Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Poslaťod rko » Pon 03. Aug 2009 9:36:15

Zdravim,

kde najdem v Bratislave dobry obchod na filtre na vodu (aj s poradenstvom)?

Rozmyslam ci a ako riesit filtrovanie (mestsky vodovod) vody v rodinnom dome. Rozmyslam nad dvoma filtrami jeden na mechanicke necistoty/piesok a druhu na zmakcenie vody. Ake mate skusenosti, co by ste poradili?

Dik za tipy.

rko
Naposledy upravil emkac dňa Str 05. Aug 2009 0:24:00, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
rko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 16:25:31
Bydlisko: PN
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Filtre na vodu

Poslaťod bazilka » Pon 03. Aug 2009 9:40:51

Ja mam RD s vlastnou studnou a vsetko som kupovala v HAKL v Ivanke pri Dunaji, je to hned za Metrom. Ale ja som kupovala aj ohrievac, sprchu a aj filtre. Poradili mi co a ako. Snad budu vediet poradit aj s mestskou vodou. Urcite mali aj filtre na hrubu necistotu a mali aj nejake magnety na zmäkcenie vody. Zatial som spokojna (klop - klop na drevo).
Motto: Najťažšou úlohou v živote je poznať, ktorým mostom treba prejsť a ktorý zrútiť...
Obrázok užívateľa
bazilka
 
Príspevky: 92
Obrázky: 8
Registrovaný: Sob 02. Máj 2009 21:37:34
Bydlisko: BA/SC
Dal súhlas: 22 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Filtre na vodu

Poslaťod quark » Pon 03. Aug 2009 9:42:49

ja som dal filter Honeywell a zmäkčovač EZV
v Ba som kupoval v Belumy pumpy, mali slušné ceny, ale v každom meste v každej dobrej predajni majú uvedené výrobky.
Aj u nás v Senici je min. 5 obchodov s uvedenými výrobkami/ ale len v dvoch sú slušné ceny/.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Filtre na vodu

Poslaťod rko » Pon 03. Aug 2009 15:48:33

quark píše:ja som dal filter Honeywell a zmäkčovač EZV


dik za odpoved.

honeywell som dostal aj ja odporuceny. bud nejaky so spatnym preplachom ci cim za 440 eur alebo lacnejsi za 82 eur (FK 06 - treba obcas vycistit sitko). mam pocit ze ten za 82 by mohol stacit - pokial netreba cistit sitko kazdu hodinu :-). ty mas aky?

ako si spokojny s tym zmakcovacom? ja som prave pocul, ze jedine co dobre funguje je chemicka uprava vody (cena nad 1000 eur). ze lacne riesenia (magneticke a neviem ake) nemaju dobre vysledky. tak neviem.
rko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 16:25:31
Bydlisko: PN
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Filtre na vodu

Poslaťod joko » Pon 03. Aug 2009 20:53:21

Zdravím. Dám sem zdroje, ktoré evidujem na úpravu vody.
Ak máš mestkú vodu, do filtrácie a úpravy by si mal vyberať filtre pre svoje potreby, ktoré chceš ovplyvniť. Na stránke, kde sú filtre máš všetky vložky do filtrov na rôzne úpravy, ktoré aj tak nevyužiješ, ale máš na výber.
Pri upravovaní vody na stránke taktiež najdeš takmer všetky upravovače, ktoré Česko - Slovenský trh ponúka. Zas Ty by si sa mal rozhodnúť o akú úpravu Ti ide.
Prosím neber moje rady ako nadnesené, no pri mestskej vode by som Ti zbytočne radil, že daj vodu na rozbor a podľa toho daj filtre a úpravy, lebo nemáš zaručenú stále rovnakú vodu ako v studni.
Honeywell. Nedávno som podrobne "prežúval" všetky modeli pre jedného člena fóra, a skutočne z cca 15 modelov v cenovej tolerancii 40 E - 480E si môžeš postaviť požiadavky, a podľa nich si redukčný ventil si vybrať. Máš tam redukčák, manometer, prípadne dva na prichádzajúcu a nastavenú vodu, a samozrejme mechanický filter o citlivosti do 110 mikrónov. Výber je zas na Tvojích požiadavkách. Preto nerád by som uviedol konkrétny model.
Odporúčanie odo mňa. Ak máš mestskú vodu a vlastný dom, tak na vstup daj Honeywell HS 10S - 1AA, (cca 12,5 k Sk) alebo FK 06 - 11/4AA (cca 2871 Sk), prípadne FK 74C - 1AA(cca 4908 Sk). Všetky nájdeš na stránke Honeywell aj s popisom.
A upravovač Ti ťažko poradím, no niekto chváli aj magnetické upravovače, no opravoval som aj 18 ročne pozinkové rúry, kde bol magnetický upravovač a pozink predsa prehrdzavel od kameňa, a toho kameňa bolo "plno". Chemická je však náročnejšia, no osobné skúsenosti nemám.
Je toho veľa a viem, že som ti neporadil ak iba toľko, že si stanov priority, a potom už ľahko si vyberieš. :ano:
http://www.ras.sk/index.php?page=obchod&id=voda&kat=108 , http://www.quadroflex.sk/uprava-vody-krafting , http://www.powel.sk/?content=filtre.vlozky.ef .
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Filtre na vodu

Poslaťod rko » Pon 03. Aug 2009 23:37:02

Vdaka za info. Spravim to tak, ze dam na vstup vody do domu urcite Honeywell FK 06.

Co sa tyka ostatnej upravy (tvrdost), este zvazim, ci vobec nieco riesit takto centralne. Napr. pre pracku - funguje vobec nieco taketo: http://www.empiria-shop.sk/katalog/view/T13111 ?
rko
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Štv 04. Dec 2008 16:25:31
Bydlisko: PN
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Filtre na vodu

Poslaťod quark » Uto 04. Aug 2009 11:03:22

Ja mám Honeywell FF06-1AA 1" za 55 €.
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Poslaťod mlaco » Str 27. Júl 2011 21:49:46

Ahojte,

na mestsku vodu chcem dat pre istotu do buducna 2 obaly na filtre (napr. Powel). Mojou otazkou je, ci stoji zato robit bypass, t.j. potrubie obchadzajuce filtre prerusene gulovym ventilom. V navode co som niekde videl (uz neviem kde) to odporucaju tak spravit (aby bol nepreruseny privod vody aj pri udrzbe filtrov).

Ti z vas co mate filtre, ocenili by ste takyto bypass???
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Poslaťod tienik » Str 27. Júl 2011 22:08:45

Ja mozem napisat ako to funguje u nas v rodicovskom dome. Voda iduca zo studne bezi cez 30 mikronovu vlozku do rozvodov.
Standardne nam vlozka vydrzala tak 3 mesiace a dost. Urobili sme potom bypass a dalsie dva ventily, cim pribudla moznost spetneho preplachu - takze jedna vlozka pri dobrej nalade potiahne aj par rokov.
Takze nie je to celkom na neprerusenu dodavku, skor na udrzbu v tomto pripade. Ale mylsim ze pri vodovodnej vode to zanasanie ani zdialky take nebude. Otazne je, ak sa clovek sobotu vecer zoberie cistit filter a odtrhne nadobu...potom bypass potesi :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Poslaťod mlaco » Str 27. Júl 2011 22:22:18

tienik píše: Urobili sme potom bypass a dalsie dva ventily, cim pribudla moznost spetneho preplachu


dik za nazor. Tento spetny preplach ako funguje? Cez bypas poza filtre naspet do filtra a potom kam? Cez nejaky vypustak (na gulovom ventili?) von?
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Kde kupit a ake dat filtre na vodu?

Poslaťod tienik » Str 27. Júl 2011 23:23:21

presne tak, je tam T kus a na nom zahradny ventil. Raz za cas pripojim hadicu, zavrem vtokovy ventil, otvorim bypass a potom niekolkokrat prepnem zahradny ventil systemom 0-100% otvorenia. Vzniknute razy a prud vody uvolnia vacsinu necistot a filter fachci zas jak novy.
Predavaju sa aj origo filtre z preplachom, ale mylsim ze na cenu tohoto "home made" nechytaju :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia