Môj projekt

Môj projekt

Poslaťod hasak » Str 03. Dec 2008 0:20:16

Zaciname stavat dom a dost by ma zaujimalo,co si o tomto projekte myslite. Zatial mame len zaklady,takze menit sa este co to da. Je to individualny projekt presne podla mojich predstav, davali sme ho dokopy s kamosom projektantom asi mesiac. Len by som chcel upresnit, ze v kuchyni ten vycnelok bude cisto oblukovy a nie taky ako je zakresleny na vizualizacii. a na poschodi za kupelnou bude technicka miestnost s kotlom za sprchovym kutom, len tam musim nejako vyriestit vstup bud to necham otvorene a prepojene s kupelnou, co sa mi velmi nepozdava, alebo tam supnut nejake atypicke sikme sklene dvere,kedze tam uz bude sikmina, co sa mi uz pozdava viac,ale rad si necham poradit. a este hore v spalni (vedla kupelne zlava) bude vikier s balkonovymi dverami a oblukovym balkonom. Za to ma asi nepochvalite ale nam sa to tak paci, aj ked priznam,ze ten obluk si skor presadila manzelka...ale ja to akceptujem, cely dom je podla mna,tak ten obluk som jej musel nechat... ;)
a este by som chcel poradit so schodiskom, ci dat samonosne drevene alebo klasicke vybetonovane. Na samonosnom ma laka hlavne bezproblemova montaz ale zase odradza vysoka cena, vybetonovane su lacnejsie ale zas ked si predstavim ten salung tak ma uz teraz striasa. Ak mate nejake skusenosti, sem s nimi...

http://img185.imageshack.us/my.php?image=prizemie8bw4.jpg
http://img255.imageshack.us/my.php?image=poschodie8mi6.jpg
Prílohy
Naposledy upravil admin dňa Str 10. Dec 2008 20:46:22, celkovo upravené 6
Dôvod: pridanie obrazkov
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Môj projekt

Poslaťod deko » Str 03. Dec 2008 8:32:49

eh chces tam mat nejaky zalar ze si si na poschodi naprojektoval miestnost do ktorej sa neda odnikial vojst? :twisted: alebo si tam chces dat nejake poklady? :D inak tie okna na poschodi - naozaj budu v iba dve? a navyse take male?
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod MiroM » Str 03. Dec 2008 8:42:59

Kde je vchod? Aka je orientacia domu? Moj nazor je taky, ze si mal s kamaratom este zapracovat na tom zopar mesiacov.
Ten vybezok by som samozrejme zrovna, dokonca ked to bude oblukove, lutujem murarov, ved len ten obluk im bude trvat tolko ako zvysok celeho prizemia. Co je to ta miestnost za schodiskom? V obyvacke sa mi zda malo okien, vidim tam iba jedny terasove dvere.
Moj nazor je taky, ze je to cele nejake neusporiadane, nedokoncene.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod Vojto » Str 03. Dec 2008 8:55:25

Mne sa zda, ze ten projekt je dost podobny domu Kompakt 502, http://www.eurolineslovakia.sk/index.cf ... jectID=223 ale tam je to riesenie s oknami o nieco lepsie, napr. aj dole v obyvacke. Obluk si vybera kazdy podla svojho, ale suhlasim, ze ked uz, tak urcite nie oblukovy.
Obrázok užívateľa
Vojto
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Str 26. Nov 2008 21:57:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod Jecko » Str 03. Dec 2008 9:10:08

Zaujimavy projekt, my sa tiez buduci rok chystame zacat stavat dom, konkretne Topás 103/113 (http://www.erlis.sk/detail.php?dum=183) s mensimi zmenami ako zrusenie jedneho balkonu, zvacsenie garaze, premiestnenie francuzskych okien, atd. Struktura tvojho je podobna tomuto katalogovemu (rozlozenie izieb, vstup, orientacia terasy, schody,...). Mam podobny problem s vikierom a balkonom, ja som zastanca zrusenia, manzelka si presadila nechat vikier a ked bude vikier tak aj balkon nad nim :). Keby bolo na mne, ja by som vikier zrusil a pred vstup pristavil pristresok, ktory by sluzil ako zavetrie. Co som nepochopil je ten hlavny vstup, preco je vsunuty dovnutra? Ja by som to riesil tak, ze by som ho vysunul zarovno nosnym murom, oddelil vstupnu chodbu dverami, pripadne ak by sa dalo, posunul dvere do kupelky do vnutornej chodby. V dome nie je prilis velka tepelna pohoda, ked vstupne dvere sa neustale otvaraju a su prepojene s miestnostami, kde sa domaci najviac zdrziavaju. Hornu technicku miestnost by som riesil na mieste kde je vana, tym padom z chodby by isli este dalsie dvere do kupelky. Mozno este zvacsit chodbu na ukor kupelky, aby neposobila tak klaustrofobicky. No a este tu zabu v obyvacke by som vyhodil 8-)
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod hasak » Str 03. Dec 2008 9:33:46

takze pekne po poriadku.
deko: ved som pisal ako to chcem s tym vstupom do TM prave preto som chcel poradit ako to vyriesit, takze NO SPAM PLEASE
a na poschodi bude dokopy 6 okien budu este stresne v detskych a v kupelni a jedno je este na chodbe pri schodisku.

MiroM: obluk tam jednoducho bude, kazdy mame iny vkus a budem to robit ja, takze mozes lutovat mna,ale nemyslim si ze to bude nejake nezvladnutelne, komplikovanejsie to urcite je. za schodiskom je hostovska izba a na starobu aj nasa spalna, ked nebudem vladat do schodov. v obyvacke budu velke 2 metre siroke cele presklene dvere, nie take ako su na obrazku, zda sa ti to na rozmery 5x4,7 malo svetla?

Vojto: obluk preto lebo hranatu kaplnku ma kazdy druhy dom, takyto obluk som videl mozno na dvoch domoch a to som presiel toho dost...

Jecko: vstup je preto zapusteny aby tam bolo aspon nejake zavetrie...a co sa tyka toho prepojenia miestnosti,tak som este zabudol dodat ze obyvacia cast s chodbou budu oddelene supacimi dverami a to cierne v obyvacke je macka... :D
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod Miro Ke » Str 03. Dec 2008 9:41:52

minimalne na poschodi prehodit TM s kupelnou /odpadne stresne okno v kupelni, porieseny samostatny vstup do TM a aj do kupelne , a kupelne budu nad sebou
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod joko » Štv 04. Dec 2008 12:41:57

Taktiež by som ťa upozornil na rozmiestnenie sanitárnych zariadení a kúpelne. Asi odemkrát som preklikal obe obrázky, ale sakra ťažko si dokážem predstaviť umiestnenie kanalizačnej stupačky - resp. odvodnenie sprch a Wc. aby si nemusel robyť zbytočne výklenky a aby sa ti kanalizačné rúry zmestili do podlahy. S vodou nebýva problém, ale kanalizáciu si vopred premysli z výškových dôvodov.
P.S Hneď po dopísaní týchto riadkov som sa ocitol v téme Ako vysekať otvor cez venec pre rozvody. :shock:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod hasak » Štv 04. Dec 2008 16:30:21

joko píše:Taktiež by som ťa upozornil na rozmiestnenie sanitárnych zariadení a kúpelne.


takze stupacka bude umiestnena medzi spodnym a vrchnym WC, co je myslim dobre vyriesene...

nad tym prehodenim TM s kupelnou urcite budem uvazovat, ale skor by sa mi pozdavalo ten kotol mat zasity vzadu...ale uvidime ako sa vsetko vyvinie...
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod Plamen » Str 10. Dec 2008 20:30:31

Helou :D Nazdar Hasak. Musim ta podporit. Co sa tyka vizualizacie domu-kazdy ma svoju predstavu o byvani. Niekomu sa paci oble, niekomu hranate. Niekomu futura, niekomu klasika. Ja som zastanca moderny, ale nebudem odsudzovat tvoj projekt - ved nakoniec, sam si ho chcel. Sikovny aj nesikovny majstri to zvladnu-chce to len trosku viac casu. Kupelna sa prehodit neda s tech. miestnstou kvoli vyske, ved to vies. V izbach tma nebude - spalna, dedska a kupelna su v pohode a zadna izba v pravo - uvydis, lahko pridas este 1 stresne a to bude urcite stacit ked ratam, ze norma vravi presvetlenie v obytnych miestnostiach okno = 1/10 z celkovej plochy miestnosti. Posli aj vonkajsiu vizualizaciu, ti mudri stavbari zistia, preco je odskok pri vstupnych vderach. Cau - Vis gdo som neee? :D
Plamen
 
Príspevky: 100
Registrovaný: Str 10. Dec 2008 20:14:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod hasak » Str 10. Dec 2008 21:41:35

jasne ze vim gdo si... konecne ma niekto podporil ;)
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod noname » Pon 12. Jan 2009 22:53:11

Nebolo by mozne vidiet vstupny pohlad ? Nebude komin z technickej miestnosti moc precnievat nad strechou, kedze tchnicka je na kraji ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Môj projekt

Poslaťod hasak » Str 14. Jan 2009 12:06:30

takze pridavam predny pohlad a original podorysy . Vchod bude na juhovychode
Prílohy
hasak
 
Príspevky: 71
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 02. Dec 2008 22:54:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron