Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Poslaťod skl » Uto 07. Sep 2010 16:46:30

Som par dni pred instalaciou podl.kurenia a anhydridoveho poteru. Ten ale vraj nie je mozne spadovat, co ale potrebujem v sprch.kute. Co s tym? Dalo by sa to po preschnuti nejako rovnomerne zbrusit? Cim?
Vdaka
skl
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:20:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Poslaťod bigben » Uto 07. Sep 2010 20:47:12

Do vlhkych priestorov podľa možnosti anhydrit nedávať. Ak, tak určite použiť tekutú hydroizoláciu. Čo sa týka samotnej sprchy, tak kvôli spádu (a vlhkosti) urobiť centový poter. Asi to bude jednoduchšie ako brúsenie anhydritu.

S týmto príspevkom autora bigben súhlasil
jan45
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Poslaťod Slavo_T » Uto 07. Sep 2010 21:02:54

Predpokladam , ze ak riesis tento detail spadovania , tak sprchovy kut asi nebude ohraniceny ziadnym coklikom .
1. Jedna moznost je to vyspadovat dlazbou , ale to budes musiet davat vela lepidla na zvysnu cast kupelne .
2. Dalsia moznost co ma napada je urobit najprv celu kupelnu do roviny , potom ohranicit cast kde bude sprchac a vyliat este raz anhydrid cim by vznikol skok medzi sprchacom a zbytkom kupelne . Dlazba v kupelni by bola v rovine a s pouzitim primeraneho mnozstva lepidla a cast , ktora bola vyliata iba raz by sa dlazba vyspadovala lepidlom do podlahovej vpuste. Tu je ale otazka ci sa moze robit anhydrid v dvoch vrstvach , ci to bude drzat , ci sa to nebude odlupovat , a aka je minimalna vrstva , .....? Anhydrid som nerobil , takze k tomu sa neviem vyjadrit , nech posudia ostatni .
3. Alebo hadam by sa to malo dat aj zbrusit . Anhydrid je vlastne sadra , takze pouzit nejaky skrabak ( na ytong , lepidlo , eps,...) , ktorym by sa to nahrubo zbrusilo , a potom brusnym papierom alebo mriezkou to dohladit a urobit finalne. Pripadne vybracna bruska.

Osobne som to nikdy nerobil , su to iba uvahy a napady , co by som skusil a mozno urobil , ak by to cakalo mna .
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Poslaťod boro » Uto 07. Sep 2010 23:09:04

Slavo_T píše:Tu je ale otazka ci sa moze robit anhydrid v dvoch vrstvach , ci to bude drzat , ci sa to nebude odlupovat , a aka je minimalna vrstva , .....? Anhydrid som nerobil , takze k tomu sa neviem vyjadrit , nech posudia ostatni .


Druhá vrstva do čerstvého nie je problém (je to myslím aj odporúčanie výrobuc). T.j. v mieste prechodu do príslušnej výšky ešte pred liatím poteru uložiť "debnenie" schodu (nejaký hranol), kúpeľňu vyliať ako prvú, vyliať zvyšok domu a vrátiť sa do kúpeľne a vyliať časť mimo sprchy.


Slavo_T píše:3. Alebo hadam by sa to malo dat aj zbrusit . Anhydrid je vlastne sadra , takze pouzit nejaky skrabak ( na ytong , lepidlo , eps,...) , ktorym by sa to nahrubo zbrusilo , a potom brusnym papierom alebo mriezkou to dohladit a urobit finalne. Pripadne vybracna bruska.


V kúpeľni vyliať hrubšiu vrstvu anhydridu (o výšku spádu v sprche) a na druhý deň po vyliaťí (anhydrid je ešte celkom mäkký) vyškrabať spád.


Tiež som to chcel mať bez schodíka, ale začal som to riešiť až po vyliatí anhydridu, takže to nakoniec to skončilo malým (5 cm) schodíkom. Dnes by som asi použil druhé vyššiespomínané riešenie.
Len malá poznámka k bezschodíkovému riešeniu: v kúpeľňových štúdiách a katalógoch to vyzerá perfektne, v praxi by som sa trochu obával vytekania vody mimo sprchy (napr. keď do sprchy vylievam detskú vaničku).
boro
 
Príspevky: 916
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 07. Dec 2008 14:33:00
Dal súhlas: 71 krat
Dostal súhlas: 71 krat

Re: Ako vyspadovat podlahu s anhydridovym poterom?

Poslaťod ziletka » Pon 08. Aug 2011 14:04:10

Uz sa to riesilo aj v inej teme. Sprchac ohranicit dilataciou a vyliat tam poter o par cm nizsie. Tak to robili mne. Nebol ziadny problem.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron