Daň zo stavebných pozemkov

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod lj. » Sob 10. Jan 2009 22:27:39

emkac píše:Sorry, sekol som sa. Nie 40K, ale 22K. Neviem co ma to napadlo.
A nezaplatil som to, podal som odvolanie. A zatial cakam.

A este k ornej pode. Ked hovorime o Chorvatskom Grobe (co hovorime, vid otazku od Micha), tak tu je vsetka poda orna. A musi sa vynat.

Inac podla mna sa pripojky nestavaju na stavebnom pozemku, mozu sa kdekolvek. Cize vynima sa iba poda pod domom.


Vynima sa pod domom, orna poda - suhlas.
Ja ked som podaval danove, teta si pozrela dokladne stavebne povolenie cast parcely, na ktorych sa stavia a mal som tam aj parcelu kde je cesta (kvoli pripojke) - za nu som sice neplatil, ale verim, ze ak by tam bola moja zahrada pokrcila by plecami, ze zial bohu aj to bude za "stavebny pozemok".
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod Mich » Sob 10. Jan 2009 23:20:49

A kedy sa stava stavebné povolenie právoplatným?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod emkac » Sob 10. Jan 2009 23:25:16

Mich píše:A kedy sa stava stavebné povolenie právoplatným?


Ked nadobudne pravoplatnost. :D
Takto, ked zaziadas o povolenie a mas vsetko co mas mat, tak ti rovno do ruky daju papier so stavebnym povolenim s datumom nadobudnutia pravoplatnosti. Ja som to mal myslim 1 alebo 2 dni po tom, ako bolo stavebne povolenie schvalene.
Co konkretne si sledoval tou otazkou?
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod lj. » Sob 10. Jan 2009 23:39:27

emkac píše:
Mich píše:A kedy sa stava stavebné povolenie právoplatným?


Ked nadobudne pravoplatnost. :D
Takto, ked zaziadas o povolenie a mas vsetko co mas mat, tak ti rovno do ruky daju papier so stavebnym povolenim s datumom nadobudnutia pravoplatnosti. Ja som to mal myslim 1 alebo 2 dni po tom, ako bolo stavebne povolenie schvalene.
Co konkretne si sledoval tou otazkou?


Ja myslim, ze sa ide odvolat kvoli dani,
Myslim, ze 15dni pokial sa nik neodvola, ja som pre urychlenie pozbieral podpisy a mal som to.
Nove GPcko stoji v nas 5.000,-Sk, ale ak sa bude stavat viac rokov oplati sa.
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod kaja » Ned 11. Jan 2009 10:52:45

proti ozonovej vrstve...treba citat vsetky riadky,kazdy treti nestaci...
jednoznacne najlepsie je stavat bez SP,ked este nemas alebo mas normalnych susedov tak ti nic nehrozi,max 200 pokuta...ja som sa napojil na vodu black a za 4 dni som tam mal picina z obce...cize mam spickovych susedov...
moje prislovie je "kto do teba kamenom ty do neho AK-47",takze vypalenu dan si v priebehu par rokov vypalim nazad...podla mojho VZN...
kaja
 
Príspevky: 92
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 16:15:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod Mich » Ned 11. Jan 2009 11:05:44

emkac píše:
Mich píše:A kedy sa stava stavebné povolenie právoplatným?


Ked nadobudne pravoplatnost. :D
Takto, ked zaziadas o povolenie a mas vsetko co mas mat, tak ti rovno do ruky daju papier so stavebnym povolenim s datumom nadobudnutia pravoplatnosti. Ja som to mal myslim 1 alebo 2 dni po tom, ako bolo stavebne povolenie schvalene.
Co konkretne si sledoval tou otazkou?


No dostal som stavebne povolenie postou. Je na nom napisane ze sa da do 15 dni odvolat. Takze este nebolo pravoplatne. Asi si treba nechat vyznacit nan pravoplatnost. AK pojdem teraz na urad aky datum praqvoplatnosti mi nan vyznacia?
Dvojpod. dom 150 m2,Ytong 30+20 EPS,v streche 38 cm,21 EPS v podl.,len podlahovka 2 rozd., trojsklo.
Mich
 
Príspevky: 329
Registrovaný: Pon 01. Dec 2008 0:07:44
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod emkac » Ned 11. Jan 2009 13:49:53

Aha, to ma nenapadlo ze je aj tento klasicky postup. Ja som si vybavoval povolenie sam, tlacil som na to, necakal. Cize u mna to bolo tak, ze hned ako bolo vydane (stale som tam volal, ci uz je) som tam isiel a podpisal, ze s neodvolavam.

Cize teraz musis cakat kym sa nedovolas a kym ti nepride z uradu lajstro s vyznacenou pravoplatnostou.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod ziletka » Ned 11. Jan 2009 14:27:35

emkac píše:Aha, to ma nenapadlo ze je aj tento klasicky postup. Ja som si vybavoval povolenie sam, tlacil som na to, necakal. Cize u mna to bolo tak, ze hned ako bolo vydane (stale som tam volal, ci uz je) som tam isiel a podpisal, ze s neodvolavam.

Cize teraz musis cakat kym sa nedovolas a kym ti nepride z uradu lajstro s vyznacenou pravoplatnostou.

myslim ze tam nejde iba o tvoje odvolanie, ale odvolat sa moze aj hociktory zo susedov
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod lj. » Ned 11. Jan 2009 14:34:55

ziletka píše:
emkac píše:Aha, to ma nenapadlo ze je aj tento klasicky postup. Ja som si vybavoval povolenie sam, tlacil som na to, necakal. Cize u mna to bolo tak, ze hned ako bolo vydane (stale som tam volal, ci uz je) som tam isiel a podpisal, ze s neodvolavam.

Cize teraz musis cakat kym sa nedovolas a kym ti nepride z uradu lajstro s vyznacenou pravoplatnostou.

myslim ze tam nejde iba o tvoje odvolanie, ale odvolat sa moze aj hociktory zo susedov


konkrene ti ludia ktori su pisani na konci stavebneho povonia (projektant, stavebny dozor atd..), ja som mal aj suseda ktori tam nebol spomenuty, neviem ci by sa mohol odvolat
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod emkac » Ned 11. Jan 2009 20:55:29

Stavebne povolenie ma datum 2.10., pravoplatnost nadobudlo 3.10.
Samozrejme ze som prisiel aj s vyjadreniami od susedov, ze sa neodvolavaju.
Zvysni ludia z povolenia boli nezaujimavi.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod joko » Ned 11. Jan 2009 22:29:29

lj. píše:
joko píše:Všetko záleží na miestne príslušnom úrade. Mám nehnuteľnosť v Ba Vidiek - okolie. 407m2, 27m zastavaná plocha, de júre Záhradkárska osada SZZ. Stavba kolaudovaná v 10/2008. Daň z nehnuteľnosti, vrátane zastavanej plochy 146.- Sk, podľa výmeru z 02/2007. Tak kde je pravda. Kde je hranica nenažranosti. Na výmere jasne definované sadzba za záhradu a sadzba za stavbu. ;) Neprepokladám, že po kolaudácii sa to neúnosne zvýši.


No dost podstatny detail je Ba vidiek - okolie. tak tetuska prizmurila oci. Ale v meste kde maju na urade x ludi len na DzN na to zabudni. Pravda je v zakone kde sa pise o celej parcele ako o stavebnom pozemku.


Nemusela vôbec žmúrkať. Pozemok v Jabloňovom (25km z domu Ba) priamo na hrane Malých Karpát. Riešené bolo ako písal Miro Ke, zvlášť parcela záhrada 379m2 (85.-Sk), zvlášť zastavaná plocha 27m2 (60.-Sk). Sadzbu schválilo obecné zastupiteľstvo, a platí pre všetkých v obci. Kľudne si to over. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod lj. » Ned 11. Jan 2009 23:22:33

joko píše:Nemusela vôbec žmúrkať. Pozemok v Jabloňovom (25km z domu Ba) priamo na hrane Malých Karpát. Riešené bolo ako písal Miro Ke, zvlášť parcela záhrada 379m2 (85.-Sk), zvlášť zastavaná plocha 27m2 (60.-Sk). Sadzbu schválilo obecné zastupiteľstvo, a platí pre všetkých v obci. Kľudne si to over. ;)


27m2 dom? Neporieram, ze obce nemusia vyberat dan ak nechcu. Tu sa skor jednalo o tie "lakomsie" obce ktore uz aj tak pytaju vela, tam VZN o znizeni nenajdes. 2Sk za meter je jedno ci platim za parcelu, alebo zastavanu plochu...
lj.
 
Príspevky: 141
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:16:50
Bydlisko: KE
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Daň zo stavebných pozemkov

Poslaťod joko » Ned 11. Jan 2009 23:44:44

Je to murovaná záhradná chata. 15+27+27. Pre dvoch s obrovskou rezervou na weekendy. ;)
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Predchádzajúci

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron