Vlhnúci roh SZ steny

Vlhnúci roh SZ steny

Poslaťod beo » Uto 25. Okt 2011 21:30:35

Ahojte.

Mám takýto problém - roh severozápadnej steny (je tam spálňa) mi začal vlhnúť. Stalo sa to po tom, ako sme zateplili fasádu (14 cm šedý EPS), no sokel ešte nebol zateplený. Tak som pochopil, že problém bude v nezateplenom sokli. Lenže 3 dni dozadu som zateplil aj sokel 6 cm XPS (nie však po celom obvode domu - len severnú a západnú stenu..) a roh je stále vlhký, resp. bol nanovo mokrý aj po vysušení.

Čím to môže byť spôsobené? Sokel je zateplený do hĺbky cca 50 cm, všetko 6 cm XPS. Fasádny EPS je zhruba v úrovni ŽB základovej dosky.

Problém mokrého rohu sa prejavuje pri chladnejšom počasí (ranných -5 st. C), keď je teplejšie, tak to nie je také viditeľné. Čiže mi to príde ako tepelný most.

Ďakujem za radu.
beo
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Uto 09. Mar 2010 11:12:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vlhnúci roh SZ steny

Poslaťod mlaco » Uto 25. Okt 2011 23:47:40

- spodny, alebo horny roh?
- material steny?
- material deky/stropu?
- vnutorna teplota?
- povrchova teplota rohu?
- vnutorna vlhkost?
- rezim vetrania?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Vlhnúci roh SZ steny

Poslaťod -rq- » Str 26. Okt 2011 12:01:05

ako pise mlaco, najprv treba zmerat povrchovu teplotu stien. steny od severu maju horsiu celorocnu bilanciu odparu, nemusi to byt len tepelny most od zakladu/sokla, moze to byt aj porucha vodorovnej izolacie, vzlinajuca vlhkost ktora po zatepleni stratila moznost sa odparit. riesit by sa to dalo napriklad vyfrezovanim drazky v mieste kde zacina murivo, oklepanim omietky (majstri mozno nesetrili duvilaxom), oskrabanim malovky a nahodenim dovej difuznejsej, odsunutim nabytku a ine podla okolnosti...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron