zapojenie umyvacky riadu

zapojenie umyvacky riadu

Poslaťod anovi » Str 26. Okt 2011 10:29:30

Odbornici, prosim o radu, pripadne sa podelit o skúsenosti. Konecne som si kupila umyvacku riadu. Umyvacku mi treba zapojit za linkou, myslela som si, že potiahnut vodu z kotolne, prevrtat cez podlahu a pripojit na umyvacku. Vodar mi navrhuje vysekat v stene okolo rurky otvor a nasadit tam GEBO voda a z toho tahat do umyvacky vodu. Ale potom sa mi nebude dat voda odstavit a neviem, ci ventil GEBO (je to nasadenie na rurku s odbockou a na zavit) zadrži tlak vody, ktory bude do umyvacky a za linkou nebudem vidiet pripadne slzenie na pripojke.Inac umyvacka ma akysi bezpečnostny system proti vytopeniu, takze by to nebolo vhodne k baterii, ktora ide zo steny.
Prosim o radu, či je Gebo ventil vhodny na uvedeny ucel? Dakujem Ivona
anovi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 25. Okt 2011 17:32:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zapojenie umyvacky riadu

Poslaťod emkac » Str 26. Okt 2011 10:33:58

Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: zapojenie umyvacky riadu

Poslaťod dreamer » Str 26. Okt 2011 10:50:50

ja myslim ze ten link od emkaca jej moc nepomoze, z toho co pises, mas asi nastennu bateriu na dreze, podla mna je rada vodara ok, pochopil som to tak ze za drezom mas v stene ruru, ktoru vodar obseka v stene a nasadi tam gen gebo, za ten GEBO mozes dat este podla mna klasicky gulovy ventil a na to napojit umyvacku, potom budes moct aj uzavriet privod.
Obrázok užívateľa
dreamer
 
Príspevky: 213
Registrovaný: Pia 08. Máj 2009 11:52:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: zapojenie umyvacky riadu

Poslaťod anovi » Str 26. Okt 2011 13:54:42

Dakujem za radu, ale vodar tam nechcel dat už žiadny ventil, lebo tam nema priestor narezat zavit, len GEBO napojit do umyvacky a ja som na nete nenasla žiadnu radu, či ten GEBO ventil je schopny udržat natlakovanu ruru do umyvacky bez toho, ze by casom guma (silikon?) čo je vo vnutri objimky nezacal prepustat vodu. Dakujem
anovi
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Uto 25. Okt 2011 17:32:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zapojenie umyvacky riadu

Poslaťod joko » Str 26. Okt 2011 22:22:06

http://www.gebo.sk/katalogy/Gebo_katalog_A5_SK.pdf
Na prvej strane tohoto katalogu pod označením ANB a MB sú tvarovky, ktoré majú gumené tesnenie , ktorý udzčí tlak vody bez problémov a zároveň má aj závit na pračkový ventil. Stačí to dať do boku, aby ventil neodtláčal umývačku do priestoru a tak sa to dá napojiť. Ja by som určite dal ventil, pre prípadnú výmenu - opravu umývačky. Rozdiel je iba v prevedenom materiály pozink a mosadz.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron