Skladba stropu v montovanom bungalove

Skladba stropu v montovanom bungalove

Poslaťod Keso » Pon 22. Aug 2011 17:47:17

Zdravim,

prave riesime dilemu co s nasim stropom v montovanom dome. Situacia je nasledovna:
1. krov je z prehradovych vaznikov
2. ako izolacia je pouzity climatizer ktory je fukany na parozabranu. Parozabrana je prichytena stropnymi latami medzi jednotivymi vaznikmi.
3. strop zdnu miestnosti bude ukonceny sadrokartonom.

Moja otazka je nasledovna. Pri tejto konstrukcii je medzi stopnym sadrokartonom(ktory konci na prieckach) a parozabranou asi 5cm priestor. Tento priestor je ponad cely dom. Nie je oddeleny prieckami. Ja mam obavu, ci to nebude posobit ako nejaka ozvucnica pre zvuk (napr. ruch kuchyne bude pocut az uplne dozadu do spalne). Ja viem ze vazniky nemozu byt oprete o priecky a prehybaju sa aj 2cm, len v povodnom rieseni to bolo cele zafukane izolaciou a nebola tam ta medzera.

Skusil som nakreslit nacrtok, mozno to bude lahsie pochopitelne z toho.

Co si o tom myslite? Mali by tam byt nejake "oddelovacie prepazky" nad prieckami?
Prílohy
nakres_strop_problem.gif
nakres_strop_problem.gif (7.91 KiB) Zobrazené 2334 krát
Keso
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 05. Júl 2011 9:12:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Skladba stropu v montovanom bungalove

Poslaťod hipi » Str 24. Aug 2011 13:50:25

no ja by som ich urcite dal. zvukova neporiepustnost je urcite jedna z vlastnosti preco som siel z bytu do domu.
manzelka si vymohla, ze nemame dvere medzi dennou a nocnou castou, dnes lutujeme obaja.
Mont.bungalov138m2(vyk. plocha115m2) ,Samorin,zly tvar do L 1,8, 32cm strop, 5cm podlaha, 3skla
hipi
 
Príspevky: 167
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 2:05:07
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 12 krat

Re: Skladba stropu v montovanom bungalove

Poslaťod Keso » Str 24. Aug 2011 22:03:44

No dufam ze nedopadneme tak ako vy, lebo ja som tiez chcel jedny dvere co by oddelovali nocnu a dennu cast ale priatelka ich nechcela tak nie su.
Keso
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 05. Júl 2011 9:12:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron