Ako prichytim lexan na striesku?

Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Uto 16. Aug 2011 10:39:04

Zdar,

kedze som so strieskou pokrocil ( ako-pripojit-pristresok-ku-streche-domu-t4982.html ), mam objednany lexan ale netusim ako ho pripevnim ku strieske. Tie uchytavacie pritlacne profily mam, je jasne ze skrutkami, co mi vsak nie je jasne je, ze ako tam budem nad tym lexanom levitovat, aby som na neho nestupal a nelahal (asi by to nevydrzal), a ruky mam dost kratke na jednotlive sirky, ktorymi to bude prikryte. Medzi krokvami je rozostup cca 80 cm, cize kusy lexanu budu mat sirku cca 170 cm, 170 cm a nejakych 95 cm. V istych chvilach bude asi stacit sa natiahnut, ale po polozeni dalsieho kusu bude problem tam dociahnut (vid obrazok :) ).



Rozmyslam nad tym, ze bud si dam na lexan priecne laty, ktore nejako docasne upevnim aby sa po tom dalo chodit, alebo ze by som nad krokvami nejako oprel rebrik o strechu (ktora je par cm nad touto strieskou) a o druhy rebrik (tiez dobre kaskaderstvo). Realne to vyzera takto:



Ako to mam teda urobit, aby som sa k tomu dostal a neponicil lexan?
Miro
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat




Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod sigma » Uto 16. Aug 2011 11:47:21

jan45: Poprosim o vyjadrenie k pevnosti konstrukcie.

Ja si pod striesku spravim taku konstrukciu, co ma udrzi. Mne sa zda 80cm vela.

Jookie: Daj fotku, ked tam bude sneh.
Dve forsne 5x20x200 cm a dve tably styroduru. Teda najskor styrodur/EPS a na to forsne. S tym, ze kraj forsne musi byt na "krokve". Aky je profil tych "dosiek"?
Naposledy upravil sigma dňa Uto 16. Aug 2011 12:49:54, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Uto 16. Aug 2011 12:02:05

sigma píše:Ja si pod striesku spravim taku konstrukciu, co ma udrzi.


Problem neni v samotnej konstrukcii, ta ma unesie vpohode, problem je ze po samotnom lexane nemozem behat a potrebujem sa k nemu dostat zvrchu kvoli skrutkam, takze bud ho niecim prelozim krizom po com budem lozit aby som nepolamal lexan, alebo tam nejako budem levitovat ;) Kazdopadne samotny lexan unesie na taku sirku istu vrstvu snehu, ale ta tlaci na neho rovnomerne narozdiel od mojej nohy, ktora tlaci v jednom mieste celou vahou (alebo polkou mojej vahy ak stojim na oboch).

sigma píše:Jookie: Daj fotku, ked tam bude sneh.


No problemo, len zatial este nesnezi ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Uto 16. Aug 2011 12:24:45

Este rozmyslam, ze by ten lexan slo rozrezat na uzsie pasy, tym padom by sa dalo vzdy dosiahnut, ale takto bez rezania by to bolo vodotesnejsie. Teda miesto 3 velkych kusov by slo urobit 5 mensich kuskov, ale toto sa mi az tak ako riesenie nepaci.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod MichalV » Uto 16. Aug 2011 12:44:28

A preco davat laty priecne? Ja mam sice len 68kg a teda by som sa nebal stupit na lexan nad krokvou. Prvy a druhy kus OK a treti by som chytal tak, ze by som vysiel na striesku a chodil by som po nej v miestach krokiev (aj stupit aj opriet rukou). Chce to samozrejme opatrnost, aby clovek nezabalansoval, ale takto by to snad slo. Ked je dobra obuv a ked sa vaha rozdeli, tak by to malo udrzat. ;)
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Uto 16. Aug 2011 12:49:25

MichalV píše:A preco davat laty priecne? Ja mam sice len 68kg a teda by som sa nebal stupit na lexan nad krokvou. Prvy a druhy kus OK a treti by som chytal tak, ze by som vysiel na striesku a chodil by som po nej v miestach krokiev (aj stupit aj opriet rukou). Chce to samozrejme opatrnost, aby clovek nezabalansoval, ale takto by to snad slo. Ked je dobra obuv a ked sa vaha rozdeli, tak by to malo udrzat. ;)


Neviem ako samotny lexan znasa stupanie v miestach krokiev, ci sa nepopuci, ale zvazoval som aj tuto moznost. Len zas neviem ci sa mi bude darit presne lozit len po tom...
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod MichalV » Uto 16. Aug 2011 14:18:02

Lozenia by som sa nebal, ked si da clovek pozor, tak sa to da. Je to pomerne maly sklon a aj mala plocha. Uz neviem ako sa to bude spravat ked sa na to stupi v mieste krokvy. Ako som spomenul, ja by som sa s mojou vahou nebal :-).
Obrázok užívateľa
MichalV
 
Príspevky: 86
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 22. Júl 2010 14:26:11
Bydlisko: Hnúšťa
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Londoner » Str 17. Aug 2011 22:32:31

Pred casom som opravoval cast plochej strechy-pristresok. Je tam polozena obycajna lacna vlnovka, polozil som na to priecne OSB dosku na rozlozenie tlaku a vyslal tam svagra.Ma o nieco menej kil ako ja ;) Nic neprasklo...
you don´t have to be perfect - you just need to pretend you are..
Londoner
 
Príspevky: 153
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 19. Dec 2008 18:42:53
Bydlisko: ZM, Londyn
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 11 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Štv 18. Aug 2011 9:14:21

Nakoniec to asi rozrezeme na tie ~ 85 cm pasy, takze sa to bude vpohode montovat z boku a nebude po tom treba lozit. Ja by som skusil aj to lozenie a ine alternativne sporty ;) ale otec, ktory mi s tym pomaha, sa radsej pusti do pohodlnejsieho sposobu montaze.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jano82 » Štv 18. Aug 2011 10:05:06

Ja som vlani montoval na rodicovskom dome lexan, plocha asi 9 x 4 m, chodil som po nom v mieste krokiev a nic som neprielacil, samozrejme najskor som si to skusil na zemi.
Jano82
 
Príspevky: 177
Registrovaný: Pon 04. Okt 2010 21:11:44
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod bulko_ » Štv 18. Aug 2011 23:05:46

Netreba ho zbytocne rezat. Zalezi od hrubky a kolko ma komor. Chodenie v mieste krokiev je v pohode. Dolezitejsie je ako spekulovanie okolo montaze je po odrezani dokonale vyfukat drazky lexanu a prelepit ich.Su na to pasky. Casom ak to tam ostane tak to "sčerná" a nie je to pekne. ;)
bulko_
 
Príspevky: 199
Registrovaný: Pia 10. Dec 2010 18:17:18
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 38 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod mp1 » Sob 20. Aug 2011 9:42:22

a čo tak zmeniť postup: začať od steny a "následný" kus vsunúť pod pripevnený?
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako prichytim lexan na striesku?

Poslaťod Jookie » Sob 20. Aug 2011 13:49:49

mp1 píše:a čo tak zmeniť postup: začať od steny a "následný" kus vsunúť pod pripevnený?


Nad tym som tiez uvazoval, ale ta vrchna pritlacna lista ma pod sebou gumene tesnenie, neviem ci to pojde tam narvat. Uvidime ked sa k tomu dostaneme.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron