenovy stred?
ktore "modely" konkretne? (vacsina bude biela (snehobiela), ale zopar aj tonovanych, svetle tony)
do ktorych priestorov je vhodne dat farbu umyvatelnu?
do ktorych priestorov je vhodne dat farbu s vyssou oteruvzdornostou?
staci 1x napenetrovat + 2x nastriekat? (asi zalezi od farby)
zabudol som na nieco podstatne? :-)

vopred vdaka.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod MartinH » Uto 16. Dec 2014 10:37:38

Nemam to overene, ale minuly tyzden sa jeden maliar stazoval, ze kvalita jupolu isla cca pred rokom dolu a prestali ho pouzivat. Vsimol si to este niekto?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod steve33 » Uto 16. Dec 2014 11:18:06

Ja som naposledy robil s Prolux Arktik a spokojnost,jasne ze dolozite je mat aj kvalitny valcek ...
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Poslaťod bladerunner » Uto 16. Dec 2014 12:12:22

A čo primalex - polar alebo projekt?

Píšem ťapkou
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: ako a čím natierať a penetrovať SDK strop?

Poslaťod steve33 » Uto 16. Dec 2014 16:08:54

inak aj Primalex karton je ok
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat




Ďalší

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron