Hlinikova parozabrana

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Štv 04. Jún 2009 8:36:41

ked sme pri parozabranach.
Robil niekto podkrovny dom s tym ze izolaciu potiahol az do stitu?
Ako komplikovane sa potom robi parozabrana? (hlavne okolo napojenia dolnych/hornych kiestin a dalsich spojov krovu?
Da sa to neako rozumne zvladnut alebo je to o druzku?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Štv 04. Jún 2009 8:41:45

pretorianm píše:ked sme pri parozabranach.
Robil niekto podkrovny dom s tym ze izolaciu potiahol az do stitu?
Ako komplikovane sa potom robi parozabrana? (hlavne okolo napojenia dolnych/hornych kiestin a dalsich spojov krovu?
Da sa to neako rozumne zvladnut alebo je to o druzku?


O druzku nie, ale o drzku to bude :mrgreen: V dobre zateplenych domoch nevidim racionalny dovod tahat izolaciu az k hrebenu ako to urobil emkac. V povalovom priestore bude aj tak po case takmer rovnaka teplota ako vonku, pretoze v dobre zateplenych domoch su straty cez strop male a tym padom nema co "vykurovat" povalu a teplota sa po urcitom case zrovna s okolim.
Z akeho dovodu nad tym uvazujes? Podla mna sa parozabrana ani neda v okoli spojov krokva/kliestina na 100% utesnit.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Štv 04. Jún 2009 8:47:28

no dovod je priestorovy.
Ak dam 30 cisel na kliestiny, tak sa tam vlastne ani nedostanem, neostane tam skoro ziadny plac.
Uz teraz tam moc placu nie je.
2. lahsie sa bude robit aj pochodny rost. Ak by tam bola izolacia musim robit cca 30 cm rost na ktory by to islo

takze take su zatial pre, proti je ta parozabrana.
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Štv 04. Jún 2009 9:09:38

pretorianm píše:no dovod je priestorovy.
Ak dam 30 cisel na kliestiny, tak sa tam vlastne ani nedostanem, neostane tam skoro ziadny plac.
Uz teraz tam moc placu nie je.
2. lahsie sa bude robit aj pochodny rost. Ak by tam bola izolacia musim robit cca 30 cm rost na ktory by to islo

takze take su zatial pre, proti je ta parozabrana.


Aha, jasne. Daj parozabranu normalne ako sa dava, teda ju nepotiahnes do hrebena ale budes kopirovat vo vodorvnej casti kliestiny.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod juro_b » Štv 04. Jún 2009 9:59:30

ja som to tiez tak robil,z toho isteho dovodu,mam 18 cm medzi kliestinami a este 18 cm medzi krokvami.parozabranu som dal uplne normalne nad obytne podkrovie,tj. sikminy a strop, plus este na povale som tahal parozabranu od jednej väznice popod horne kliestiny az po druhu....to viac menej len kvoli vlhkosti,ktora prenikne cez zaklop.mozno zbytocne,ale vyslo cca. 80 €,tak co budem riesit...
mimochodom,v tych horucavach,co boli pred 2 tyzdnami,som mal aj na poschodi velmi prijemne teploty,na povale to uz bolo trochu horsie,ale dalo sa.
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod stevo79 » Štv 04. Jún 2009 11:13:30

MiroM píše:Ano, da sa to aj takto, ale musi ti tam vyjst prekrytie a len kvoli tomu posuvat a strihat foliu....



posuvat ci strihat musis tak ci tak (pokial nemas dlzky krokvy v nasobku 1,4-1,5 m- sirka folie) ak chces dodrzat spravne odvetranie hrebena
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod ziletka » Štv 04. Jún 2009 14:39:44

v dome planujem na steny davat dreveny rost v ktorom budu schovate rozvody. Pod drevenym rostom parpzabrana a na nom OSB dosky. vznikne mi tam priestor cca 6-7cm medzi tym. Oplati sa davat ta hlinikova parozabrana, ktora odraza teplo alebo to radsej tiez vyplnit vatou?
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Pon 08. Jún 2009 8:17:08

stevo79 píše:posuvat ci strihat musis tak ci tak (pokial nemas dlzky krokvy v nasobku 1,4-1,5 m- sirka folie) ak chces dodrzat spravne odvetranie hrebena

Co je to spravne odvetranie hrebena? Ja som vysokodifuznu foliu jednoducho prelozil cez hreben a hotovo, tak ako mi to prave vyslo. Nestrihal som pozdlzne nic.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod vvv » Pon 08. Jún 2009 16:15:17

Neviem posudit so skusenosti zatial, ci je to dobre, alebo zle, ale mne pokryvaci dali paropriepusnu foliu na hrebeni na kontralaty. Prave kvoli lepsiemu odvetraniu povaloveho priestoru. Tak som si to zdovodnil aj ja, tak som ich to nechal tak spravit. Mozno som spravil blbost, uvidim po case... :oops:
vvv
 
Príspevky: 397
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:14:47
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 62 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod stevo79 » Pon 08. Jún 2009 20:59:53

MiroM píše:Co je to spravne odvetranie hrebena? Ja som vysokodifuznu foliu jednoducho prelozil cez hreben a hotovo, tak ako mi to prave vyslo. Nestrihal som pozdlzne nic.



ja som to realizoval podla technickej prirucky Bramac, takto:




vvv píše:Neviem posudit so skusenosti zatial, ci je to dobre, alebo zle, ale mne pokryvaci dali paropriepusnu foliu na hrebeni na kontralaty. Prave kvoli lepsiemu odvetraniu povaloveho priestoru. Tak som si to zdovodnil aj ja, tak som ich to nechal tak spravit. Mozno som spravil blbost, uvidim po case... :oops:


takto som to robil aj ja
stevo79
 
Príspevky: 343
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 22:34:15
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod MiroM » Uto 09. Jún 2009 8:29:13

stevo79 píše:
ja som to realizoval podla technickej prirucky Bramac, takto:

[


Z toho obrazku nie je jasne, ci sa jedna o vysokodifuznu alebo len beznu difuznu foliu. Pre beznu difuznu foliu je nutne to riesit tak ako na obrazku, ale pri vysokodifuznej folii je mozne aj take riesenie ako to mam ja. Avsak nic nebrani to riesit tak ako je to na tvojom obrazku pre vsetky typy folii.
Ze si to necucam z prsta, mozes si pozriet tu http://www.kmbeta.sk/prirucka-bsk/priru ... =yes&id=51
alebo si precitat o tom tu http://www.bramac.sk/pre-odbornikov/mon ... c-pro.html
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod pretorianm » Pia 12. Jún 2009 22:46:13

dobre, vratme sa k teme a tou je parozabrana.
takze ak by som realizoval zateplenie tak ako emkac (porovnavam to aby som to zase nemusel popisovat) tak s priamych zavesov a drevennych lat 5x3 spravim rost pod ktory dam tu druhu vrstvu tak aby mi prekryla spoje a drevo z prvej vrstvy. teraz by mala ist parozabrana. Nakolko vsak hovorime o AL parozabrane tak nanu by sa priamo nemala montovat finalna vrstva.
Cize spravit dalsi rost z dalsich lat 5x3? (prvy rost napriec krokvam a teraz rovnobezne s krokvami ktory mi spravy medzeru medzi finalom a parobrzdou a na tento druhy rost dat final?

spravne?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod Maxo » Uto 11. Okt 2011 22:38:53

Rozdiel v cene medzi foliou 140 N Spec a AL 170 Spec je relativne maly ( 0,30 ojro x 150 m2 = 45 ojro rozdlielu ). Oplati sa 45 ojro naviac investovat do zvysenej pevnosti AL 170 ak AL vrstvu nevyuzijem ?
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod dudu » Uto 11. Okt 2011 23:21:17

cafte pani, moj pripad s parozabranou je nasledovny ... jedna so o pultovu strechu, zlozenie smerom z hora dole ... 18cm izolacia medzi krokvami, 10cm izolacia (rost), parozabrana, cca. 20cm vzduchova medzera vytvorena zo zavesenej SDK konstrukcie (v medzere su vedene elektro instalacia a rozvod tepleho vzduchu od krbu) - a teraz otazka: Ma zmysel davat AL parozabranu medzi CD profil a SDK? Chcem ju tam davat primane kvoli odrazu tepla supajuceho smerom hore a sekundarne kvoli tomu aby sa mi para nedostavala do vzduchovej medzery ... z prispevkov v tomto vlakne mi ale vychadza ze tam nema opodstatnenie (aspon kvoli tomu odrazu tepla - nieje dodrzana vzduchova medzera). Mozete mi prosim jej opodstatnenie potrvdit alebo vyvratit pre moj konkretny pripad?
dudu
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Pia 12. Feb 2010 2:41:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Hlinikova parozabrana

Poslaťod bladerunner » Uto 11. Okt 2011 23:41:48

Nebude lepsie tu medzeru vyplnit vatou, a pripadne ubrat medzi krokvami, ak by sa ti 48 cm videlo vela+ by si nemusel robit rost pod krokvy.
Parozabrana tam samozrejme zmysel ma, ale jej reflexnu funkciu v tejto skladbe nevyuzijes.
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia