Dodatocne lepenie polystyrenu

Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod tramo » Pia 01. Júl 2011 10:29:17

Ja mam otazocku. Mam 8cm polystyrenu natiahnuty lepidlom a sietkou, bolo to robene cca 1-2roky dozadu. Na polystyrene (sietka lepidlo) niesu skoro ziadne naznaky znehodnotenia po 2 rokoch, a teraz sa zahravam s otazkou ci by som este na to neprilepil dalsiu cca 5cm siveho polystyrenu. Co si o tom myslite, netvrdim ze to budem robit len by som rad vedel Vase nazory.

Dakujem
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat




Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod Ján zv » Pia 01. Júl 2011 19:12:08

Bez problemov tam môzes dat dalsi polys.len ho musis prikotvit dlhsimi hmozdinami.Môzes to lepit aj penou a lepenie polys je to rychlejsie a hlavne lacnejsie.A môj nazor je ze je to zbytocne radsej tam daj omietku a nespekuluj.Izolacia nepusti teplo z domu, ale ani do domu tak pozor, aby si nemusel kurit aj v lete. :D
Ján zv
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 01. Júl 2011 18:54:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod ziletka » Pon 04. Júl 2011 10:46:00

kedze chces lepit 2. vrstvu EPS tak si zrejme pochopil ze cim lepsie zateplis tym lepsie pre teba. Tak preco pridavat iba 5cm ked EPS je najlacnejsia polozka na zatepleni? Je to kvoli osadeniu okien, aby neboli moc utopene?
Neviem ci prilepenie 5cm bude mat taky uzitok ako vsetko co na to budes musiet vynalozit (peniaze, sila, cas..).
Jedine ma napada ze by to este mohlo byt kvoli rosnemu bodu (tam je ten uzitok vacsi).
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod tramo » Pon 04. Júl 2011 23:03:49

Ano tych 5cm rozmyslam prave koli oknam pretoze budu moc utopene. Obaval som sa aj rosneho bodu ze tym cim mam menej polystyrenu tak bude rosny bod este v murive ale kedze som to prepocitaval a musel by som dat minimalne 20cm polystyrenu (mam 37.5 porfix) tak som si povedal ze zatial ma rosny bod nezaujima :). Tento rok by som sa uz konecne rad nastahoval, tak asi prvu zimu odsledujem kurenie atd, a pokial sa mi bude zdat ze je malo zateplne tak su dve moznosti: strham vsetko dole a kupim 12cm siveho alebo nalepim spominanych 5cm siveho. Ale rozhodnem sa az po nasledujucej zime, takze fasadu tento rok este robit nebudem.
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod atik » Pia 28. Okt 2011 11:11:53

Strhávať to je hovadina. Nalep radšej ďalšiu vrstvu. Kamoš to teraz robil synovy. Na 10 cm lepil ďalších 10cm penou. Vraj bez problému. Druhú vrstvu lepil tak, aby boli pôvodné škáry prekryté a eliminované možné mosty medzi doskami.

S týmto príspevkom autora atik súhlasil
Jarka
Obrázok užívateľa
atik
 
Príspevky: 209
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 30. Apr 2009 8:58:35
Dal súhlas: 42 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod MiroM » Str 02. Nov 2011 9:14:06

atik píše:Strhávať to je hovadina. Nalep radšej ďalšiu vrstvu. Kamoš to teraz robil synovy. Na 10 cm lepil ďalších 10cm penou. Vraj bez problému. Druhú vrstvu lepil tak, aby boli pôvodné škáry prekryté a eliminované možné mosty medzi doskami.


By som chcel vediet, ako vedel, kde sa povodne skary nachadzaju? Nebolo to znahodou tak, ze on lepil EPS na nezasietkovany EPS, teda vedome? Autor prispevku je vsak v inej situacii. EPS uz ma zasietkovany.
Pokial by sa mal lepit len 5cm EPS , asi by som sa na to vykaslal. Keby som v podobnej situacii,lepil by som minimalne 10cm.
Ono sa to nezda, ale stierkovacie lepidlo + sietka + rohove profily a plno inych blbosti tvoria podstatnu cenu zo zateplenia. Tymto sa navratnost rapidne zmensila, preto tych dodatocnych 5cm nema asi zmysel. Ale nepoznam ten dom, neviem aku ma plochu a pod.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod tramo » Str 02. Nov 2011 11:54:29

Ano rozmyslam este stale, tuto zimu budem mat referencnu, uvidim kolko spotrebujem plynu a podla toho sa buduci rok rozhodnem ci budem este dozateplovavat, alebo nie ale plne suhlasim s MiroM asi ak budem zateplovat tak dam asi dalsich 10cm, sice budem mat strielne z okien ale co uz :) okna mam rozmerovo 70x140 ...
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Dodatocne lepenie polystyrenu

Poslaťod mendo » Str 02. Nov 2011 12:03:35

Ja som tiez lepil druhu vrstvu . Ak by som mal presietkovane uz by som sa na to vykaslal.
1. vrstvu som lepil na penu CT84.
2. vrstvu som tiez skusal najprv lepit penou ale ked penu uplne stlacis a dosku pustis tak uz nedrzi. Potom som zarobil vedro duocontactu naniesol som najmensim hrebenom celoplosne pricapil a doska drzala. Lepidlom je to aj lacnejsie, spotreba je uplne minimalna, na stenu som minul 2 vrecka

Co sa tyka hrubky pre 5cm sa to moc nevyplati, radsej pridat. Mne sa uz pridat nedalo a aj tych 5cm mi velmi pomohlo.
Ak by mala lepit EPS majstri tak nehrozi takto lepit, dvojite m2, aj ked druha vrstva ide odost rychlejsie.
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron