Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Jecko » Štv 04. Dec 2008 10:20:25

StairDesigner skvely program na navrh schodov (vypocet vysky, sirky,...). Shareware verzie ma par obmedzeni, na bezne veci postacuje. Download sa da lahko vyguglit.

emkac: http://boole.club.fr/english/telechargements_eng.php
Naposledy upravil emkac dňa Štv 04. Dec 2008 10:29:46, celkovo upravené 1
Dôvod: Pridany link, kedze google odkazoval najma na warez a crack stranky.
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat




Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod admin » Štv 04. Dec 2008 15:29:33

Výpočet spotreby stavebného materiálu
Pre lepší prehľad o potrebe stavebného materiálu na Vašu stavbu ai môžete stiahnuť program, ktorý Vám uľahčí výpočet.
http://www.wienerberger.sk/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/CallArticle05&cid=1098890723346&sl=wb_sk_home_sk
Obrázok užívateľa
admin
Administrátor
 
Príspevky: 290
Obrázky: 5
Registrovaný: Uto 18. Nov 2008 18:30:21
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod emkac » Pia 02. Jan 2009 21:21:58

Chcel by som si nakreslit okolie domu, exterier, garaz, travniky a pod.
Lebo sa rozhodujeme, ci garaz alebo nie. A chceme si to nakreslit, aby sme si to lahsie predstavili.
Viete dat nejaky tip na soft?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Rudi_M » Sob 03. Jan 2009 13:09:23

emkac píše:Chcel by som si nakreslit okolie domu, exterier, garaz, travniky a pod.
Lebo sa rozhodujeme, ci garaz alebo nie. A chceme si to nakreslit, aby sme si to lahsie predstavili.
Viete dat nejaky tip na soft?


skús použiť sketchup.google (link som dal už na 1.stránke http://sketchup.google.com/intl/en/) - môžeš si importovať projekt RD z AutoCAD
dá sa používať materiály, farby, tiene, modelovať terén, importovať už hotové objekty z 3D Warehouse = databázy iných uživateľov, ktorí ich dali na web
ja ho používam už viac ako rok a freeware verzia mi zatiaľ stačí
vadí mi ale hlavné obmedzenie - nie je možné exportovať späť do AutoCAD formátov :(
(len v obmedzenom čase = prof verzia funguje 8h bez zaplatenia)
Naposledy upravil Rudi_M dňa Ned 04. Jan 2009 1:20:48, celkovo upravené 3
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Mia » Sob 03. Jan 2009 13:11:00

emkac píše:Chcel by som si nakreslit okolie domu, exterier, garaz, travniky a pod.
Lebo sa rozhodujeme, ci garaz alebo nie. A chceme si to nakreslit, aby sme si to lahsie predstavili.
Viete dat nejaky tip na soft?


3D Home and Garden Design Suite, ale nie je free ;) a myslím že takýto soft ani free neexistuje
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Thorius » Str 07. Jan 2009 17:08:58

emkac píše:Chcel by som si nakreslit okolie domu, exterier, garaz, travniky a pod.
Lebo sa rozhodujeme, ci garaz alebo nie. A chceme si to nakreslit, aby sme si to lahsie predstavili.
Viete dat nejaky tip na soft?


Skus Turbofloorplan :

http://*****.******.net/programy-graficke-a-designove-f81/turbofloorplan-d-m-interier-zahrada-pro-12-cz-t101238.htm
edit by emkac

dufam ze som tymto postom neporusil nejake pravidla fora
emkac: porusil :-(, link som musel zeditovat
Thorius
 
Príspevky: 20
Obrázky: 2
Registrovaný: Str 07. Jan 2009 15:15:16
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod xaxa » Pia 09. Jan 2009 23:38:19

xaxa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:07:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod emkac » Štv 15. Jan 2009 1:51:50

Nahodou neviete, ci existuje specialny soft na kreslenie krbov? Nechcem Photoshop :-), ale nieco s prednastavenymi templatami, vlozkami, mramormi a pod.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod MiroM » Štv 15. Jan 2009 8:45:23

emkac píše:Nahodou neviete, ci existuje specialny soft na kreslenie krbov? Nechcem Photoshop :-), ale nieco s prednastavenymi templatami, vlozkami, mramormi a pod.

To tazko nieco take zozenies. Mozes skusit nejaky vizualizacny 3D program (napr. 3D Studio Max), bude to takmer ako realne.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod mlaco » Ned 18. Jan 2009 12:46:10

Rudi_M píše:skús použiť sketchup.google (link som dal už na 1.stránke http://sketchup.google.com/intl/en/) - môžeš si importovať projekt RD z AutoCAD dá sa používať materiály, farby, tiene, modelovať terén, importovať už hotové objekty z 3D Warehouse


Dakujem za tip! Myslim, ze je to dobrou pomocou pre stavebnikov. Napriklad pri navrhu dvora - rozmiestnenie objektov, pri navrhu oplotenia, pri navrhu farieb... Vsetko si mozte pekne nakreslit a potom porozmyslat nad variantami riesenia. Super pre nerozhodnych ludi ako som ja :P

Skusim zhrnut vyhody a nevyhody programu Google Sketchup pre tych ktory ho nepoznaju:
+ jednoduche ovladanie, (relativne) rychlo sa da naucit pouzivat, na webe su dobre instruktazne videa
+ malo nastaveni a nastrojov (ucit sa pouzivat CAD alebo 3D Studio MAX by som si netrufol)
+ dava roznorode pekne vystupy, rychlo sa s nim pracuje, vhodny na modelovanie tvarov (nie uz napr. vedeni rozvodov v dome)
- nevhodny pre velke a zlozite projekty, kde striktne zalezi na presnosti.

Prikladam par vystupov. Myslim ze schody a krb by sa v tomto tiez dobre modelovali.
Prílohy
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Rudi_M » Ned 18. Jan 2009 18:30:03

mlaco píše:
Rudi_M píše:skús použiť sketchup.google (link som dal už na 1.stránke http://sketchup.google.com/intl/en/) - môžeš si importovať projekt RD z AutoCAD dá sa používať materiály, farby, tiene, modelovať terén, importovať už hotové objekty z 3D Warehouse


Dakujem za tip! Myslim, ze je to dobrou pomocou pre stavebnikov. Napriklad pri navrhu dvora - rozmiestnenie objektov, pri navrhu oplotenia, pri navrhu farieb... Vsetko si mozte pekne nakreslit a potom porozmyslat nad variantami riesenia. Super pre nerozhodnych ludi ako som ja :P

Skusim zhrnut vyhody a nevyhody programu Google Sketchup pre tych ktory ho nepoznaju:
+ jednoduche ovladanie, (relativne) rychlo sa da naucit pouzivat, na webe su dobre instruktazne videa
+ malo nastaveni a nastrojov (ucit sa pouzivat CAD alebo 3D Studio MAX by som si netrufol)
+ dava roznorode pekne vystupy, rychlo sa s nim pracuje, vhodny na modelovanie tvarov (nie uz napr. vedeni rozvodov v dome)
- nevhodny pre velke a zlozite projekty, kde striktne zalezi na presnosti.

Prikladam par vystupov. Myslim ze schody a krb by sa v tomto tiez dobre modelovali.

som rád, že niekomu pomohlo moje doporučenie :D
je možnosť použiť aj vlastné materiály (napr. dlažby) - cez import jpeg a uloženie v sekcii Materials

tá najdôležitejšia nevýhoda - free verzia neumožňuje spätný export do CAD formátov :( , čo určite mnohým bude vadiť.
Rudi_M
 
Príspevky: 333
Obrázky: 2
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 17:49:32
Bydlisko: RD Ekord v obci Sekule; užívané od 11/2009 k plnej spokojnosti
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 14 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod vvv » Str 21. Jan 2009 9:31:29

Nemate nieco vyskusane sikovne, jednoduche na vytvorenie kladacskych planov pre obklady a dlazby?
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod vvv » Str 21. Jan 2009 9:42:14

emkac píše:Chcel by som si nakreslit okolie domu, exterier, garaz, travniky a pod.
Lebo sa rozhodujeme, ci garaz alebo nie. A chceme si to nakreslit, aby sme si to lahsie predstavili.
Viete dat nejaky tip na soft?


Minuly rok v zime sa moja polovicka vybavila so softom http://www.zas-me.cz/projekce/index.html. Je to velmi pekne, prijemne prostredie pre navrh exterieru (teren, zahradne stavby, kvetinky, stromy). V demo verzii je tam nejake obmedzenie na pocet prvkov, uz si nepamatam kolko. Je tam aj simulacia ako bude zahrada vyzerat v casovej zavislost aj v priebehu rocnych obdobi.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod vvv » Uto 27. Jan 2009 10:23:52

vvv píše:Nemate nieco vyskusane sikovne, jednoduche na vytvorenie kladacskych planov pre obklady a dlazby?


Tak si aj odpovedam, nasiel som to v ARCON- e je tam makro na pokladku dlazby a obkladov, daju sa importovat vzory dlazieb a obkladov napr. z KERKA to ide v pohode, je to celkom slusne a hlavne presne.
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Poslaťod Mia » Uto 27. Jan 2009 11:36:24

vvv píše:Tak si aj odpovedam, nasiel som to v ARCON- e je tam makro na pokladku dlazby a obkladov, daju sa importovat vzory dlazieb a obkladov napr. z KERKA to ide v pohode, je to celkom slusne a hlavne presne.


Arcon je výborný program, kedysi som ho používala - tu sú k nemu nejaké pomôcky http://www.softreport.cz/clanky.phtml?k ... ategorie=2, samozrejme nie je free ;)
Amatéri postavili Noemovu archu, profesionáli Titanic...
Mia
 
Príspevky: 120
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:52:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron