co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod radgid » Štv 01. Sep 2011 9:05:16

Ja som uvazoval nad Schüco s otvaranim na odtlacok prsta. Ale zrejme by som sa do domu nedostal v pripade vypadku ele :-(
radgid
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Štv 06. Máj 2010 15:02:46
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod fabka2004 » Štv 01. Sep 2011 9:21:04

radgid píše:Ja som uvazoval nad Schüco s otvaranim na odtlacok prsta. Ale zrejme by som sa do domu nedostal v pripade vypadku ele :-(


zrejme ...

urcite by ste sa dostali ... jeden zo susedov to ma a pochvaluje si to ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod boro » Str 07. Sep 2011 20:55:01

steve33 píše:Inak zamok sa da prepnut na denny rezim a kluce vtedy netreba pretoze sa dvere daju otvorit aj po zabuchnuti :drink


Čo je to za zámok? Presne toto som chcel (madlo a možnosť otvárať aj bez kľúča), ale oknári nič také nepoznajú.
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod theb » Pon 19. Sep 2011 15:46:30

Na biometricke zamky by som bol mierne opatrny a v tomto ohlade som trosku skepticky. Ak otvarat dvere na odtlacok prsta, tak sa ti moze polahky dostat clovek do domu hocikedy. Treba si uvedomit, ze kluc v tomto pripade vie najst aj vo vasom odpadkovom kosi. Nie som si celkom isty, ci tieto kvazi zariadenia iba snimaju kresbu prstu, alebo aj dalsie udaje (teplota prsta, povrch koze, velkost prsta etc.) a ked sa vam nechce zotierat odtlacky prstov z kazdeho predmetu, ktory vyhodite, popripade chytite na mieste mimo domu, tak je tu stale dost velke potencionalne riziko.

Ak uz nejaky takyto system, tak by som rozmyslal o citacke sietnice popripade jazyka (tiez unikatne pre kazdeho cloveka). Taketo som vsak zatial nevygooglil.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod bladerunner » Pon 19. Sep 2011 18:12:16

boro píše:
steve33 píše:Inak zamok sa da prepnut na denny rezim a kluce vtedy netreba pretoze sa dvere daju otvorit aj po zabuchnuti :drink


Čo je to za zámok? Presne toto som chcel (madlo a možnosť otvárať aj bez kľúča), ale oknári nič také nepoznajú.


predvčerom som to videl :shock:
na zámku je miniatúrna páčka /skôr taký posuvný prepínač/
V prvej polohe sa po zabuchnutí dvere zvonka dajú otvoriť len kľúčom /lebo je tam madlo/guľa/
v druhej polohe do nich stačí ľahko zatlačiť
celkom šikovná vychytávka
škoda, že to nemám na vchodových dverách :(
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod bladerunner » Pon 19. Sep 2011 18:19:16

theb píše:.. Ak otvarat dvere na odtlacok prsta, tak sa ti moze polahky dostat clovek do domu hocikedy. Treba si uvedomit, ze kluc v tomto pripade vie najst aj vo vasom odpadkovom kosi............................................................................................................................................zotierat odtlacky prstov z kazdeho predmetu, ktory vyhodite, popripade chytite na mieste mimo domu.....................


až taký skeptický by som nebol :|
až také jednoduché to nebude - najprv by bolo nutné zosnímať otlačok prsta a následne vyrobiť "umelý prst"
kto bude mať možnosti a technológiu /a dôvod/ toto urobiť, toho hocijaký bežný zámok / a bežné zabezpečovacie systémy/ asi nezastavia.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod MartinH » Pon 19. Sep 2011 20:07:30

Snímač by mal rozpoznať aj tep srdca, ale už si nespomínam na detaily, či sa to týka oka aj/alebo prstu.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod Pat » Pon 19. Sep 2011 20:20:14

obavam sa, ze ziskat a sfalsovat odtlacok prsta je velmi jednoduche...

http://www2.washjeff.edu/users/aholland ... index.html
http://security4dummies.wordpress.com/2 ... t-sensors/
...

na druhej strane, ked je alarm od zamku nezavisly, je to fajn na ohurovanie bezpecnosti neznalych navstev ;-)
Pat
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon 25. Jan 2010 22:03:59
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod harctom » Pon 23. Sep 2013 9:25:09

Ma niekto skusenost so zamkom GU Secury AutomaticTE t.z. s valcekovym zamkom? Potrebujem referencie,vdaka.
harctom
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Pia 20. Nov 2009 8:55:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod KoMiKo » Pon 23. Sep 2013 22:29:45

harctom píše:Ma niekto skusenost so zamkom GU Secury AutomaticTE t.z. s valcekovym zamkom? Potrebujem referencie,vdaka.

Ja mám nejaký GU Secury s A-Öffner-om, ale nie som si istý, či je to presne ten, na ktorý sa pýtaš. A určite nemám valčekový zámok. Čo ťa zaujíma?
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod KoMiKo » Pon 23. Sep 2013 22:59:56

Pat píše:obavam sa, ze ziskat a sfalsovat odtlacok prsta je velmi jednoduche...

Toto je jeden z dôvodov, prečo sa pre vyššiu bezpečnosť nepoužívajú plošné senzory (či už optické alebo kapacitné), ale používajú sa čiarové senzory, t.j. také, kde sa prst neprikladá na plochu, ale potiahne po štrbine a nezanechá odtlačok. Keď sa použije čiarový termický senzor (toto používa pre otváranie dverí napr. firma ID...OM a ja ho už mám nejakú dobu v hľadáčiku ;) ), tak by som nemal žiadnu obavu. Prekonať tento systém už chce dosť sofistikované "nástroje", to už je jednoduchšie hodiť tehlu do okna.

A ruku na srdce - koľkí z nás majú garáž v dome a garážová brána sa otvára diaľkovým ovládačom, pričom niektoré ani nemajú plávajúci kód?
Obrázok užívateľa
KoMiKo
 
Príspevky: 394
Registrovaný: Pia 10. Apr 2009 0:22:28
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 21 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod harctom » Uto 24. Sep 2013 7:48:57

KoMiKo píše:
harctom píše:Ma niekto skusenost so zamkom GU Secury AutomaticTE t.z. s valcekovym zamkom? Potrebujem referencie,vdaka.

Ja mám nejaký GU Secury s A-Öffner-om, ale nie som si istý, či je to presne ten, na ktorý sa pýtaš. A určite nemám valčekový zámok. Čo ťa zaujíma?


Tak to nieje ono, chcel som vediet skusenosti s tymto valcekovym zamkom, pritlak, funkciu denneho a nocneho rezimu a prakticke skusenosti
harctom
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Pia 20. Nov 2009 8:55:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: co ste dali z vonkajsej strany vchodovych dveri...

Poslaťod Stanci001 » Pia 31. Júl 2015 10:45:47

V prvom rade hlavne závisí na tom, čo chceš dosiahnuť. Na výber máš rôzne možnosti: madlá a kľučky rôznych tvarov.
Nie všetko sa ale hodí na všetky budovy. Ak máš napr. dom postavený v staršom štýle, dobre by mohlo pôsobiť napr.
bronzové mosadzné madlo v elegantnom štýle ako je tu xxxxxxxxxxxxxxxxxx
No pri bežnom rodinnom dome podľa mňa postačí kľučka. Ide hlavne o to, čo sa hodí z dizajnérskeho hľadiska
aj praktického hľadiska.


emkac: vyhodeny komercny link
Stanci001
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia 31. Júl 2015 10:38:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron