elektromagneticka upravna vody

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod tienik » Pon 21. Feb 2011 22:00:30

Nuz neviem co zvlastne je na posobeni magnetickeho pola na elektricky nabitu casticu (co ion urcite je) ved v principe o tom je cele podstat mojho odboru :-)
Ale to je jedno. Nikdy som nejak nesledoval diskusie na tuto temu, ale nemam osobne nic proti faktom.
U mna osobne to funguje na 1s* ale zjavne su aj ludia, kde ani nahodou.... Takze je tam bud moznost spatnej instalacie, alebo fakt su iste zlozenia vody kde to nezabere.
Kazdopadne, aj zly pokus je lepsi ako vodnym kamenom "rozbite" armatury a zasobniky. Zhorsit to podla mna nezhorsi...
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod deko » Pon 21. Feb 2011 22:01:54

KoMiKo píše:Ja som pred 15 rokmi inštaloval

1/ZSVaK uz asi 15 rokov neexistuje (nastupca BVS a ine spolocnosti) - ale to je nepodstatny detail
2/chemicka uprava je uplne nerealna - je to drahe ako svina a navyse chemicky odvapnena voda je vhodna iba ako uzitkova
3/ prepojenie na iny zdroj sa naozaj mohlo stat - kedysi (cca 5 rokov dozadu) bola v nasej dedine uplne makka voda - brali sme vodu tusim niekde z Modry alebo tak nejako. Potom nas pripojili na Gocnog, Vistuk a voda uplne stvrdla
4/ak to vyskusas, urcite nebudem sam kto to oceni :drink
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod tienik » Pon 21. Feb 2011 22:14:51

Majo 2 píše:tienik ale tuším si písal že máš vodu železitú a nie vápenatú, a to by mohol byť rozdiel vo funkčnosti prístroja.

Pernamentné magnety používalo veľa ľudí na úpravu vody priamo na vodomeri, :lol: ale že vraj na nových to už nefunguje.

deko mne sa skôr zdá že varná konvica zanesená vodným kameňom bude mať účinnosť premeny elektrickej energie na tepelnú energiu takú istú ako bez vodného kameňa.
Akurát prehriata špirála bude pracovať s menším prúdom a tým že sa predĺži čas ohrevu tak samozrejme tepelné straty konvice budú väčšie, tiež časť nevyužitého tepla zostane vo vodnom kameni.
Toto platí pri varnej konvici, ale pri pračke, bojleri alebo el. kotli vodný kameň takmer neovplyvňuje spotrebu.


Mas pravdu, ale myslim ze niekde som cital ze zelezitost a vapennatost vody ide relativne ruka v ruke.
Kazdopadne, nech mam hocico, neusadza sa to teraz a to by som videl ako podstatnu vec.

S tymi spotrebicni nemas uplne pravdu, to co ich ohrozuje je chladenie - inkrustacia strasne zvysuje tepelny odpor telesa - tym padom zhorsi odvod tepla do vody - a teleso sa prehrieva. Az do takej miery, ze fakt prehori.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod KoMiKo » Pon 21. Feb 2011 23:26:01

deko píše:1/ZSVaK uz asi 15 rokov neexistuje (nastupca BVS a ine spolocnosti) - ale to je nepodstatny detail

Sorry, mal som na mysli ZsVS. Ale nech mi aspoň trošku slúži ku cti, že ZsVS vznikla zo ZSVaK až niekedy na prelome 2002/2003, takže ZSVaK neexistuje iba 8 rokov a nie 15, takže tie úpravy A/ alebo B/ čiste teoreticky ešte mohli stihnúť pod pôvodným názvom, takže nakoniec som sa z toho celkom slušne vykecal... Ufff :D
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod atik » Str 02. Nov 2011 2:58:28

Ja som sa rozhodol pre tento výrobok z Prešova. Už ma nebaví čistiť v jednom kuse vodný kameň ...
Zajtra to objednávam. Chcem jeden zapojiť na úžitkovú vodu zo studne a druhý na prívod verejného vodovodu. :D
Majú na to atesty a skúšky zo štátne skušobného ústavu. Okrem toho, že to je už asi modernejší model,
ktorý vyrába pulzné, dynamické a vysoko neperiodické magnetické vlny. Je to riadené mikroprocesorom. - vraj :D
Prílohy
EZV D_prospekt_2011.pdf
(83.66 KiB) 187 krát
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod jezo » Str 02. Nov 2011 8:02:42

atik píše:Majú na to atesty a skúšky zo štátne skušobného ústavu.

Nechcem brat iluzie, ale skusky sa tykaju bezpecnosti a vyzarovania rusenia. Ci ma pristroj vplyv na tvorbu vodneho kamena pri nich nikto neskumal. Priznavam, ze ked som prerabal pred 6-timi rokmi bytove jadro, tiez som si kupil EZV - s dvomi vystupmi. Ale ci to aspon trochu funguje posudit neviem. Sprchove ruzice a perlatory na bateriach treba cistit aspon 2x za rok, inak uz takmer nechcu prepustat. Zaschnuta voda na bateriach nechava biele skvrny. Ked nie su hrube, nie je problem ich suchou handrickou zotriet. Ale to by asi islo aj bez pristroja. Osobne som skepticky a keby som za to nevyhodil take peniaze, asi to ani nemontujem. Do domu si to uz urcite nedam.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod KoMiKo » Str 02. Nov 2011 8:18:09

atik píše:... Okrem toho, že to je už asi modernejší model, ktorý vyrába pulzné, dynamické a vysoko neperiodické magnetické vlny. Je to riadené mikroprocesorom. - vraj :D
Záleží od toho, čo rozumieme pod pojmom "modernejší". Ako som už spomínal, asi pred 16 rokmi som kúpil EZV 25 D. Dal som si tú námahu a vyhľadal som pôvodný leták z roku 1996 - viď príloha. Už aj ten je riadený mikroprocesorom, takže o modernizácii nech si každý urobí vlastný názor... :D.
Voľajako som pozabudol sem hodiť výsledky mojej skúšky - vďaka Atikovi za oživenie témy. Takže urobil som skúšku na slepo, prístroj som vypol a nikomu som nič nepovedal. O necelý týždeň sa ma manželka pýtala, že či neviem čo je s vodou, vraj má horšiu chyť a viacej špiní varnú kanvicu...
Nechcem z toho vyvodzovať nejaké veľké závery, ale zjavne toto zariadenie nejaký účinok má.
Prílohy
EZV_1996.pdf
(215.28 KiB) 182 krát
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod bladerunner » Str 02. Nov 2011 14:52:52

takže evidentne prístroj ten istý.
za 15 rokov sa akurát zlepšilo krytie /IP/.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod KoMiKo » Str 02. Nov 2011 15:33:25

... a optimálny prietok sa znížil o 30 - 35%. Inými slovami povedané - kde pred 16 rokmi stačil nižší a lacnejší model, dnes si už musíš priplatiť za vyšší. :D
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: elektromagneticka upravna vody

Poslaťod bladerunner » Str 02. Nov 2011 15:49:43

asi stvrdla voda ??? :mrgreen:
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia