Prve malovanie

Re: Prve malovanie

Poslaťod pretorianm » Str 15. Jún 2011 17:42:00

zdravim, nechcem zakladat novu temu tak len rychla otazka.
pokial rohove profily boli natrete zakladvou farbou, prekryje to primalex? (ci chyti na tu zakladovku)
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Prve malovanie

Poslaťod shebik » Ned 19. Jún 2011 14:49:18

Ahoj, dočítala som sa tu, že vápno je nevhodné, ale mňa by zaujímalo, že ako mám postupovať keď tam už základný náter vápnom mám.
Dávaný tam bol pred rokom, možno dvoma - stavba sa dosť vlečie, ale konečne sa chystám začať maľovanie. Jedná sa podkrovnú miestnosť, kde strop je obložený, takže malovať sa budú len steny.
Takže by som chcela vedieť, čo by ste odporúčali dávať na to vápno...je v hodné dávať naň najprv penetračný náter, resp. pen.náter zmiešaný s farbou?...a potom aký typ farby by ste odporúčali - nezaujíma ma konkrétne značka, ale typ (akrylová, silikónová, atď.)?...na belosti nezáleží, záleží mi hlavne na cene, aby to bolo čo možno najlacnejšie (aj keď nie príliš na úkor kvality)...

a ešte by ma zaujímala jedna vec - má niekto skúsenosti s maľovaním obrázkov na stenu?...nemyslím šablóny...chcela by som si niečo vlastnoručne namalovať, ale neviem aké farby by na to boli vhodné...asi by boli lepšie nejaké hustejšie, kde sa dajú pekne rozmiešavať odtiene...dajú sa dostať nejaké takto špecializované farby, alebo si proste treba vybrať nejaké z maliarskych farieb na stenu - mávajú nejaké aj v menších objemoch?...

Budem moc vďačná za každú radu:)
shebik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 21. Jún 2010 16:40:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod Jookie » Pon 20. Jún 2011 9:44:46

shebik píše:Ahoj, dočítala som sa tu, že vápno je nevhodné, ale mňa by zaujímalo, že ako mám postupovať keď tam už základný náter vápnom mám.
Dávaný tam bol pred rokom, možno dvoma - stavba sa dosť vlečie, ale konečne sa chystám začať maľovanie. Jedná sa podkrovnú miestnosť, kde strop je obložený, takže malovať sa budú len steny.
Takže by som chcela vedieť, čo by ste odporúčali dávať na to vápno...je v hodné dávať naň najprv penetračný náter, resp. pen.náter zmiešaný s farbou?...a potom aký typ farby by ste odporúčali - nezaujíma ma konkrétne značka, ale typ (akrylová, silikónová, atď.)?...na belosti nezáleží, záleží mi hlavne na cene, aby to bolo čo možno najlacnejšie (aj keď nie príliš na úkor kvality)...


Ja by som pozrel na tu stenu ako moc este nasiaka aj ked je 'napenetrovana' vapnom a ak este kus pije (co sa mi zda ze este bude), tak potom by som to penetroval normalnym hlbkovym penetrakom (nejaky polymer riedeny vodou), na to uz potom pojde vpohode chytat farbu daneho vyrobcu (vyrobcu penetraku). A ak by som si nebol zicher, tak by som si vyhliadol nejaku znacku farby a nasledne zavolal vyrobcovi na nejaku info linku, ake su jeho odporucania.
Obrázok užívateľa
Jookie
 
Príspevky: 860
Registrovaný: Pon 27. Apr 2009 10:46:06
Dal súhlas: 53 krat
Dostal súhlas: 61 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod theb » Pon 20. Jún 2011 15:01:06

V teme co ma momentalne stve je opisovany nejaky Maliarsky motylik. Zial ani ujo googol nepomohol. Vie mi niekto poskytnut link co to je a na co to je?
:roll:
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod shebik » Pon 20. Jún 2011 21:04:26

Jookie píše:
shebik píše:Ja by som pozrel na tu stenu ako moc este nasiaka aj ked je 'napenetrovana' vapnom a ak este kus pije (co sa mi zda ze este bude), tak potom by som to penetroval normalnym hlbkovym penetrakom (nejaky polymer riedeny vodou), na to uz potom pojde vpohode chytat farbu daneho vyrobcu (vyrobcu penetraku). A ak by som si nebol zicher, tak by som si vyhliadol nejaku znacku farby a nasledne zavolal vyrobcovi na nejaku info linku, ake su jeho odporucania.


vďaka za radu...tak som nakoniec nato dala najprv hlbkove penetrovanie od primalexu a na to primalex plus a nadherne to chytalo už po prvej vrstve, druhú sme dali "pre istotu"...na časti jednej steny nebol dokončený náter vápnom, dali sme to teda rovno na omietku a chytilo to super aj tam :)
shebik
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 21. Jún 2010 16:40:34
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod martin.melisek » Ned 10. Jún 2012 17:38:27

nechcem zakladat novu temu. Ideme robit prve malovaie (uz som sa tu nieco pytal aj o farebnom malovani) ale otazka znie: V buducnosti chceme obložit jednu interierovu stenu kamenom, avšak stahovat sa budeme onedlho, tak by sme ju dočasne namalovali na bielo??? moze sa potom obklad lepit na omalovanu stenu??? alebo to bude treba zoskrabat?? dakujem
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod ziletka » Pon 11. Jún 2012 7:21:07

ak bude farba dobre drzat tak zoskrabat nebude treba, ale kazdopadne ju potom napenetruj. Kamarat spravil to iste co ty ale nenapenetroval a pomalicky mu jednotlive kusky odpadavali.
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod Maxo » Štv 07. Feb 2013 13:47:26

Tak aky farebny Primalex ? Plus ? Inspiro ? Fortissimo ? Farebne steny davam len do detskych a do spalne. Tak som nachylny na strednu triedu - Inspiro ... Boli ste s nim spokojni ?
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod WYSIWYG » Štv 07. Feb 2013 15:20:19

Maxo píše:Tak aky farebny Primalex ? Plus ? Inspiro ? Fortissimo ? Farebne steny davam len do detskych a do spalne. Tak som nachylny na strednu triedu - Inspiro ... Boli ste s nim spokojni ?


Pouzival som aj Plus aj Fortissimo.
Plus do izieb, Fortissimo (umyvatelnost) do kuchyne.
Ked som po 3,5 roku isiel nieco opravovat v detskej izbe povodnou, odlozenou farbou, rozdiel bol viditelny, nie vsak vyrazne. Oprava vsak bola viac-menej bodova.
Oprava Fortissima po 3.5 roku bez problemov. Fortissimo som neriedil, Plus ano. Cize dalsi stupen volnosti.
A subjektivne lepsie sa mi robilo s Plusom. Ked zapocitam aj umyvanie, parva. Umyt Fortissimo z miest, kde nema byt je celkom drina :-)
Laudatus...!
Obrázok užívateľa
WYSIWYG
 
Príspevky: 303
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 15:48:40
Bydlisko: Bratislavské humná
Dal súhlas: 138 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Prve malovanie

Poslaťod _luky_ » Pia 08. Feb 2013 9:08:13

shebik píše:...
a ešte by ma zaujímala jedna vec - má niekto skúsenosti s maľovaním obrázkov na stenu?...nemyslím šablóny...chcela by som si niečo vlastnoručne namalovať, ale neviem aké farby by na to boli vhodné...asi by boli lepšie nejaké hustejšie, kde sa dajú pekne rozmiešavať odtiene...dajú sa dostať nejaké takto špecializované farby, alebo si proste treba vybrať nejaké z maliarskych farieb na stenu - mávajú nejaké aj v menších objemoch?...

Budem moc vďačná za každú radu:)

V oddílové klubovně jsme tohle dělali normálníma malířskýma barvama. Tedy v obchodě mají vedle bílých barev ještě barevné lahvičky, kterýma se dají malířské barvy tónovat. Lze tím malovat i bez přidání bílé barvy, lze navzájem míchat a prodává se to v relativně malých lahvích.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron