sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod mario » Ned 23. Nov 2008 16:03:18

Zdravim vsetkych odbornikov. Vcera sa mi v kupelni objavil mokry flak na plafone/kupelna je situovana v podkrovi, plafon je sikmy, sadrokarton/. Avsak ked som sa osprchoval, vznikli dalsie vlhke miesta vyslovene na niektorych miestach tahajuc sa zarovno s listou, na ktory je sadrokarton upevneny, aj na miestach srobov, ktorymi je upevneny. Dnes rano boli flaky aj na ostatnych ale len sikmych plafonoch v podkrovnych izbach takze bol som na streche, teda v priestore medzi strechou a plafonom.. avsak tam kde je strecha sikma sa neda ktovieako dostat, jedine tak s rukou..miesta boli suche ale vsimol som si ze isover medzi krokvami nedolieha uplne na krokvy niekde su medzery cca 1- 2 cm, parozabrana tam je. Je mozne ze tam je velky teplotny rozdiel, vznika kondenzovana voda a sadrokarton tu vodu pohlcuje??? Ale aj napriek tomu ze tam je parozabrana? Ja tomu nejak nerozumiem. Mam len 15cm isover co mi povedali ze je velmi malo..pomohlo by keby som tam natiahol este aspon 10-15 cm isover? Vyriesilo by sa tym nieco?.. Nuz fachmani, skuste mi prosim poradit, ze co to je a ako by som to mohol odstranit... dakkujem P.S.: tomas g- dakujem za info
mario
 




Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod tomas g » Ned 23. Nov 2008 21:28:34

Rado sa stalo, ale asi by to chcelo nejaku fotku konstrukcie, ak nie obhliadku.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod MiroM » Ned 23. Nov 2008 23:08:46

Takmer so 100% urcitostou ti poviem, ze rosny bod si posunul az pod SDK. Teda ziadne dierky v parozabrane. Svoje sparvili samozrejme uboha hrubka izolacie, jej nekvalitne osadenie. To si si osadzal sam, alebo dajaki "majstri"? Medzery sa mali dokladne vypchat.
Odporucanie: zvysit hrubku izolacie, len si to neviem prakticky predstavit. Kam by si ju dal? Nad krokvy? alebo chces rozobart SDK a posunut celu konstrukciu?
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod bzucoo » Pon 24. Nov 2008 9:11:08

Ako pise Miro. Mal som moznost sledovat v podkrovi situaciu, nakolko som mal hotovu izolaciu a parozabranu. Sadros som daval az teraz cez vikend. Pokial isover nie je natesno medzi krokvami, chlad a studeny vzduch ma pristup cez tuto medzeru az po PAROZABRANU. Tu sa zase z vnutornej strany dostane sice teplejsi vzduch, ale s ovela vacsim mnozstvom vlhkosti a prave ta sa na parozabrane vyzraza na vodu. V miestach CD profilov je parozabrana pritlacena natesno sadrosom a prave tu a cez skrutky to potom vlhne. Zatial som kuril len v krbe, ale mam zvysenu vlhkost z dovodu malovania stien na prizemi. Vyzrazanie vody na parozabrane som spozoroval v miestach, kde krokvy prechadzaju ponad pomurnicu do vonkajsieho prostredia. Aj ked som z vnutornej strany dal maximum izolacie, tak uz na dotyk bola v tychto miestach nizsia teplota a samozrejme vyzrazana voda. Musim este zo strany exterieru natlacit do medzier medzi krokvami a kvadrami co najviac vaty. No a specificky problem je pri stresnych oknach. Este nemam radiatory pod oknami, tak mam cely ram okien vlhky (nastastie som si dal poradit a kupil GGU s polyuretánom na povrchu - videl som drevene po urcitom case posobenia vlhkosti az cierne). Inac okolo stresnych okien (hlavne na bokoch) sa tej izolacie neda dat vela - preto je potrebne dat radiator pod okno, aby sa ta vyzrazana vlhkost odparovala.

Jano
bzucoo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 8:46:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod mario » Pon 24. Nov 2008 9:19:44

Vdaka chalani za odpoved, pomaly tomu zacinam rozumiet...Ja teda neviem ale riesit by som to vedel asi tak ze tam kde sa dalsia vrstva izolacie nezmesti-na sikminach aspon nejakym sposobom vyplnit vatou ti medzery...ALE AKO, ked sa tam sotva rukou dostanem??? napichnem na palicku a vtlacim? :mrgreen: A na rovnej casti by som to vedel poukladat...ked sa tam zmeestim ja zmesti sa aj vata
mario
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:11:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod tomas g » Pon 24. Nov 2008 13:54:44

Uf Mario, tak to budes mat tazkeeeeee. Inac ja som daval tepelnu izolaciu do kriza aj nad krokvy aj pod krokvy, ale k tomu sa asi uz tazko dostanes.....
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod mario » Pon 24. Nov 2008 16:12:56

nuz Tomas, za chyby sa plati...mal somto zverit odbornikovi a nie tlupe tupcov s IQ recyklovaneho papiera... nuz ale co uz, za chyby sa plati a zivot ide dalej takze mam 3 moznosti: dat dole sadros a spravit nanovo 2.ist hore a napchat vatu vsade kde sa len vojde, 3. alebo kaslat na to a konat az ked sa sadros uplne znici.. momentalne su steny uz suche ale v podstate sa to moze prejavit hockedy.. asi zavisi od vlhkosti v izbe a potom od teploty vonku...ci nie? :roll: ...
mario
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 9:11:00
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod bzucoo » Uto 25. Nov 2008 7:50:22

Robil som aj ja chyby, lebo skoro vsetko na stavbe si robim sam (natrafit na dobreho odbornika za dobru cenu v realnom case je nonsens). Na zaklade vlastnej skusenosti je lepsie obetovat cas a sadros dat dole, vsetko spravit poriadne a znova nahodit sadros. Budes mat sice vacsie naklady, ale pokojnejsi spanok. Nechat to vsetko tak je len casovana bomba, ktora ked buchne ta bude stat ovela ovela viac (teraz mas vsetko prazdne, dobry pristup - predstav si ze uz to mas zariadene nabytkom, podlahy....)

Jano
bzucoo
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pon 24. Nov 2008 8:46:44
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: sadrokarton versus kupelna versus vlhkost

Poslaťod _MB » Uto 25. Nov 2008 19:50:02

Dal by som to cele dole. Akekolvek ine riesenie by len bola naplast a skor ci neskor by sa to cele prejavilo znovu. Ak sfusovali toto, bude sfusovana aj parozabrana a jej parotesnost nebude ucinna. Minimalne v tej kupelni, ak nie v celom podkrovi. Mozno by sa dala nafukat este fukana izolacia ale to by bolo len polovicne riesenie.
There are 10 types of people. Those who understand binary and those, who don't.
_MB
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 12:40:14
Bydlisko: PK
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia