ako najdem napojenie na kanalizaciu

ako najdem napojenie na kanalizaciu

Poslaťod heisenberg » Str 28. Sep 2011 8:05:45

problem v skratke: k brane do dvora mala byt podla projektu potiahnute napojenie na kanalizaciu. lenze nikto nevie, ci tam skutocne je, alebo nie je, lebo viacere veci boli inak ako podla projektu, ktory sa realizoval pred 15 rokmi. povyse brany asi 5m je revizna sachta, kanalovy zberac je v hlbke 2,2metra, rura hladka 300mm. zrejme by sa dalo tam ist priemyselnou kamerou a pozriet, ci bola urobena odbocka, alebo nie - lenze kto taketo sluzby poskytuje a za kolko? kopat v brane sondu len tak na skusku je problemove, lebo v chodniku ide vela kablov, plus plyn.

ak niekto ma skusenost s takymto problemom, budem rad, ak sa ozve. dakujem
heisenberg
 




Re: ako najdem napojenie na kanalizaciu

Poslaťod WYSIWYG » Str 28. Sep 2011 9:13:46

Myslím, že najlacnejšia a najspoľahlivejšia bude tá kamera. Veď preto sa používa.
A kto a za koľko? Aby som niekomu nerobil reklamu, napíšem len, že stačí dať do Googlu kľúčové slová, napr.
krtkovanie monitorovanie kanalizácie cenník
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: ako najdem napojenie na kanalizaciu

Poslaťod kurt » Str 28. Sep 2011 9:14:22

No tak toto som doriešil asi pred 2 týždňami. Presne to isté, zakreslená odbočka, susedia čo tam bývali keď sa robila kanalizácia mi prisahali, že tam nič nie je, na vodárňach sa dušovali, že tam musí byť keď je zakreslená. Tak sme kopali sondu na dvoch miestach kde by mohla byť, nič. O týždeň sme kopali sondu tesne pri ceste, nič. Vodárne zabezpečili kameru a pozreli to, že vraj sa im niečo zdalo čo by mohla byť odbočka, ale neboli si istý. Tak sme prekopávali cestu a prípojku si urobili sami. Z vodární len prišli a zapichli koleno do zberača. Všetko ostatné sme si hradili sami. Hoci prípojka bola zakeslená a teda určite aj zaplatená. Ale však čo, tých zmrdov to nič nestálo, tak je všetko v poriadku. Takže na základe skúseností ti radím, choď na vodárne a trvaj na tom, nech ti to pozrú kamerou. Keď nemajú nech si požičajú zo susedného závodu alebo čo. Zakreslené ešte nič neznamená. Aj tak ti nedávam veľkú šancu na úspech, prípadne budú chcieť aby si to zaplatil. Je to banda neskutočná.
kurt
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Štv 17. Sep 2009 13:16:24
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: ako najdem napojenie na kanalizaciu

Poslaťod waldas82 » Str 28. Sep 2011 12:01:22

U nas (TT) ziadnu kameru nechceli vodarne poskytnut. Takze bolo nutne zavolat firmu. Cele to stalo 70€. Na ceste este zakreslili presne miesto, kde sa pripojka napaja do hlavnej vetvy.
waldas82
 
Príspevky: 43
Registrovaný: Štv 02. Apr 2009 6:50:57
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: ako najdem napojenie na kanalizaciu

Poslaťod joko » Str 28. Sep 2011 22:12:28

Čo tak vykašlať sa na rôzne sondy a hladanie. Ak je tam prípojka, tak je zazátkovaná a slepá. Za spomenuté náklady si spraviť novú prípojku, kde Ti to vyhovuje, a nemusíš všetko rozkopať. Akurát treba "vodárne" presvedčiť, že tam tá pôvodná prípojka tam nieje a preto si robíš novú. Na druhej strane ak tam skutočne je, tak ušetríš kopu problémov s ostatnými vedeniami. Mám známeho v SE, ktorý vlastní takú kameru, ale netuším kde máš stavbu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron