Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod Maxo » Ned 10. Júl 2011 20:39:13

Rad by som ozivit starsiu temu ci ukladat zamkovu dlazbu pred garazou na beton ci do strku. Semmelrock pise ze do strku, ani na obrazkoch sa mi nezda ze by to najprv vsetko betonovali. http://rehak.sk/kladenie-betonovych-dlazieb/referencie/rodinne-domy/. Kedze mam pod plochou pred garazou kanalizacne potrubia - mam obavy zo zabovania/udasania aj pri ukladani do strku aj pri ukladani na beton. V poslednej dobe vidim vela rodinnych domnov co ukladaju zamkovu na beton. ( nepisem do betonu aby bolo jasne ze na beton + jemny strk).
Prílohy
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod misso » Str 03. Aug 2011 15:38:23

Zdravím, rád by som oživil tému. Mám nasledovný problém. Chcem robiť terasu so zámkovou /betonovou dlažbou. Problém je, že terasa je vysoko cca na 2 tvárnice a neviem sa rozhodnúť, či urobiť betónovú deku, alebo len podsyp a zhutniť. Keď bez betonu, ako vyriešiť okraj, kde by bola dlažba na tvárniciach? Podľa mňa potom stred sadne inak a na tvárniciach sa to nepohne, či? Druhý prípad, ak na betón potom, ako riešiť okraje? Na kraji prilepiť dlažbu do lepidla a v strede na na jemný makadam? Ako potom odíde voda, ak je dlažba lepená po celom obvode? Má niekto nejaké rady?
misso
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 14:24:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod WYSIWYG » Štv 04. Aug 2011 9:21:54

misso píše:Ako potom odíde voda, ak je dlažba lepená po celom obvode? Má niekto nejaké rady?


Hneď mi napadlo použitie drenážnej malty, ak si dobre pamätám Baumit a Murexin ich majú v ponuke.
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod misso » Pia 05. Aug 2011 15:42:47

A má to niekto odskúšané v praxi? Lebo pri takých návalových dažďoch nemám predstavu, ako to môže fungovať. Predsa len plocha 40m2 je vcelku dosť.
misso
 
Príspevky: 19
Registrovaný: Štv 29. Okt 2009 14:24:19
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod Jookie » Pia 05. Aug 2011 15:45:56

Ja som do obrubnikov urobil dokopy 4 zarezy, cez ktore mi odteka voda pocas dazda prec. Po prvom dazdi som videl, kde na krajoch mi stoji voda a teda kde mam urobit zarezy ;)
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod emkac » Štv 11. Aug 2011 11:15:16

sigma píše:emkac: pride dazd, vymyje kamen a vtedy to niekde klesne, niekde nie. Bol som na nitrianskom kupalisku asi 2 mesiace po otvoreni, vsadse bola dlazba na makadame, voda urobila velku neplechu. Teraz je sucho, uvidis na jar.


kedze uz peknych par mesiacov preslo a lejakov bolo neurekom, prikladam foto z dnesneho dna
nastastie sa sigmove predpovede nenaplnili, dlazba je stale pekne polozena

ano, nie je to dokonale rovne ako keby som nejaku dlazbu lepil, ale je to urcite rovnako rovne, ako keby bol niekde pod tym beton
totizto ten makadam bol NAOZAJ poriadne udusany (taka nalozena tatrovka chodiaca po makadame urobi divy :mrgreen: )

akurat ten mach ma stve, ale ked zacne byt naozajstne leto, malo by to prejst
pripadne tomu pomozem chemiou :shock:
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Ako spravne polozit na terasu betonovu dlazbu (kocky)?

Poslaťod jan45 » Pia 12. Aug 2011 7:50:41

7milano7 píše:Ahojte , tiež sa práve chystám na chodníky a terasu . Bude tam tiež zámkova všade. Chcel by som vedieť koľko cm makadámu mám dať ako základ . Úvaha je 25cm zhutnený makadám na to 5cm 0,4 a na to zámkova . Bude to stačiť ?

ako pristávacia plocha pre ľahké lietadlá áno.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron