Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod Twister » Str 20. Júl 2011 22:16:37

Snažíme sa dať do poriadku garáž. Klasická sídlisková radová garáž. Predošlý majiteľ (ženská) sa veľmi nevenoval údržbe a pretekajúca voda narobila šarapatu vo forme olupujúceho sa a miestami popraskaného stropu. Strop je zrejme nejaký hotový prefabrikát z dôb minulých.

Betonový povrch sa olupuje najma na "rebrách" kde sa odhaľujú železné roxorové výstuhy a čiastočne je zvetralý a popraskaný aj povrch stredového dielu. Všetko vidno v prílohách.

Strecha je už zaizolovaná a do garáže nezateká. Uvažujeme , ako ošetriť tú stropnú časť.
Poopravovať najhoršie miesta natiahnutím pásikov sieťky a kléberu? Aspoň aby to spevnilo a aby sa beton neolupoval na tych popraskaných miestach. Nejak predtým ošetriť či napenetrovať?

Alebo sú na to lepšie postupy, ako to zakonzervovať a ošetriť? Iste to už ktosi riešil, keďže týchto garáží je veľa a podobný problém som už videl na viacerých garážach. Ten stredový nosník som už videl aj prevrtaný a oplechovaný, len aby to neopadávalo no to riešenie sa mi nepáči. Rád by som to nejak čo najlepšie ošetril, zakonzervoval a zabezpečil pred ďalším znehodnocovaním.

Ďakujem za akékoľvek rady či tipy
Prílohy
Twister
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 05. Jan 2010 16:48:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod jan45 » Štv 21. Júl 2011 7:24:10

oceľová výztuž do betónu sa pred uložením nechá skorodovať, zabezpečí to spojenie betónu s oceľou. tu je to už pripravené, zatrieť cementovou maltou, bez penetrácie./Predtým okefovať alebo vystriekať Wapkou.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod esde » Štv 21. Júl 2011 10:09:30

Ako jan45, ale vzhladom k rozsahu doporucujem pouzit namiesto rucnej kefy rotacnu hrubu kefu vo flexe.
"Obrat" vystuz ale aj plochy od nesudrzneho betonu az na zdrave jadro a dosledne obalit napr. lepidlom (po slovesky: kleber). Pouziva jemnejsi piesok.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod Twister » Štv 21. Júl 2011 12:53:53

dík za reakcie.

Takže obrať nesúdržné popraskané miesta a obaliť. Nevadí, že bude napríklad z kleberu hrubšia vrstva, aby som "vymodeloval" opať tie rebrá okolo výstuží? Nebude praskať kleber vo vrstve povedzme 10mm?

Prípadne, že by sa to ešte preložilo pásikom sieťky čo sa dáva pod kleber a zahladilo kleberom.

Tak isto vidim pozdlžne puklinky v tom stredovom "nosníku" čo je na foto, ale tam zrejme neoberem nič. To sú iba pozdlžne praskliny zospodu v tom nosníku. Tam možno iba očistit kefou, natrieť poriadne kleberom a pripadne po dlžke toho nosníku zapracovať pás sieťky hlavne preto, aby sa ani časom nič neodelovalo zo stropu a nepadalo na auto.
Ach jo, roztrhol by som tu ženskú zanedbať takto fajnú garáž.

Viete akým sposobom su robené tieto prefabrikované alebo aké strechy to sú? Nehrozí, že sa to v takomto stave nejak rozsype a spadne mi to na hlavu? Zrejme tam sú zaliate aj nejaké poriadnejsie výstuže čo by to mali držať pohromade, nie?

Dík
Twister
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 05. Jan 2010 16:48:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod jan45 » Štv 21. Júl 2011 16:21:02

pre esde: s tou kefou súhlasím, ale som konzervatívny, neviem aký kléber použije, ak bude obsahovať akrylát{určite}, podporí koróziu výztuže. cement. postrek bez piesku je tam preto aby sa kyslé prostredie skorodovanej výztuže neutralizovalo. Čo dá navrch, to je iné kafé. Ak kleber tak v niekoľkých vrstvách, lebo to bude dlho tvrdnúť .A ak sa bojí, že to spadne, stačí priečne lešenárska trubka pod strop {lepšie I10}, osadiť do steny, a vykajlovať.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod esde » Štv 21. Júl 2011 19:35:33

Ak bude potrebna hrubsia vrstva tak urcite na viackrat a ani tie kusky sietky tomu neublizia.Suhlasim s jan45 to lepidlo naozaj echt cementove.
Ono tych poruch je tam tolko ze po spraveni vsetkych miest okolo vystuze ak tak by bolo vhodne "omietnut" to tenkou vrstvou lepidla a sietkou. T.j. to iste co sa robi na zatepleni. Aby vysledny povrch bol jednoliaty.

BTW pri omietani nepouzivat v sucasnosti oblubeny postup, kedy sa omietka(lepidlo) "nacapka" na stenu ale poctivo to vsetko doslova vtlacit do povrchu, pri hladeni pod ostrym uhlom tlacit na povrch.
Len tak sa podari lepidlo vtlacit do vacsiny vacsich porov v povrchu. Ale to uz "majstri" nepouzivaju, bolia z toho ruky.
esde
 
Príspevky: 1226
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 18:33:16
Dal súhlas: 49 krat
Dostal súhlas: 162 krat

Re: Rekonštrukcia poškodeného stropu garáže

Poslaťod Twister » Pia 22. Júl 2011 13:43:00

Ďakujem pekne za reakcie
Twister
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Uto 05. Jan 2010 16:48:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Strecha, podkrovie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron