Individuálny projekt (Luboš)

Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod lubo » Ned 19. Jún 2011 20:57:52

Mám pozemok 16 x 67 m. Zvažujem stavbu jednoduchého bungalovu, ale nevyhovuje mi žiadny katalógový projekt. Nakoniec som si z internetu stiahol jeden pôdorys (neviem už odkiaľ :( ) a mierne som ho upravil.

Zaujímali by ma názory naň, a tiež, či je vhodný na orientáciu svetových strán a pod.
Krb môže byť vynechaný, ale ak by ostal, tak len postavený komínový systém ako možná predpríprava do budúcna (plynová a elektrická kríza).
Uvažujem o 25-30 Ytong/Porfix/KM beta/Heluz 30 AKU ťežká + 20 sivý PPS, rekuperácia (aspoň rozvody - predpríprava).
Ľavý sused má dom 1,3m od plotu (bez okien). Pravý sused 3 m (na môj pozemok je okno z chodby).
Sedlová strecha - v budúcnu solárne články - aký treba sklon strechy?
Privítal by som i tip na podobný katalógový projekt (asi výjde lacnejšie). Resp. koľko by vyšiel nový projekt u projektanta?

Satelitná snímka pozemku:
Obrázok

Mapa pozemku a umiestnenie domu:
Obrázok

Pôdorys domu:
Obrázok
lubo
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 21:01:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod Botto » Ned 19. Jún 2011 22:07:31

Orientacia: u mne dobry, ale vymenil by som spalnu s izbou v hornom rohu.

Nepremyslal si ani trosku nad poschodovym domom?
Obrázok užívateľa
Botto
 
Príspevky: 26
Registrovaný: Ned 27. Feb 2011 22:53:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod embe » Ned 19. Jún 2011 22:27:48

Plusy:
- Orientacia na svetove strany super - vyuzi to!!!!
- rozvody vody blizko seba
- jednoduchy tvar
Minusy
- celkovo by som to poprehadzoval - vstup na sever, kupelnu, wc, tecnicku miestnost na zapad a tie izby na vychod.
- dlha tmava chodba, pokial nebudes mat presklenie nad dverami do coho by som ja iste nesiel

Podla mna by si mal ist individualnym projektom a nie nasilu tlacit nejaky podorys na dany pozemok. Tiez sa pridavam k otazke - nechces poschodovy radsej? Prestuduj si temy v tejto sekcii, iste ta to posunie dalej...
Ja osobne som isiel cestou individualneho a som velmi rad. Aj tu na fore su sikovny architekti, ktori ti iste pomozu a poradia
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod lubo » Ned 19. Jún 2011 22:43:45

Botto píše:Nepremyslal si ani trosku nad poschodovym domom?


Skôr mi v hlave vŕta dvojdom. Boli by to vlastne dva samostatne bungalovy na sebe. A schody na poschodie by mohli byť nejaké vonkajšie železné.
Niečo takéto z obrázku.
Obrázok

Inak čo sa týka poschodových domov, nejak nedôverujem šikmým stenám, v ktorých je izolácia. Skôr inklinujem k pevnej rovnej streche a až na nej sedlová strecha.
lubo
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 21:01:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod dan501 » Pon 20. Jún 2011 14:20:21

takyto dvojdom je pekny, ale ma niekolko nevýhod
Neda sa zapisať do katastra ako samostatny byt jedno poschodie a druhe poschodie ale iba podielovo 1/2 a 1/2
- nedajú ti hypoteku iba na jednučasť
- jedno súpisne čislo, trochu problem pre teba v pripade exekúcii druhého vlastníka
- pri každej orave alebo úprave budeš potrebovať súhlas druhého vlastníka
dan501
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv 27. Máj 2010 13:07:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod lubo » Pon 20. Jún 2011 16:54:54

dan501 píše:Neda sa zapisať do katastra ako samostatny byt jedno poschodie a druhe poschodie ale iba podielovo 1/2 a 1/2

Táto informácia ma prekvapila. Však oba bungalovy (prízemie i poschodie) by boli samostatné. Na poschodie by viedlo externé schodište (ak to umožňujú naše normy) - viď obrázky v prílohe. Externé preto, aby som nemusel zväčšovať pôdorys, základy, zateplovanie a pod. Aj tak u nás sneží len pár krát do roka.

Vyjadrenie mesta k funkčnému využitiu pozemkov bolo: Z hľadiska priestorového usporiadania je v predmetnej lokalite stanovená zástavba uličná kompaktná do 6 NP.
Takže lokalita je určená až na 6 poschodí (prepokladám bytov), aj keď susedia majú len prízemné bungalovy. Alebo je na to nejaká norma/predpis?
Prílohy
2007062537uzex.jpg
2007062537uzex.jpg (16.79 KiB) Zobrazené 3156 krát
lubo
 
Príspevky: 39
Registrovaný: Štv 26. Mar 2009 21:01:03
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod pidik » Pon 20. Jún 2011 17:15:43

Pokial ide o zapis do katastra, tak znama take nieco vybavovala - islo o dvojdom podobneho typu a kvoli hypoteke chcela oddelit uplne domacnosti s tym, ze kazda by mala svoje supis cislo, LV a pod. , ale nakoniec to stroskotalo na nesuhlase jednej casti dvojdomu. Ale co vravela, tak prakticky to islo urobit.
Avsak v takomto type dvojdomu vidim jednu hlavnu nevyhodu - je velmi tazko predajny. Velke domy sa tazsie predavaju ako mensie, a pokial ide o dvojdom, tak tu vidim same problemy.
Povodny podorys, co si tu hodil nebol zly, ale podla mna tiez nebol uplne idealny na tvoj typ pozemku. Urcite by bolo treba ho trochu prerobit. Mne by tam skor pasovalo Lko, sice nie je take tvarovo jednoduche ako obdlznik, ale mohlo by trosku vyvazit skutocnost, ze pozemok je dlhy sliz.
pidik
 
Príspevky: 65
Registrovaný: Uto 11. Máj 2010 14:05:27
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 15 krat

Re: Individuálny projekt (Luboš)

Poslaťod PistaTT » Uto 21. Jún 2011 9:33:43

ked uz sme pri tom oddeleni vlastnictva jednotlivych bytovych jednotiek... to predsa nemoze byt problem. podobne ako je to z bytmi v bytovych domoch (tiez maju spolocne supisne cislo, spolocny pozemok...), ci?
na vlastnictve spolocneho pozemku ma potom kazdy vlastnik prislusny podiel (a nakladat s pozemkom - napr. odpredaj casti pozemku, vybudovanie dalsej stavby (napr. garaze) - je potom mozne iba po dohode vlastnikov) a kazdy byt ma jednoznacneho vlastnika(ov).
potom sa da s kazdym bytom nakladat samostatne - rucenie na hypoteku, predaj bytu... urcite musi byt sposob ako toto osetrit.
skusil by som sa popytat na katastri co treba spravit aby takto postavene 2 bytove jednotky boli evidovane zvlast.
PistaTT
 
Príspevky: 143
Registrovaný: Štv 15. Jan 2009 21:46:17
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 6 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron