Izolacia stropu v pivnici

Izolacia stropu v pivnici

Poslaťod robin78 » Ned 16. Okt 2011 20:41:26

Zdravim,

mam 1/3 domu podpivnicenu, nakolko je tento suteren dost studeny a vyrazne mi ochladzuje izby nad suterenom tak sa chystam zateplit strop. Strop je keramicky. Medzi stropom a zarubnou dveri mam len 12 cm, co mi uz dost znizi celkovu malu vysku stropu v suterene. V suterene mam trochu vyssiu vlhkost z dovotu nezaizolovanej malej pivnicky prepojenej so suterenom, ktora sa odvetrava do zvysku suterenu (planujem v buducnosti este riesit).

Zvazujem niekolko moznosti:
1. Zateplit polystyrenom 8-10 cm a na to natiahnut omietku (obavam sa kondenzu medzi izolaciou a stropom)
2. Pouzit sadrokartonovu konstrukciu ktoru vyplnim vatou a uzavriem parozabranou. (sadrokarton mi zbytocne navysuje hrubku stropu, o to tensia izolacia)
3. Nalepit priamo len vatu, natiahnut sietku a omietku. (obavam sa vlhnutia vaty)

Co by ste mi vedeli doporucit?

Dakujem.
robin78
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 04. Júl 2011 10:04:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Izolacia stropu v pivnici

Poslaťod mlaco » Ned 16. Okt 2011 22:46:19

Hrubku izolacie zvol tak, aby tepelny tok bol priblizne rovnako velky ako maju ostatne casti tepelnej obalky domu (t.j. vzhladom na teploty prostredi a zlozenie konstrukcie plasta).

(Ja mam pod poterom 4cm EPS, na stop pivnice som dal 10cm EPS, nemal podlahovku a nemam vlhkost v pivnici)
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Izolacia stropu v pivnici

Poslaťod day » Ned 16. Okt 2011 23:08:05

podobne to budem mat aj ja,
nevykurovane podpivnicenie, aku hrubku izolacie mas v podlahe v izbach?
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Izolacia stropu v pivnici

Poslaťod MartinH » Pon 17. Okt 2011 0:17:43

robin78 píše:Zateplit polystyrenom 8-10 cm a na to natiahnut omietku (obavam sa kondenzu medzi izolaciou a stropom)

Strop bude zhora zohrievany, cize teplejsi ako zvysok pivnicneho priestoru, specialne na tomto mieste sa kondenzu netreba bat.

Len pozor, ze po zatepleni bude pivnica este chladnejsia.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Izolacia stropu v pivnici

Poslaťod robin78 » Pon 17. Okt 2011 8:25:37

izolaciu v podlahe v izbach nad suterenom nemam ziadnu, v tych izbach je polozena plavajuca podlaha, minulu zimu, ked som prilozil ruku na zem, tak podlaha bola totalne studena oproti rovnakej podlahe v izbe, ktora podpivnicena nie je...
robin78
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 04. Júl 2011 10:04:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron