Ako si upratat / ulozit naradie a material v garazi?

Ako si upratat / ulozit naradie a material v garazi?

Poslaťod Jookie » Pia 21. Okt 2011 15:50:47

Nazdar hosi,
dostal som sa k upratovaniu spajzu a teda premiestnovaniu veci do garaze, vela veci sa vyhodilo, ale potreboval by som od vas poradit nejaky rozumny sposob ako ulozit / usporiadat naradie a material na regali v garazi. Regal je asi 1.8 metra vysoky, ma 5 policiek, takze sice velkymi skatulami by sa to zapratalo, ale ked tam ulozim do jednej vrstvy naradie (pilnik, skutkovace, pilka, ...), tak jednak z objemu riadku nic nevyuzijem a zaroven cela ukladacia plocha je pokryta. Ked to davam na viacere vrstvy, tak sa to sype dole, blbo sa v tom hlada a aj tak tam vela objemu policky nevyuzijem. Rozmyslam ze si nakupim nejake plastove suflicky alebo nieco podobne, cim vyplnim policku a pojde tam ulozit viac naradia. Tiez srubky, matice, podlozky, hmozdiny su nahadzane zatial v jednej igelitke (po malych sackoch), taku tu skrinku na stenu s malickymi suflickami (cca 5 x 5 x 10 cm suflicek) nechcem, kedze skrutky mi tie veci treba fakt raz za cas a nepotrebujem to mat v garazi nejako uhladne poskladane, ale mat to vsetko v igelitke mi nepride ako najlepsi napad... Vela materialu som dnes aj povyhadzoval (tu kusok trubky, tam kusok listy, kusky kablov, atd.) - clovek si to nechava ze co ak nahodou to este raz bude treba a potom je toho hrba, ktora dnes prevazne sla do kosa.

Mate nejake tipy, ako to vhodne ulozit, usporiadat, aby to bolo pristupne a nezralo to strasne vela miesta? (naradie, material, atd.).

System 'vyhodim vsetko co som nemal rok v ruke' poznam, videl som ho tu v nejakej teme, ale to by som uz musel vyhodit aj buracie kladivo :-D takze to asi nebude vseliek na bordel...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Ako si upratat / ulozit naradie a material v garazi?

Poslaťod mlaco » Pia 21. Okt 2011 20:11:29

v stavebnej bude to riesim takto:

- maximum veci povesanych (na zavesenej doske su zatlcene klince, niektore veci (vodovahy atd) maju obkreslene svoje miesto)

- zaskatulkovane podla vyznamu do skatul a kyblov, skatule usporiadane podla frekvencie pouzitia - najdostupnejsie tie najcastejsie.

najvacsi uspech ma krabica so stitkom "zriedkave naradie", tam vzdy najdem ked potrebujem tu nejaku divnu vec, ktoru zriedkavo pouzivam.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Ako si upratat / ulozit naradie a material v garazi?

Poslaťod zamnio » Ned 23. Okt 2011 15:07:19

ja mám niečo povešané, niečo v krabiciach a niečo v zásuvkách v prac.stole. Pár krát som to reorganizoval, ale vždy to skončilo pro tom istom pôvodnom usporiadaní. Vrchná záasuvka v stole obsahuje všetky ,, dôležité,, nástroje - kladivo, pilník, pílka... takže hľadám najprv tam a keď nenájdem idem do ďalších zásuviek...osvedčilo sa mi to.
Skrutky, klinčeky a pod.drobnosti mám v niekoľkých škatulkách, aby sa to netratilo a nebolo všade a nikde.
ALE, mať 100% poriadok v dielni, garáži, šope sa dá jedine vtedy, keď tam ani nechodíš a nič z toho nepotrebuješ.
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron