Co na pochodznu povalu

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod jepeto » Pon 09. Aug 2010 20:26:56

MiroM píše:
jepeto píše:Len sa chcem ujistit, ci robim spravne pochodzi poval. Kedze mi ostali stresne laty 5cm x 5 cm tak som sa rozhodol, ze ich vyuzijem na spravenie rostu nad kliestinami. Aby som dosiahol pozadovanu vysku, tak som sa rozhodol ich dat na seba 3 ks - takto dosiahnem vysku 15 cm a taka je aj vyska vaznic. Medzi to chcem dat vatu 12 cm - to znamena ze medzi zaklopom (budem davat dosky siroke 10 cm a hrube 2,5 cm ) bude 3 cm medzera na odvetranie izolacie. Samozrejme medzi jednotlivymi doskami chcem nechat 0,5 cm medzeru. Vzdialenost medzi jednotlivymi hranolmi rostu su 58 cm (chcem zateplovat vatou 120 cm sirokou, ktoru chcem rozrezat po dlzke na polovicu a takto 60 cm vatu chcem dat do tejto 58 cm medzere.
Prikladam aj foto. Viete poradit ci je takyto postup spravny :netusim


Ok, moze byt.


MiroM
Dííííííkkkkkkkk :ano:
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod jepeto » Str 08. Sep 2010 7:03:14

otazka:
ako dlho musim nechat vyschnut drevo, aby som mohol medzi jednotlive drevenne casti krovu davat tepelnu izolaciu (vatu).

Pre upresneneie : zacal som robit rost na pochodzi poval (vid. prispevky vyssie). Kedze mi chybal material, musel som dokupit 110 m hranolu 5x5 cm. Mam ho ulozeny na dvore, natrety Hydrobitom a prekrity foliou, aby nan neprsalo uz tyzden. Na konci spetembra 2010 mi idu robit zateplenie a SDK podkrovia. Majster co mi to bude robit povedal, ze 1 mesiac v pohode staci na to, aby taky tenky hranol 5x5 cm dostatocne preschol. Vraj tej vhhkosti v nom uz nebude tolko, aby sposobila skody na izolacii. Mal pravdu :netusim Mozem uz po 5 tyzdnoch od narezania a natretia vkladat medzi taketo hranoly IZOLACIU.

Dik za odpovede.
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod jepeto » Pia 10. Sep 2010 6:40:09

jepeto píše:otazka:
ako dlho musim nechat vyschnut drevo, aby som mohol medzi jednotlive drevenne casti krovu davat tepelnu izolaciu (vatu).

Pre upresneneie : zacal som robit rost na pochodzi poval (vid. prispevky vyssie). Kedze mi chybal material, musel som dokupit 110 m hranolu 5x5 cm. Mam ho ulozeny na dvore, natrety Hydrobitom a prekrity foliou, aby nan neprsalo uz tyzden. Na konci spetembra 2010 mi idu robit zateplenie a SDK podkrovia. Majster co mi to bude robit povedal, ze 1 mesiac v pohode staci na to, aby taky tenky hranol 5x5 cm dostatocne preschol. Vraj tej vhhkosti v nom uz nebude tolko, aby sposobila skody na izolacii. Mal pravdu :netusim Mozem uz po 5 tyzdnoch od narezania a natretia vkladat medzi taketo hranoly IZOLACIU.

Dik za odpovede.


Poradi mi niekto :netusim
Obrázok užívateľa
jepeto
 
Príspevky: 363
Registrovaný: Štv 12. Mar 2009 10:36:46
Bydlisko: Uhrovec
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod koso » Pia 10. Sep 2010 8:41:22

ja som daval po asi 3 - 4 tyzdnoch a nepokladal som to za nejaky problem... - myslim ze je to uplne vpohode, pravdu povediac ani ma to nenapadlo sa takymto smerom zamyslat... mna skor trapilo ze ked som dal hranoly 10x10 (spevnoval som krov) a medzi ne vatu tak tie hranoly pocase sa vysusia a budu mat rozmer mozno aj o cm mensi a potom ta vata co tam je uz nemusi dobre priliehat po okrajoch, ale som to nakojniec zanedbal a uz sa ani nad tym nezamyslam... :-)
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod mlaco » Pon 29. Nov 2010 16:29:50

Ahojte,

ja toto planujem riesit dlazkovicou (palubovkou) na roste.

Momentalne mam nejasnost ci treba palubovku pred pokladkou impregnovat proti skodcom (predpokladam ze ano) a ci sa to smie vykonat vodourieditelnymi chemikaliami typu Krovsan/Bochemit.

Nepokruti sa tymto dlazkovica? Od vyroby vraj ma 10-12% vlhkost, tak teraz neviem ci ju tym nepokazim.

Keby som impregnoval po montazi, tak sa mozno vyduje? A zospodu uz nebude pristupna.

:?:
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod mlaco » Pon 29. Nov 2010 21:29:15

Nuz, nasiel som tuto firmu a planujem objednat prierez 22mm x 125mm. Vraj je to trieda I. 8,50 EUR/m2

http://www.tatranskyobklad.sk/

Obrázok

Iba ze by ste mi poradili lacnejsiu firmu. V Hornbachu mali triedu C za 7,20 eur/m2.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod noname » Pon 01. Aug 2011 19:20:04

Po precitani celeho vlakna sa priklanam k tej lacnej plavajucej podlahe . Paropriepustnost dosiek podla mna nesposobuju ani tak dosky samotne ako medzery medzi doskami a medzery su aj pri plavajucej. Len neviem ci najlacnejsia 7 mm hruba plavajuca sa da porovnat s 22 mm hrubou doskou co do nosnosti....Za statikom s tym behat nemienim ale ak pri doskach sa odporuca rost s okami 50x50 (max 80x80) aky potom rost na tu 7 mm plavajucu ? Uz mam toho morenia ( pri doskach ) plne zuby.
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod Dodo » Pon 01. Aug 2011 19:55:52

bezmenny, nikde nepises, ci budes mat obyvane alebo plane podkrovie.
Kazdopadne, to s tym samotnym laminom treba chapat ako zart, dufam.
Per aspera ad astra
Obrázok užívateľa
Dodo
 
Príspevky: 328
Obrázky: 15
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 23:28:40
Dal súhlas: 117 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod noname » Pon 01. Aug 2011 21:34:08

Dodo citas aspon nazov temy ak uz nie ostatne prispevky v teme ? Na ozrejmenie by stacilo si precitat prvy prispevok od Bob-a.
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod mendo » Pon 01. Aug 2011 22:22:38

Rost 50x50cm na 1" dosky je podla mna dost na husto. Ja ked som robil rost pre dalsiu vrstvu izolacie,pouzil som zvysne kliestiny kolmo na pôvodne a rozostupy som robil tak ze som si dal dosku na tie dve kliestiny a postavil som sa na to. Ak sa doska dost prehybala rozostupy som zmensil az na tolko aby to bolo pochôdzne tusim 1,5m. Rozpon klestin mam 6m, po pridanych tychto kolmo + stlpov durch cez obe kliestiny az k stitu sa to cele neskutocne spevnilo.Teraz mozem po tom skakat a nic sa ani nepohne
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod noname » Pon 01. Aug 2011 22:35:04

No, zacinam byt z toho jelen. Par prispevkov dozadu je rost 50x50 ( Jepeto) na tom dosky a ty tu skaces po doskach roste 150x150. :ano:
Ale mas pravdu najlepsie je si vyskusat prehybanie ci uz laminatky alebo dosiek. Idalna roztec rostu je ako sirka izolacie - 2cm aby sa predislo rezaniu izolacie ci nie ?
noname
 
Príspevky: 275
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 1:13:50
Bydlisko: východ
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod mendo » Uto 02. Aug 2011 7:21:56

Nebud jelen :) , ale sprav to tak aby bolo dobre a ako tebe vyhovuje. Ja ani nemam rost ale len dreva od seba 1,5m na dlzku celej povaly. Ja neplanujem poval neako zatazovat tak ten mierny prehyb dosiek nevadi. AK by si daval plavacku tak musis spravit rost dost na husto. Este sa daju pouzit OSB su pevnejsie ako plavacka, ale ja by som nic take nedaval , aj dosky budem davat zo skarami nech sa to luftuje
mendo
 
Príspevky: 813
Registrovaný: Štv 07. Máj 2009 7:55:05
Bydlisko: Trenchtown
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 36 krat

Re: Co na pochodznu povalu

Poslaťod steve33 » Uto 02. Aug 2011 8:00:49

...tak,tak. Ak nechces mat mokre mapy po strope a stenach,urob ako pise mendo.
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat




Predchádzajúci

Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron