Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod Bororo » Sob 01. Okt 2011 19:13:19

Ahojte stavbari,
minuly rok sme na EPS natiahli stierku so sietkou, avsak druhu vrstvu sme uz nestihli, takze sietka je viditelne na povrchu. Podla ETICS:
Skleněná síťovina musí být předem uložena do stěrkové hmoty na povrchu izolantu a následně překryta stěrkovou hmotou. Pokud se neprovádí nanášení stěrkové hmoty ve dvou vrstvách, nesmí být po zahlazení hmoty síťovina viditelná. Druhou vrstvu stěrkové hmoty je třeba provádět do 2 dnů po první vrstvě. V případě delší prodlevy je třeba vhodnou pracovní operací zaručit dostatečnou adhezi další vrstvy.

Co je podla vas vhodna pracovna operacia na zabezpecenie adhezie dalsej vrstvy?
Skusal som u vyrobcov zateplovakov zistit,ci je potrebne penetrovat a ak ano, tak cim, ale nejak nekomunikuju. V najlepsom pripade som dostal odpoved, ze staci pred natiahnutim finalnej vrstvy prejst valcekom s cistou vodou, aby to "nezahorelo".

Mate niekto s timto skusenost?
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod tomas g » Ned 02. Okt 2011 1:30:02

Urcite kontaktovat nie roznych vyrobcov, ale konkretne vyrobcu tvojej stierky. A urcite robit druhu vrstvu s tou istou stierkou. Pred casom som riesil pripad podobny tvojmu a investorovi zlietla cela fasada - oddelili sa prave dve vrstvy kleberu, pricom ta vrchna vrstva bola stierkovana kvalitnejsim materialom, nez prva - ani to nepomohlo. Takze drzat sa vyslovene pokynov konkretneho vyrobcu. Zakladne vseobecne kroky ale su: ometenie, cim sa uvolnia volne castice, potom odprasnenie s rozumnym mnozstvom vody a podla pokynu vyrobcu bud navlhcenie, alebo penetracia.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod Bororo » Uto 04. Okt 2011 7:18:15

ja by som dal radsej aj nejaky penetrak, len som chcel vediet konkretne od baumitu, co dat na prvu vrstvu kde bol duokontakt ci klebespachtel? bohuzial vyrobca nejako neodpoveda...
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod boro » Uto 04. Okt 2011 8:31:44

Treba si na stránke nájsť kontakty na technikov firmy a zavolať im.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod Kokxo » Uto 04. Okt 2011 21:01:56

Pozametat, umyt od prachu a tahat. Nesudrznost tam bude iba vtedy ak bude povodna vrstva kvalitne zaprasena, ak bude zbavena prachu, povodna vrstva je dostatocne adhezna na nanesenie dalsej vrstvy.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Ako správne urobiť druhú vrstvu stierky zateplenia?

Poslaťod Bororo » Uto 04. Okt 2011 21:39:52

vdaka chlapi, mate na mna pozitivny vplyv a opat ste nesklamali. dnes som dostal konecne aj oficialnu odpoved (podotykam, ze som sa pytal na prvu vrstvu natiahnutu pomocou DuoContact-u a cast Klebespachtelom):

Ak chcete prestierkovať výstužnú vrstvu ešte raz najvhodnejšie riešenie je použitie Baumit StarContact bez penetrácie. Fasádu je potrebné umyť vodou a nechať vyschnúť.
Vyrovnávaciu vrstvu môžete naniesť aj bez sieťky ale v minimálnej vrstve , teda max. 2 mm. Ak nanesiete väčšiu hrúbku môže dôjsť k trhlinám.
Dôležité je aj akú máte teraz hrúbku výstužnej vrstvy s DuoContactu a či nie je sieťka veľmi ,,utopená,, v stierke, výstuž ma byť zhruba v 1/3 hrúbky a bližšie k povrchu budúcej omietky.
Ak má výstužná vrstva veľkú hrúbku (6 -8 mm alebo viac) hrozí riziko prasklín vplyvom rozťažnosti stierkovej hmoty pri pôsobení slnečného žiarenia.



takze naozaj dobre ste mi radili. len tak dalej!
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron