Projekt Esprit Mini

Projekt Esprit Mini

Poslaťod MartinkaI » Pia 01. Apr 2011 23:00:28

Ahojte,

momentalne sa chystame stavat a vybrali sme projekt http://www.apex-arch.sk/rodinne-domy-projekty/154.html

Vstup na pozemok mame z vychodu, takze orientacia by mala byt OK. Velmi sa nam paci celkovy vzhlad a dispozicne riesenie domu (mozno az na tie dlhe chodby na oboch poschodiach). Ale kedze je to nas prvy dom, ocenili by sme nejake rady, postrehy, pripadne nejake potencialne rizika.

Vopred dakujeme
MartinkaI
 




Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod embe » Ned 03. Apr 2011 21:32:53

Ahoj,

garaz sucastou domu ale bez prechodu do domu - uplny nezmysel tym padom podla mojho nazoru, uz len kvoli tomu by som do tohto projektu nesiel.
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod Martinka I » Ned 03. Apr 2011 21:52:41

Dakujem za podnet, citala som vo viacerych diskusiach nazor, ze garaz by nemala byt sucastou domu. Mne sa takyto projekt ale zda kompaktnejsi a lepsie umiestnitelny na pozemok (plus pod pristresok sa da umiestnit druhe auto). Alebo je iny dovod, preco riesit garaz mimo domu?

Co sa tyka prepojenia domu a garaze, architektonicky by to nebol problem. Ale vraj to moze byt problem pri kolaudacii domu, kvoli poziarno-bezpecnostnym predpisom. Mate niekto s tymto prakticke skusenosti?

Vdaka
Martinka I
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 01. Apr 2011 22:48:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod MartinH » Ned 03. Apr 2011 22:12:02

Martinka I píše:Co sa tyka prepojenia domu a garaze, architektonicky by to nebol problem. Ale vraj to moze byt problem pri kolaudacii domu, kvoli poziarno-bezpecnostnym predpisom. Mate niekto s tymto prakticke skusenosti?


Ja mam garaz v dome, bola to moja podmienka. Mam poziarnotechnicky projekt ako sucast schvalenej projektovej dokumentacie, na ktoru bolo vydane stavebne povolenie. Garaz je samostatny poziarny usek a musim ju oddelit dverami s 30minutovou odolnostou. Cize da sa to.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod embe » Ned 03. Apr 2011 22:13:44

Dat drahocenny priestor v dome autu namiesto ludom (detom) je podla mna blbost. Ja zatial v dome nebyvam ale myslim si, ze garaz bude skor skladisko ako miesto na parkovanie auta. To t tu potvrdia viaceri. Dalsia vec je ze garaz bues musiet tiez zateplit, kedze je sucastou domu....zbytocne sa to predrazuje. Ja som isiel do individualneho projektu a som rad - nemusim sa prisposobovat niecomu, co sa nehodi na moj pozemok. Odporucam aj vam ;)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod ziletka » Pon 04. Apr 2011 9:19:38

kazdy mame na to iny pohlad.
Ja som si tiez dal garaz ako sucast domu a som rad. Je mi jasne ze s tym je spojenych vela problemov ale na kazdy problem existuje riesenie.
Vyhody netreba popisovat. kazdy kto chce garaz v dome vie preco.
Ci sa bude garaz vyuzivat na parkovanie auta alebo ako skladisko je len tvoja vec. o tom rozhodujes len ty sam. Ja ju planujem vyuzivat na parkovanie auta, budem tam mat malu dielnu, vodarne, rozvadzac pre exterier... Mam tam el. branu takze to nestroskota na tom ze sa mi ju nebude chciet otvarat (ako tomu byva v niektorych pripadoch).
Keby som mal garaz oddelenu tak by som sa vyhol vela problemom ale nebol by som s takym riesenim spokojny.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasili - 3
embe, k+k, MartinH
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod juraj33 » Pon 20. Jún 2011 11:54:04

Ahoj Martinka I,
chcem sa opytat, ci ste sa teda rozhodli pre ten Esprit Mini, ak ano ci, uz stavbu realizujete.
Nam sa ten domcek tiez velmi paci a vyzera to tak,ze sa pren aj rozhodneme, s mensimi zmenami.
juraj33
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 20. Jún 2011 8:49:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod juraj33 » Štv 23. Jún 2011 8:17:39

Nevie nahodou niekto, kto ten Esprit Mini stavia?
Martinka I nejak neodpoveda..
juraj33
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pon 20. Jún 2011 8:49:49
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt Esprit Mini

Poslaťod Martinka I » Ned 26. Jún 2011 11:36:12

Ahoj juraj 33, Tak zatial nestaviame, vyzera to tak, ze dame nakoniec individualny projekt, z dovodu, ze sme sa rozhodli pre kopcovity pozemok. Inak mini esprit je super, mali sme navrh na upravy prizemia, a splnilo by to nase predstavy...ale nakniec pojdeme do inividualneho projektu. Martina.
Martinka I
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 01. Apr 2011 22:48:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron