Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

na Vašom novom fóre

Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Uto 14. Jún 2011 14:19:16

Pamatate sa este na diskusiu o fuseroch? Ako viaceri z Vas chceli, aby take nieco bolo u nas na fore a ludia by tam vyjadrovali nespokojnost s firmami?
Ak nie, tak na pripomenutie: rubrika-o-fuseroch-a-odrbavacoch-t3743.html
Okrem ineho tam zaznel nazor, ze ludi maju pravo sa vyjadrit a pod.

Vsetko je to pekne. Kym nepride realita.

Vkladam sem v plnom zneni mail, ktory bol odkonzultovany pravnikom a ktory odisiel dnes jednej spolocnosti.

---------------------------
Dobry den,

dovolte, aby sme reagovali na Vas mail s oznacenim „Predzalobna vyzva“.

V prvom rade by sme chceli vyslovit polutovanie, ze vobec k tejto situacii prislo, a ze vobec povazujete nase stavebne forum za to, ktore podla Vas podporuje metody konkurencneho boja a ohovarania formou anonymnych prispevkov. Nase forum sa totiz snazilo vzdy byt nestranne a nikdy sa nevyjadrovalo a nezasahovalo do odbornych diskusii. Sme iba spravcami, pricom obsah a nazory pisu samotni prispievatelia, ktori za ne nesu plnu zodpovednost.

Priznam sa, ze povodne sme vobec nechceli ziaden zasah do danej diskusie spravit. Jednako nazory v danej diskusii su vyjadrenim nazoru jednotlivych pouzivatelov a nie samotnym stavebnym forom, a rovnako nepovazujeme danu diskusiu za ziaden konkurencny boj, kedze jednotlivi prispievatelia podla nasho nazoru (na zaklade nam znamych okolnosti - IP adresy, datumy zakladania pouzivatelov) nie su navzajom prepojeni a neboli ucelovo zalozeni pre tuto diskusiu. Dovolte, aby som sem znovu vlozil cast nasej prvej reakcii na Vasu ziadost o zmazanie diskusie, kedze tato stale vystihuje nas nazor a nase presvedcenie.

„Dobry den,

zaregistrovali sme Vasu ziadost o odstranenie diskusie ohladom krytiny Mivaplast.
Zasahovanie administratorom a moderatormi do obsahu fora je vsak mozne len v pripadoch v rozpore s pravidlami, konkretne "....vulgárne, rasistické, zastrašujúce, sexuálne orientované, ani inak poburujúce príspevky......"
Vsetky zvysne prispevky vyjadruju nazor a skusenosti jednotlivych prispievatelov a ich cenzura by bola v rozpore s poslanim a pravidlami nasho fora.
V pripade zaujmu mate moznost prispiet do diskusie so svojim nazorom, pripadne ak nam ho zaslete, mozeme ho tam vlozit my.
S pozdravom
realizacny tim
oStavbe.sk“

Bohuzial vsak diskusia s pravnikom ukazala, ze existuje ista moznost, kedy by nase forum mohlo byt obvinene z toho, ze svojim konanim nepredchadzalo potencionalnym skodam. Napriek tomu nas nazor je, ze sme svojim konanim neporusili ziadny zakon a pravdepodobnost, ze by sme pripadny sud prehrali, je velmi nizka, skoro nulova. Napriek tomu je pojem „velmi nizka“ pre nase nekomercne forum riziko, ktore neplanujeme podstupit.

Rozhodli sme sa preto, ze dana diskusia bude zcenzurovana – nazov spolocnosti Mivaplast bude odstraneny a tema bude zamknuta, aby nebolo mozne pokracovat v dalsej diskusii.

Na zaver mailu by dovolte dve poznamky:

a) pokial v buducnosti nejaky uzivatel vyjadri svoj negativny nazor s krytinou Mivaplast, budeme Vas o danej veci informovat a poziadame Vas o stanovisko. Tym si splnime povinnost predchadzania pripadnym potencionalnym skodam a danu diskusiu ponechame a nebudeme do nej robit ziadne moderatorske zasahy ani cenzuru
b) tento mail bude v plnom zneni zverejneny na nasom stavebnom fore, takze pokial mate zaujem vyjadrit sa k nemu, mozete tak urobit priamo formou diskusneho prispevku alebo zaslanim odpovede na nas email a my odpoved zverejnime za Vas

S pozdravom
realizacny tim Ostavbe.sk

---------------------------



To len aby ste vedeli, ake veci musime riesit. A ako by to vyzeralo, keby sme nechali opravnenym alebo neopravnenym staznostiam volny priebeh.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Tazky zivot admina alebo Preco nie rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Uto 14. Jún 2011 14:31:22

este par poznamok, kedze teraz tu ludia budu mat tendenciu pisat, ze sme nemali ustupit a ze ustava a sloboda slova a pod.

a) forum vlastni fyzicka osoba... ta je ako taka plne zodpovedna za pripadne skody. A ruci za ne aj svojim majetkom.
b) aj ja a aj pravnik sme sa vyjadrili, ze my osobne by sme neustupili a diskusiu by sme nezcenzurovali. Ale to sme my, a my nenesieme zodpovednost - vid bod a).
A ruku na srdce - lahko sa radi, ked pripadny pruser znasa niekto iny. Cize ked nahodou budete chciet napisat, ako sme to mali vyriesit, skuste sa zamysliet aj nad tymto aspektom. :shock:
c) problem podla pravnika NIE JE v tom, ze by forum bolo zodpovedne za ohovaranie, poskodzovanie dobreho mena a pod. To nie, ze toto su zodpovedni prispievatelia.
Problemom je paragraf 415 obchodneho zakonnika. A na zaklade toho by mohlo byt forum zazalovane, ze nepodniklo vsetky kroky aby predislo pripadnym skodam.
Mozeme sa hrat a diskutovat, ze na zaklade ziadosti o odstranenie diskusie sme poslali mail danej firme, aby sa k problemu vyjadrila a tym sme vsetky potrebne kroky podnikli. Ako protiargument by totiz mohlo zazniet, ze sme tak urobili az po roku a pod. Skratka typicke sudne dokazovanie s nie 100% istym koncom. Rovnako ako dokazovanie usleho zisku a vzniknutych skod. A to nekomentujem stav naseho sudnictva.
d) efilip, ktory je vlastneny pravnickou firmou, tieto diskusie zo svojho portalu zmazal. (co ma sice prekvapilo, ale faktom je to, ze tam tie diskusie boli tvrdsie a agresivnejsie)

Toto vsetko sme si s adminom presli a on sa nakoniec rozhodol, tak ako sa rozhodol.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod theb » Uto 14. Jún 2011 14:45:06

Ono by nebol problem v obsahu, skor v tom dnesnom stave sudnictva a myslim si, ze je to takto lepsie, radsej ustupit, ako znasat taketo riziko, to verim.
Na druhej strane si to teraz kazdy moze spojit nazov firmy s tou "reklamou", aby nebol problem aj z toho... :drink
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Uto 14. Jún 2011 14:53:10

tato tema nie je nijako prepojena so ziadnou inou temou
akakolvek domyslavost kohokolvek je len a len jeho problem a na sude to neobstoji
vieme najst vo fore viacero tem, kde sme cenzurovali nazov firmy, cize ani na zaklade tohoto neexistuje ziadne oficialne prepojenie
tym chcem skratka povedat, ze tato tema sa moze tykat lubovolnej existujucej temy a dokonca ani to nie, tato tema sa moze tykat aj temy, ktoru sme zmazali a na fore ju uz nenajdete
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod majko » Uto 14. Jún 2011 15:33:39

Bol som isty cas moderatorom na jednom nemenovanom fore a kedze som sa pravidelne pustal do jedneho predajcu, ktory sa neustale prihlasoval pod kadejakymi kontami, len aby chvalil svoje produkty, zazil som podobnu situaciu. Zacal sa vsetkym vyhrazat sudmi a stale nieco plietol o porusovani jeho slobody slova :D. Ale kedze to bolo tak stupidne, ze to bolo az smiesne, neustupili sme :D. Kazdopadne na nieco podobne by som uz asi nemal "gule". Ale spravanie sa firmy hovori za vsetko. Drzim palec.
majko
 
Príspevky: 331
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 09. Nov 2010 17:02:49
Dal súhlas: 6 krat
Dostal súhlas: 22 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod juro_b » Str 15. Jún 2011 23:16:54

suhlasim s rozhodnutim admina.pretoze v tomto state je dost "podnikatelov",ktori si zalozia sro s minimalnym vkladom, okradaju ludi kym sa da,a potom v spolupraci so spravcami k.p. a sudcami (spravni znami na spravnom mieste) jednoducho spolocnosti zrusia,v obchodnom registri je tak firma vedena ako v likvidacii.Toto je len vseobecne konstatovanie,a nespajam ho so ziadnou firmou ani majitelmi :netusim
ku konkretnej firme: napriklad na staznosti.sme sa da tiez cosi najst a tam sa majitelia neunuvali ani s odpovedou,hm
juro_b
 
Príspevky: 420
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 23:19:19
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod roman12 » Pon 20. Jún 2011 23:09:45

Tak to nie je ani snad pravda, oni sa Vam vyhrazaju, my co mame krytinu mivaplast sme len chceli informovat ostatnych aby si na nu davali velmi velky pozor a nenaleteli panom podnikatelom na ich medove reci a ked sa ludia zacali na nu stazovat tak sa zatajovali a tvrdili, ze zaruka je na tvar a nie na farebnu stalost. Inac aj z e-filipa zmizli vsetky diskusie ohladne tej krasne blednucej krytine.
roman12
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 28. Jan 2009 2:22:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod -rq- » Uto 21. Jún 2011 11:06:43

sa priznam tiez nechapem, preco by sa na tomto fore nemohlo informovat o podvodnickych praktikach niektorych podnikatelov a roznych kazovych vyrobkoch, ktorych je na nasom trhu PP. v zmysle ustavy ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor ustnou aj pisomnou formou a pokial niekto ma negativnu skusenost, mal by mat moznost ju zverejnit. samozrejme, treba to mat pravne osetrene pre pripad namietok druhej strany, medialni pravnici dnes existuju. napriklad prehlasenim takeho druhu:

...Príspevky vyjadrujú názory a skúsenosti členov diskusného fóra. Diskusné fórum ostavbe.sk nemôže ovplyvniť ich meritórny obsah. Vyhradzujeme si však právo podľa vlastného uváženia odstraňovať príspevky, ktoré porušujú pravidlá. Neprijateľné sú hlavne urážky iných prispievateľov, hrubé osočovanie tretích osôb, vulgarizmy, hanobenie rasy, národa či nábožentva, propagácia akejkoľvek činnosti porušujúcej zákony SR...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod MartinH » Uto 21. Jún 2011 11:24:20

roman12 píše:... a ked sa ludia zacali na nu stazovat tak sa zatajovali a tvrdili, ze zaruka je na tvar a nie na farebnu stalost

Nechcem sa vyjadrovat k postupu firmy voci foru, ale na co sa zaruka vztahuje a na co nie by malo byt predsa jasne zo zarucnych podmienok alebo zo zarucneho listu. Taktiez to upravuju viacere zakony. Malo by byt preto lahko preukazatelne, ci firma je pri zamietnuti reklamacie v prave alebo naopak.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Uto 21. Jún 2011 11:48:57

-rq- píše:sa priznam tiez nechapem, preco by sa na tomto fore nemohlo informovat o podvodnickych praktikach niektorych podnikatelov a roznych kazovych vyrobkoch, ktorych je na nasom trhu PP. v zmysle ustavy ma kazdy pravo vyjadrit svoj nazor ustnou aj pisomnou formou a pokial niekto ma negativnu skusenost, mal by mat moznost ju zverejnit. samozrejme, treba to mat pravne osetrene pre pripad namietok druhej strany, medialni pravnici dnes existuju. napriklad prehlasenim takeho druhu:

...Príspevky vyjadrujú názory a skúsenosti členov diskusného fóra. Diskusné fórum ostavbe.sk nemôže ovplyvniť ich meritórny obsah. Vyhradzujeme si však právo podľa vlastného uváženia odstraňovať príspevky, ktoré porušujú pravidlá. Neprijateľné sú hlavne urážky iných prispievateľov, hrubé osočovanie tretích osôb, vulgarizmy, hanobenie rasy, národa či nábožentva, propagácia akejkoľvek činnosti porušujúcej zákony SR...



neviem ci si cital cely moj mail, ktory som danej firme poslal a aj nasledne vsetky komentare

ustava je pekna, ale KAZDY musi podla 415ky predchadzat vzniku potencionalnym skodam
ked som sa na tu temu bavil s pravnikom, nasiel v nejakych izeoneneviemcopresne to, ze spravca webu by mohol mat problemy, ze svojim konanim (myslene necinnostou) nejakej skode nepredisiel
nie ze vyjadril nazor, nie ze ohovaral, ale ze nepredisiel skode
to znaci, ze ked tu teraz niekto napise, ze firma ABCDEF je strasna, lebo klamu a ich vyrobok XYZ je neuveritelny smejd, tak spravca fora by mal poslat informacny mail danej firme, aby mala pravo sa vyjadrit.... tym si splni povinnost, ze si urobil vsetko preto, aby sa predislo skode - niekto napisal nazor a spravca dal protistrane priestor na vyjadrenie, aby to vysvelila

mas chut pisat kazde jedno taketo nieco firmam, ktore sa tu spomenu? mas chut kazdu jednu upozornovat a ziadat od nich nazor?
staznosti.sme.sk to tak robi, lenze to je specializovany server
nikomu z nas sa to robit nechce......

a navyse ako som onehda pisal, nema to vyznam
ked si nespokojny, napis ze mas zle skusnosti napr. s okenarmi z trencina, a ze nazov firmy poskytnes cez SS
a kto chce, sa spyta
tak som to urobil ja, a IBA 2 (slovom dvaja) ludia sa ma spytali na nazov poterara, s ktorymi som mal problemy
kvoli dvom ludom fakt nemam chut chodit po sudoch a citat rozne vyhrazky a predzalobne vyzvy (a to v lepsom pripade, v horsom ta nejaky zmagoreny sef necha zmlatit)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod tienik » Uto 21. Jún 2011 12:02:03

veru, toto je tazko riesitelne. Viem z vlastnej skusenosti ze vychcanost firmy je priamo umerna vychcanosti jej "pravnikov", takze v nasej krajine je to na dlhe lakte.
Proste svine sa nejak tak prirodze davaju dohromady, aby nam skodili.
Normalne firmy nemaju peniaze a cas nato aby sa z niekym vlacili po sudoch zato, ze niekde napise ce cosi pokaslali - hlavne ak vedia ze to bolo tak :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod -rq- » Uto 21. Jún 2011 12:31:42

emkac, §415 obchodneho zakonnika nemoze byt aplikovany na vztah mevaplast ----- ostavbe.sk pokial tu nemaju nejaku reklamu (reklamy necitam, neviem ci tu je). cize ak dotycny obchodnik ma nejaky problem, musel by postupovat v zmysle obcianskeho zakonnika a trestneho poriadku (nie obchodneho zakonnika) - dat na policiu podnet na presetrenie podozrenia zo spachania trestneho cinu/precinu ohovarania, poskodzovanie dobreho mena. policia ak to vobec zoberie (musi, ale moze od toho stazovatela odhovorit) si vypyta ipecko a to je cele - urobi spis, posunie na sud ak je podozrenie dovodne a tam si stazovatel obvykle narobi kopec problemov, lebo take veci dnes nie su lacne ani pre firmy, plus negativna reklama, takze si take kroky kazdy sakramentsky rozmysli...

opakujem, kazdy ma v zmyle clanku 26 ustavy SR pravo na zverejnenie svojej negativnej skusenosti s nejakym vyrobkom, alebo sluzbou. ze sa to tak vacsej miere nedeje, je dosledkom nizkej pravnej informovanosti, strachu s "presibanych" pravnikov a podobne. musi sa vsak jednat o nesprostredkovanu, original vlastnu skusnost, nie informacie z druhej ruky...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Štv 23. Jún 2011 13:20:02

mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa
omylom som napisal obchodny a myslel som obciansky zakonnik

cize problemom je paragraf 415 obcianskeho zakonnika, ktory by na tuto situaciu aplikovany byt mohol
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod emkac » Sob 17. Dec 2011 15:35:36

http://povazska.sme.sk/c/6183783/za-ano ... okutu.html
predpokladam, ze ste tuto spravu podaktori zachytili....
takze vidite, v nasej republike je mozne vsetko
a znova sa potvrdzuje to, co som davnejsie napisal - rubrika o fuseroch tu nemoze byt
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Tazky zivot admina alebo Preco "nie" rubrike o fuseroch

Poslaťod -rq- » Sob 17. Dec 2011 16:27:25

je tam malo konkretnych informacii. pokial anonymny pisatel napisal o Stachovi ze je "zlodej a podvodnik" je proti tomu mozna ucinna obrana, ak si zmienovany podnikatel da urobit vypis/odpis z trestneho registra. ak je cisty, nebol trestany za podvod ani §247 kradez, tak sud mu musi dat za pravdu, lebo nebol za podvod, ani kradez odsudeny a teda nevinny v tomto smere ako lalia a tym to konci...

pokial anonymny pisatel opise svoju konkretnu skusenost a napise, ze Stacho konal "ako/akoby" bol nejakym zlodejom a podvodnikom, tak Stacho pred sudom nema sancu, lebo je to len subjektivne prirovnanie a na take ma subjekt pravo. ak by chcel byt pred sudom uspesnym, musel by v predmetnej veci dolozit, ze to je inak ako o tom napisal anonymny stazovatel, tj je na nom vecne bremeno...

podla mna to je len uvod k dlhsiemu procesu, web by mal napisat odvolanie ze nezodpovedaju za obsah prispevkov, nemozu do nich zasahovat a pod. a dat sudu kontakt na toho anonymneho stazovatela, nech ho predvolaju aby poskytol vypoved z prvej ruky ktora je podstatna pre posudenie veci...
-rq-
 
Príspevky: 322
Registrovaný: Uto 14. Júl 2009 17:50:52
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 31 krat




Ďalší

Späť na Informácie o fóre, návrhy

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron